Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

što se tiče oporavka burze mislim da neče godinama u potpunosti da se desi pa zarobljen u nekim dionicama postajem dugoročni investitor iliti čekam npr. 2011/2012.ako bi bilo ranije otpada nada o padu nekretnina.


ima li tko predstavu(očekivanja) o vremenskom okviru u kojem bi nas mogao zadesiti sličan scenarij s padom cijena nekretnina i o kakvim razmjerima tog pada se radi(%)

Nekretnine su na aparatima. Onaj tko tvrdi suprotno je navlakač ili sam sebi ne želi priznati istinu. U najboljem scenariju za neke nekretnine cijena će im ostati ista, al nema jebene šanse da
će se više ikad za garsicu u Pruđu u limenkama plaćat 2K eur po kvadratu.

Izračunajte koliko imaju prinos na kapital, pa duplo više para donosi oročena štednja!!!

Evo primjer iz života. Frend unajmljuje stan u srednje staroj zgradi u Maximirskoj. Stan je cca 75 kvadrata i plaća najamninu od 3000 kn mjesečno. Stan iznad njegovog je na prodaju (potpuno identičan, samo kat iznad). Vlasnik traži 2700 po kvadratu (koje će, naravno, dobit za 7 svjetlosnih godina), al ajmo reć da ga može prodat po 2000. Cijena stana je dakle 150 000 Eur. Godišnje od rente takav stan uprihoduje 3000kn x12= 36000 kn = cca 5000 eur. Dakle prinos na kapital kroz tu nekretninu je 3,33% godišnje. Eto ti Zabe, daje 6% na oročenu štednju. Got the point?

Ja kažem, pad nekretnina u vrlo skoroj budućnosti, možda još ove godine.[bye]

I'LL BE BACK

Imam jednu nekretninu za prodaju…Trešnejvka 123 m2…ponude molim na private…
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nekretnine su na aparatima. Onaj tko tvrdi suprotno je navlakač ili sam sebi ne želi priznati istinu. U najboljem scenariju za neke nekretnine cijena će im ostati ista, al nema jebene šanse da
će se više ikad za garsicu u Pruđu u limenkama plaćat 2K eur po kvadratu.

Izračunajte koliko imaju prinos na kapital, pa duplo više para donosi oročena štednja!!!

Evo primjer iz života. Frend unajmljuje stan u srednje staroj zgradi u Maximirskoj. Stan je cca 75 kvadrata i plaća najamninu od 3000 kn mjesečno. Stan iznad njegovog je na prodaju (potpuno identičan, samo kat iznad). Vlasnik traži 2700 po kvadratu (koje će, naravno, dobit za 7 svjetlosnih godina), al ajmo reć da ga može prodat po 2000. Cijena stana je dakle 150 000 Eur. Godišnje od rente takav stan uprihoduje 3000kn x12= 36000 kn = cca 5000 eur. Dakle prinos na kapital kroz tu nekretninu je 3,33% godišnje. Eto ti Zabe, daje 6% na oročenu štednju. Got the point?

Ja kažem, pad nekretnina u vrlo skoroj budućnosti, možda još ove godine.[bye]

Joj kolega pa po toj vašoj logici će cijeli svijet propasti. Računajući isplativost samo na taj način dali vi meni možete reći kada su nekretnine bile isplative?!
Po tome u njih nebi nitko ulagao a ipak oni sa velikim kapitalom uvijek ulažu u nekretnine.
Dali su oni gluplji od nas?
Nebi baš rekao.
Nekretnine se gledaju kroz puno širu sliku od same rente.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

123 m2 Trešnjevka
Nova cesta
cijena po dogovoru

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

kad prodaš sve upucat u dijonice-prek oglasnika


Evo primjer iz života. Frend unajmljuje stan u srednje staroj zgradi u Maximirskoj. Stan je cca 75 kvadrata i plaća najamninu od 3000 kn mjesečno. Stan iznad njegovog je na prodaju (potpuno identičan, samo kat iznad). Vlasnik traži 2700 po kvadratu (koje će, naravno, dobit za 7 svjetlosnih godina), al ajmo reć da ga može prodat po 2000. Cijena stana je dakle 150 000 Eur. Godišnje od rente takav stan uprihoduje 3000kn x12= 36000 kn = cca 5000 eur. Dakle prinos na kapital kroz tu nekretninu je 3,33% godišnje. Eto ti Zabe, daje 6% na oročenu štednju. Got the point?

Ja kažem, pad nekretnina u vrlo skoroj budućnosti, možda još ove godine.[bye]


Dosad se u ovu formulu uvrštavao i godišnji porast vrijednosti nekretnine, pa je sam prinos bio dosta veći, pogotovo ako se radilo o atraktivnoj nekretnini. A kamate u bankama su bile dosta niže.

U 6-7 godina, samo na porastu vrijednosti nekretnine moglo se zaraditi 100-150% pa i više, govorim iz prve ruke. Sad se trend mijenja, no teško je reći kakav omjer će biti kroz nekoliko godina.

Svakako, vrijednost nekretnina će u najmanju ruku kratkoročno malo stagnirati. Ulazak u EU primjerice može ponovno donijeti promjene. A nekretnina je ipak dužeročnija investicija.

No respect

Puno stabilnija i opipljivija.
Često vam se to svodi na vrabac u ruci i golub na grani.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

governor:

Evo primjer iz života. Frend unajmljuje stan u srednje staroj zgradi u Maximirskoj. Stan je cca 75 kvadrata i plaća najamninu od 3000 kn mjesečno. Stan iznad njegovog je na prodaju (potpuno identičan, samo kat iznad). Vlasnik traži 2700 po kvadratu (koje će, naravno, dobit za 7 svjetlosnih godina), al ajmo reć da ga može prodat po 2000. Cijena stana je dakle 150 000 Eur. Godišnje od rente takav stan uprihoduje 3000kn x12= 36000 kn = cca 5000 eur. Dakle prinos na kapital kroz tu nekretninu je 3,33% godišnje. Eto ti Zabe, daje 6% na oročenu štednju. Got the point?

Ja kažem, pad nekretnina u vrlo skoroj budućnosti, možda još ove godine.[bye]

Dosad se u ovu formulu uvrštavao i godišnji porast vrijednosti nekretnine, pa je sam prinos bio dosta veći, pogotovo ako se radilo o atraktivnoj nekretnini. A kamate u bankama su bile dosta niže.

U 6-7 godina, samo na porastu vrijednosti nekretnine moglo se zaraditi 100-150% pa i više, govorim iz prve ruke. Sad se trend mijenja, no teško je reći kakav omjer će biti kroz nekoliko godina.

Svakako, vrijednost nekretnina će u najmanju ruku kratkoročno malo stagnirati. Ulazak u EU primjerice može ponovno donijeti promjene. A nekretnina je ipak dužeročnija investicija.

da 100-150% uhvati ja 300% u 7 godina[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

A nekretnina je ipak dužeročnija investicija
i dionice postaju isto, samo još i kidaju živce
cijena nekretnina ne ovisi o psihologiji koliko dionice stoga nema večih oscilacija.
nakon ovoga trebat če godine da se promjeni psihologija formirana oko vrijednosnih papira što če podiči rejting zidova opet…

Joj kolega pa po toj vašoj logici će cijeli svijet propasti. Računajući isplativost samo na taj način dali vi meni možete reći kada su nekretnine bile isplative?!
Po tome u njih nebi nitko ulagao a ipak oni sa velikim kapitalom uvijek ulažu u nekretnine.
Dali su oni gluplji od nas?
Nebi baš rekao.
Nekretnine se gledaju kroz puno širu sliku od same rente.

a kak bi se inače gledalo? meni zvuči logično da je slično kao i dionice samo manje volatilno. druga priča je ak kupuješ za svoje stanovanje. ali kao investiciju … governova računica je skroz ok.
a ovo što SLK kaže za prinos jer i cijena raste – opet slično kao i dionice – što se dešava kad raste zato što raste? odnosno kad ljudi kupuju zato što eto raste pa će i oni sutra prodati nekom drugom skuplje? u nekom trenutku se vlakić pregrije i oni koji su ostali s vrućim krumpirom nemaju više kome prodati skuplje.
i nekretninama cijene padaju s vremena na vrijeme jer se špekulativni balon napuše.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Sodoma i Gomora, Tuna. Sad si nahebo. Eto svi izlifrali dijonice i uvaljali se u nekretnine, a ti sad tu spominjes balone opet.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close