Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Činjenica je da su svako malo neki potresi.Kao da se traži razlog za jeftin dokup,vjerojatno od strane fondova ili sličnih igrača.Ovo što su napravili na Đuri u petak to definitivno potvrđuje.Što se mene tiče,dobit će šipak.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Nisu uzrok ovoj korekciji afere i slična čudesa, već precijenjenost dionica. Afere su samo povod za korekciju. Tako da se ne trebate zavaravati da će samo tako korekcija prestati kad prođe ova ili ona afera.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Što je to RHMF-A-A, odnosno RHMJ-A-A. O kakvim pravima se tu radi. Tko kupuje i prodaje ta prava.

Kako kazu Amrikanci:

Sell in may and go away

Mislim da je stvar vrlo jednostavna. Fondovi su već više manje u godišnjoj kvoti. Nije baš da im se puno isplati kupovati po ovim cijenama. Niti im se žuri. Slično je i sa ostalim velikim investitorima ili špekulantima. Zapravo, špekulanti su već vani u kešu. A mi ovdje možemo lajati na mjesec koliko god nas volja.

a naši ljepotani kažu

stop talking with your mouth full


Što je to RHMF-A-A, odnosno RHMJ-A-A. O kakvim pravima se tu radi. Tko kupuje i prodaje ta prava.

Netko je vec pisao na nekoj temi, sa tim se kupuju udjeli od HFP-a pa se s tim ide na drazbe (ne mozes kupit za cash na drazbi). U principu nije za male igrace, jer na drazbe isto nemozes samo tako uletit. A i to su mutni poslovi, ja sam cuo za jedan primjer gdje su kupci bili, hm, odredjene osobe poznate iz medija, uglavnom iz crne kronike.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Hvala kolega. I još nešto. kupuju li to otvoreni investicijski fondovi.

CROBEX -1,5%
Broj dionica u porastu 15
Broj dionica u padu 82

U odnosu na ATH sredinom svibnja, crobex je izgubio cca 7-8%

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


CROBEX -1,5%
Broj dionica u porastu 15
Broj dionica u padu 82

U odnosu na ATH sredinom svibnja, crobex je izgubio cca 7-8%

gdje pratiš trenutno stanje?

Hvala

Poslao sam ti na PM, da ne reklamiram tu.

Uglavnom, nakon laganog oporavka u četvrtak i petak, tržište je, po meni očekivano opet krenulo jače prema dole. Pitanje je kada će doći do odbijanaca, moja procjena sutra poslije podne

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Pa u četvrtka i petak je bio odbijanac, sad idemo nizbrdo. A kaj se tiče malog prometa, bil bu on i veći samo kad raja vidi da tonemo. I kad toneš nije svejedno koliko duboko potonuti.

Meni je deset posto dosta, ne treba mi više. Ja već imam tri obroka dnevno.

New Report

Close