Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vipy…ti isto

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ja samo znam da kod nekretnina kao i kod dionica treba znati uložiti. Ako je izbor dobar, onda nema zime.

Već sad znam da će moja špekulativna nekretnina ovu godinu završiti u dobrom plusu. [thumbsup]

No respect

Udjel imovine dioničkih fondova u agregiranoj imovini fondova smanjen je na 41,21 posto, a mješovitih na 32,65 posto, dok je istovremeno udjel imovine novčanih fondova povećan na 22,63 posto, a obvezničkih na 3,52 posto.

Tako je, na primjer, imovina novčanog fonda ZB plus tijekom ožujka povećana za 0,62 milijarde kuna, dok je imovina dioničkog fonda ZB aktiv smanjena za 0,88 milijardi kuna. Ako fondove (i s javnom i s privatnom ponudom) podijelimo prema društvima za upravljanje, s najvećom imovinom (34,72 posto) upravlja ZB Invest koji je tijekom ožujka dodatno povećao svoju tržišnu snagu, drugi PBZ Invest sa 20,22 posto i dalje uspijeva zadržati više od petine imovine fondovske industrije, treći je Raiffeisen Invest sa 13,08 posto koji svoj tržišni udjel gubi već šesnaest mjeseci zaredom kada je upravljao sa 26,22 posto imovine svih fondova, a četvrti je Erste Invest sa 9,85 posto.

Nastavi čitatiOglas:

U Raiffeisen Investu nisu imali vremena komentir gubitak svog tržišnog udjela i više od 32 posto negativan prinos Raiffeisen CE dioničkog fonda tijekom zadnjih pola godine.

Udjel četiriju društava koja upravljaju najvećom neto imovinom iznosi 77,87 posto i ima rastući trend. O koncentraciji imovine dodatno svjedoči rast Hernish-Herfindalovog indeksa tržišne koncentracije, za koji je prije svega zaslužan ZB Invest. Peto mjesto sa 4,62 posto drži HPB Invest, koji dosad nikada nije držao tolik tržišni udjel, a šesti je Aureus Invest sa 2,60 posto uz trend gubitka udjela. Slijede Ilirika Investments (2,05 posto), ICF Invest (1,96 posto), KD Investments (1,92 posto), HYPO Invest (1,71 posto), CAIB Invest (1,52 posto), a ICAM (1,31 posto) je posljednje društvo za upravljanje fondovima sa tržišnim udjelom većim od jedan posto.

Poput HPB investa, nikada ranije nije držao tolik tržišni udjel. Društva za upravljanje s malim tržišnim udjelom predvode OTP Invest (0,98 posto) i FIMA Global Invest (0,96 posto), a udjel veći od pola posto imaju još VB Invest (0,69 posto), ST Invest (0,63 posto) i Prospectus Invest (0,56 posto). FIMA Global Invest još prije deset mjeseci upravljao je sa 2,36 posto agregirane imovine fondovske industrije, a imovina pod upravljanjem Fima Equity fonda u tom je razdoblju smanjena znatnih 70 posto.

„Navedeni su podaci fonda FIMA Equity odraz negativnih trendova na hrvatskom, ali i ostalim tržištima na kojima fond ulaže sredstva“, objasnio je Marko Bešlić, član uprave Fima Global Investa. Najmanja društva za upravljanje fondovima zajedno drže 0,62 posto fondovske imovine, od toga Interinvest (0,14 posto), Adriatica Capital (0,14 posto), CEBA Invest (0,14 posto), ALFA Invest (0,09 posto), Platinum Invest (0,05 posto), POBA ICO Invest (0,04 posto) i MP Invest (0,02 posto).

Među društvima pobjednik ožujka bio je ZB Invest koji je svoj tržišni udjel povećao za 0,41 posto, a gubitnik Prospectus Invest koji je svoj tržišni udjel smanjio za 0,20 posto. Najveći dionički fond krajem prvog kvartala ove godine i dalje je ZB aktiv čija neto imovina iznosi 1,93 milijardi kuna. Najveći mješoviti fond je ZB global koji upravlja sa 2,23 milijarde kuna. Najveći obveznički fond je PBZ Bond koji upravlja sa 0,13 milijardi kuna, a najveći novčani fond ZB plus upravlja sa 2,38 milijarde kuna i postao je najveći domaći investicijski fond.

[bye][bye][bye]

Novi povijesni rekord nafte od 112 dolara

Business.hr
10.04.2008 10:26
Pročitaj komentare(0)

Cijena barela nafte dosegla je u New Yorku novi rekord od 112 dolara nakon iznenađujućeg pada zaliha nafte u SAD-u.
Na londonskom tržištu nafta je također na novom vrhuncu od 108,28 dolara po barelu.
Do eksplozije cijene nafte došlo je nakon što je američka EIA objavila pad zaliha od 3,2 milijuna barela u tjedan dana iako su analitičari očekivali porast od 2,4 milijuna barela, prenosi BBC News.

Podatak je posebno negativno dočekan zbog dolaska ljetne sezone u kojoj Amerikanci znatno povećaju potražnju za gorivom zbog odlaska automobilom na duže vožnje zbog odmora. Ljetna sezona počinje krajem svibnja na američki praznik Dan sjećanja.

Oglas:

[bye][bye][bye][bye][bye]


A što je to izvrsna lokacija u zagrebu. Većina naselja je urbanistički rasturena. dajte mi jedan primjer eksluzivne lokacije u Zagrebu. Nekretnina koje bi tu mogle se po meni ugurati ima možda nekoliko stotina. Npr, meni je su Novakova ulica (iznad langova trga), ali tu ima 20 nekretnina i nisu sve u ok stanju.

pa o tome se radi, nedostatak lokacija

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Vipy…ti isto

febo ja sam kod nekretnina i na buy i na sell side[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

asdfgh123:

A što je to izvrsna lokacija u zagrebu. Većina naselja je urbanistički rasturena. dajte mi jedan primjer eksluzivne lokacije u Zagrebu. Nekretnina koje bi tu mogle se po meni ugurati ima možda nekoliko stotina. Npr, meni je su Novakova ulica (iznad langova trga), ali tu ima 20 nekretnina i nisu sve u ok stanju.

pa o tome se radi, nedostatak lokacija


ja sam prije par godina kupija jednu parcelu u ZG, lokacija ajde recimo solidna i danas poslije nepune tri godine mogu to unovčiti trostruko i šteta što nisam kupija više a tko bi to znao možda bi to ivek srušija k vragu![lol]

dan je pametniji od noći


A što je to izvrsna lokacija u zagrebu. Većina naselja je urbanistički rasturena. dajte mi jedan primjer eksluzivne lokacije u Zagrebu. Nekretnina koje bi tu mogle se po meni ugurati ima možda nekoliko stotina. Npr, meni je su Novakova ulica (iznad langova trga), ali tu ima 20 nekretnina i nisu sve u ok stanju.

tuškanac(rokov perivoj),jabukovac….našlo bi se toga dosta

fundamentalist


vipy: ” asdfgh123: ” A što je to izvrsna lokacija u zagrebu. Većina naselja je urbanistički rasturena. dajte mi jedan primjer eksluzivne lokacije u Zagrebu. Nekretnina koje bi tu mogle se po meni ugurati ima možda nekoliko stotina. Npr, meni je su Novakova ulica (iznad langova trga), ali tu ima 20 nekretnina i nisu sve u ok stanju. ” pa o tome se radi, nedostatak lokacija ” ja sam prije par godina kupija jednu parcelu u ZG, lokacija ajde recimo solidna i danas poslije nepune tri godine mogu to unovčiti trostruko i šteta što nisam kupija više a tko bi to znao možda bi to ivek srušija k vragu![lol]

u 4 godine 8x – najbolji pogodak

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


verdi: ” Šta mislite zašto poslovni prostor u Prištini košta isto ko u Parizu? Zato što je to jedan od načina ulaganja u u ekonomski siromašnim zajednicama: Da se kojim slučajem ima ulagati u bilo što pametnije niko si nebi blokirao ili čuvao novac u takovim stvarima nego u nečemu što se brže vrti ali kad nemaš izbora i ovo je dobro jer je sigurno. ” ne kužim, kako to misliš poslovni prostor u Prištini košta kao i u Parizu ? … znam da stanovi u centru Pariza su 2500 eura/m2 , van centra od 4000-10000 eur/m2 … , ja mislim da će cijene nekretnina na pravim lokacijama još rast, kao i one uz more, a ovo tipa špansko, prečko padat

Stanovi u centu Pariza su od 6.000 do 12.000 eura/m2(oko Eiffelovog toranja i uz Seinu) , tako da smo mi još daleko od europskih cijena, ali i lokacija, tipovima gradnje i općenito popratnih sadržaja u zgradama (portiri itd.). Mislim da se prije možemo uspoređivati s Pragom, Bratislavom i sličnim gradovima.


Ja samo znam da kod nekretnina kao i kod dionica treba znati uložiti. Ako je izbor dobar, onda nema zime.

Već sad znam da će moja špekulativna nekretnina ovu godinu završiti u dobrom plusu. [thumbsup]

držim fige. i prošle godine se na “našem napuhanom tržištu” dalo dobro zaraditi, a vidi nas danas. fazan kaže da je trebalo pratit Hypo koji se počeo iskrcavati iz dionica. prošle godine Hypo prodao i nekretnine:
Vaš link [embarass]
(dobro, tko zna koji su im razlozi)
iz dionica su navodno prvo počeli bježat stranci. ne znam dal bježe iz nekretnina (dubrovčani, kak je dolje?). a naši se ljudi pokazali brzi u kupovni i još brži u prodaji dionica [sad]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Bez da se netko uvrijedi – nas 95% ovdje špekulativno ulaže u dionice, a puno manje u nekretnine. Teško je onda prosuđivati samo na osnovu teorije, bez prakse.

Kod grafa sam htio poentirati da – nekretnine ne ovise o krizama na burzi, no kad krizu prouzrokuju nekretnine, onda to i burza osjeti, a što je upravo vidljivo sada, kako i na Japanskom bubbleu početkom 80-ih. A kriza nekretnina nije vidljiva za vrijeme “dot-com” problema sa dionicama.

Zaista se nemam namjeru prepotencirati, kratko samo: prije cca 15 dana, jedno ugledno d.d. objavilo je kako će u središtu popularnog Jadranskog ljetovališta, umjesto postojeće nedavno napuštene tvornice iz koje su se dislocirali, graditi elitni hotel. Objekt u kojem mi se nalazi apartman, biti će tik do hotela. Pješačka zona, preko puta more i riva. Osim toga, mjesto je popularno stranim turistima susjedne zemlje, koji već sad na svakojake načine dolaze do nekretnina u Gradu. Po ulasku u EU, vjerujem da će interes dodatno porasti zbog lakše kupovine.
Brojke nisu bitne, ali ta nekretnina je moj “play of life“. Kakve dionice.

No respect

New Report

Close