Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidjet ces prijatelju sada formulu kako radi. Samo pricekaj malo. [thumbsup]

Anyway, istina je da ce kod nas cijene najverovatnije prebacit tu formulu, a mogu i objasnit. Naime, u normalnim zemljama je iznajmljivanje regulirano i ljudi zive od toga. Kod nas je kaos. I ja sam bio spreman platit vise od te fair cijene, jer mi se ne iznajmljuje stan jer nikad neznas kad ce mali od gazde doci studirat ili ce se ozenit ili sto ja znam. Pa nogu u dupe i trazi novi rupu. A bogami svakakvih rupa sam se nagledao.

Druga stvar je sto je kod nas tesko gradit, nema prostornih planova, dobivanje dozvola je zahebano, nikad neznas sto ces i kolko moci sagradit na komadu zemlje koji kupis. Zato je ponuda dosta kasnila za potraznjom. Medjutim, sada pogledaj novine i oglase, koliko imas useljivih nekretnina… E pa to ti je prvi znak da nebu dobro.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


i više od 25 godina. ja za svoj stan tražim 100.000 €. Mjesečna najamnina koju mogu dobiti je 300€. Recimo da je stan pun 11 mjeseci godišnje, da mi jedna najamnina pokriva održavanje stana, a dvije su za plaćanje poreza. ostaje mi 2.400 € godišnje. To mi daje povrat vrijednosti za 41 godinu.

onda jos moras uracunat i odrzavanje stana, pa ti je povrat 55 godina [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

uračunao sam

nekretnine su kao burza

brutalno rasle i sada ce ici down

to se vec vidi u dubrovniku

a burza ce se polako vracati prema gore[thumbsup]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...


Medjutim, sada pogledaj novine i oglase, koliko imas useljivih nekretnina… E pa to ti je prvi znak da nebu dobro.

To je istina, ali je očito akumulirano jako puno kapitala pa graditelji imaju mogućnost dugo čekati kupca. moj poznanik gradi po jarunu i jako slabo prodaje, ali sve više gradi. prevelike stope zarade omogućuju im takvo ponašanje. ali kad krene dolje….



To je istina, ali je očito akumulirano jako puno kapitala pa graditelji imaju mogućnost dugo čekati kupca. moj poznanik gradi po jarunu i jako slabo prodaje, ali sve više gradi. prevelike stope zarade omogućuju im takvo ponašanje. ali kad krene dolje….

Gradjevina je “spora” djelatnost. Vodi racuna da stanovi koji se sada zavrsavaju, su poceli sa gradnjom prije godinu dana, a zemlja je kupljena prije 2-3. Vecina gradnje je zapoceta u “zlatnim vremenima”.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Tak ce vam i bulkeri proc kad se sliju novi na trziste. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


asdfgh123: ” … To je istina, ali je očito akumulirano jako puno kapitala pa graditelji imaju mogućnost dugo čekati kupca. moj poznanik gradi po jarunu i jako slabo prodaje, ali sve više gradi. prevelike stope zarade omogućuju im takvo ponašanje. ali kad krene dolje…. ” Gradjevina je “spora” djelatnost. Vodi racuna da stanovi koji se sada zavrsavaju, su poceli sa gradnjom prije godinu dana, a zemlja je kupljena prije 2-3. Vecina gradnje je zapoceta u “zlatnim vremenima”.

ali sada kupuju zemljište po skupljim cijenama za buduću gradnju. i to trea računati i odbiti od profita. i opet ostane dovoljno da im nije presing za prodaju. ali da se slika kvari drastično, to i je istina.
onaj elusar centar po 1600€ ne mogu prodati stanove, a i tehnika je spustila na 1800 € po kvadratu preko puta u ružnoj crvenoj zgradi


onaj elusar centar po 1600€ ne mogu prodati stanove, a i tehnika je spustila na 1800 € po kvadratu preko puta u ružnoj crvenoj zgradi

OT
da i meni je ta zgrada ružna , ali navodno je dobila neke arhitektonske nagrade , i za neku je nominirana ..
ili mi nemamo ukusa ili su tamo neki drugi kriteriji važni ..

Pa jos ne kuze sto im se dogadja. [thumbsup] Ajde prevrti spiku na forumu u 5-6. mjesecu 2007. “Nemogu dionice dolje, ide to up, up. Mozda vani mogu padat, ali kod nas ne. Mi smo odvojeni od svijeta, nece to utjecat.”.

Ona tehnikina zgrada, brrr… to ce mozda prodat po 1200-1400. Losa lokacija uzasno. Ali hebe se njima, oni su zaradili na onom shopping centru ispod, tako da…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Anyway ljudi, da nebi rekli da sam katastroficar. Nece nekretnine nestat, niti ce se prestat prodavat. Moja procjena je da je rast cijena gotov na neki kratki rok. Srednji rok… Hm, isto sam malo bearish (2-3 godine sljedece). Na kraju ce to dobro biti za kupce, jer vise nece ic svaka prcvarnica ko “urbana vila”. I ovo viska stanova sto ima sad ce se prodat ukoliko Hrvatska ne padne u recesiju i nastavi prema EU. Samo bojim se da ce biti ko i sa dionicama, proslo je vrijeme kad si mogo uzet 20% u 3 mjeseca napikavajuci ko corava kokos.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ima li tko razumno objašnjenje na pitanje;

Zbog čega ja danas ne prodajem dionice ?

– a uvjeren sam da će padat (i to gadno) sutra i slijedeći tjedan.

New Report

Close