Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa kolega Mrzljak, naucili smo jos na NASDAQ-u sto znaci IPO na IPO…

Ono oko “dviiljadite” godine?

Ma koješta, nema toga kod nas.

No respect


Pa kolega Mrzljak, naucili smo jos na NASDAQ-u sto znaci IPO na IPO…

hehe .. pa što kolega Deimos ?

znam da su i Ipo-i određeni signali ..

npr. “nikad više ipo-a prije velike korekcije” tj. daj ipo kad sve raste ..
ili nikad manje ipoa kad je ber market ..
trebali bi u tehničku analizu ubaciti i broj IPO-a po vremenu .. kao neki graf, krivulju ..
pa kad ih bude manje da znamo da “idemo gore”

– inače ja sam sudjelovao samo u Ini i Ht-u; Fižulić mi nije neka njuška a ni Tadeši još manje

Inače ako mislite na nove IPO-e sa aspekta dolaska “novih ovčica za šišanje” ..

mislim da ih je sada već toliko ošišano , da je to debakl dioničarstva u Hr ..

mnogi su uletili sa HT-eom u priču sa dionicama i mislili “gle kak mi super ide” pa to je lako “kupiš za 265 a prodaš za 370, pa to nije neka mudrost” ..
ali na kraju su im iskusniji prodali skupo svoje dionice koje su kupovali prije 1-2-3 i više godina i na kojima imaju višestruke prinose (2x, 3x 4x) ..
i sad kad su se cijene korigirale na cca fer razinu su zapravo izašli “kratkih rukava” “ošišani do kože”, sudeći po ovim zadnjim danima panično bježeći od dionica dioničarstva i burze ..

i mislim da se većina neće vratiti a i loš glas će se proširiti o dionicama kao o mjestu špekulacije, lažnih vijesti, i navlakača ..

ali eto i to se moralo dogoditi ; morala je “naša mlada demokracija i burza” to naučiti , ovo je zapravo pravo sazrijevanje burze u Hrvata , neki oblik male mature , punoljetnosti ..
sad svi znaju da osim što se na dionicama (u većini slučajeva) zarađuje da se može i znatno izgubiti ..

Kad zareda IPO za IPO-om… Bjezi. I ne okreci se sine.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


.. i sad kad su se cijene korigirale na cca fer razinu su zapravo izašli “kratkih rukava” “ošišani do kože”, sudeći po ovim zadnjim danima panično bježeći od dionica dioničarstva i burze .. i mislim da se većina neće vratiti a i loš glas će se proširiti o dionicama kao o mjestu špekulacije, lažnih vijesti, i navlakača ..

Loše je što su se papci razbježali ali ja sam od većine i obrazovanih poznanika uvijek čuo “burza je kocka”.
A uopće nije, ali to većini ljudi ne treba ni probat objašnjavat jer ne mogu razumjet.

[color=black][/color]

iz amerike od petka samo stižu loše i još gore vijesti…
bojim se da ide još jedan krug padanja…drž gaće [bye]


iz amerike od petka samo stižu loše i još gore vijesti… bojim se da ide još jedan krug padanja…drž gaće [bye]

dobro..si me podsjetio…idem odma snizit naloge….

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


iz amerike od petka samo stižu loše i još gore vijesti… bojim se da ide još jedan krug padanja…drž gaće [bye]

ljudi moji hoćemo li mi ikad počet mislit svojom glavom


iz amerike od petka samo stižu loše i još gore vijesti… bojim se da ide još jedan krug padanja…drž gaće [bye]

DRUK, DRUK,DRUK,DRUK,DRUK,DRUK,DRUK,DRUK,DRUK,
da smo barem na razini US ove godine

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Greenspan: Američko je gospodarstvo u recesiji

Alan Greenspan, bivši predsjednik Feda, kazao je u utorak kako je američko gospodarstvo u recesiji, te da bi trebalo uspostaviti javne fondove kako bi se riješila kriza na hipotekarnom tržištu koja je izazvala slabljenje gospodarstva

U intervjuu za CNBC televiziju Greenspan je kazao kako je američko gospodarstvo u recesiji, ali da je još prerano reći koliko će trajati i koliko će biti duboka. “Potrošači počinju manje trošiti, tržište automobila počinje padati, proizvodnja slabiti i mi smo na recesijskim mukama,” kaže Greenspan. Dodao je kako se gospodarstvo neće stabilizirati dok se ne oporavi tržište nekretnina. A kako bi se to ubrzalo, američka bi se vlada trebala osvrnuti na krizu štednje i kreditiranja iz 1980-ih godina i koristiti proračunski novac za projekte, kaže Greenspan.

Pojasnio je da je tada država osnovala fond za likvidaciju imovine štedno-kreditnih kompanija koje su se našle pred stečajem i postupno je taj fond doveo do stabilizacije na kreditnom tržištu. Vlada Georgea W. Busha dosad je odbijala mogućnost korištenja proračunskog novca za rješavanje krize na tržištu hipotekarnih kredita zbog koje će milijuna Amerikanaca ostati bez svojih kuća. U intervjuu CNBC-u Greenspan se i branio od optužbi da su njegovi pogrešni potezi, dok je bio predsjednik američke središnje banke, pridonijeli sadašnjoj krizi. Tadašnje Fedove odluke, kaže, bile su racionalno donesene na temelju tadašnjih pokazatelja. “Ne žalim ni zbog jedne tadašnje politike Feda jer mislim da su bile donijete profesionalno. Dosad sam bio slavljen zbog stvari koje nisam učinio, a sada me se okrivljuje za stvari koje nisam učinio,” kaže Greenspan. (Hina/Reuters)[bye][bye][cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

kolega vipy nije to drukanje, to je fakt…nemojte da vam sada počnem o tome što skomolaju na cnbcu i cnnu (nekretnine i dalje u slobodnom padu, nezaposlenost raste, loši poslovni rezultati, procijena gubitaka po SPu 1 bilijarda baksa (1000 milijardi ili milijun miliona), pada prodaja pogotovo autiju i putovanja, najave idućeg kvartala tužne, kontraši dižu glavu)

ovo je čista imperija uzvraća udarac…proći će još dosta vremena do povratka jedija [lol] [lol]

Nazad

——————————————————————————–
Ako subotnji prosvjed sindikata ne uspije, slijedi opći štrajk?

Igor Medić, igor.medic@business.hr
09.04.2008 14:20
Pročitaj komentare(0)

Predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata (NHS) Krešimir Sever na konferenciji za novinare u srijedu najavio je mogućnost općeg štrajka ukoliko subotnji prosvjed u Zagrebu ne da željene rezultate.
„Još nismo razgovarali o općem štrajku, no ako ovo (prosvjed) ne uspije zašto ne?“, kazao je Sever. Nekoliko Dva dana uoči velikog sindikalnog okupljanja na središnjem zagrebačkom trgu, šef NHS-a kazao je kako očekuje i više od 40.000 ljudi. „Ukoliko se odazove dovoljan broj ljudi to će jasna poruka Vladi“, rekao je, upućujući poziv svima osim „onima koji dobro žive“.

Sever je također pozvao Vladu neka hitno smanji PDV na hranu za što prema njegovim riječima ima prostora a što će omogučiti da se anuliraju poskupljenja.

Nastavi čitatiOglas:

„Prema našim izračunima, rast prihoda od PDV-a u zadnjih je pet godina iznosio skoro 40 posto, stoga si Vlada može priuštiti smanjenje PDV-a na hranu što bi dovelo do pojeftinjenja ili barem stabiliziranja cijena hrane“, rekao je.

Govoreći o pokrivenosti sindikalne košarice prosječnom plaćom, Sever ističe kako prosječna plaća za ožujak pokriva 77,8 prosječne košarice, što je za samo 0,79 posto više nego prethodnoga mjeseca. Taj rast omogućilo je povećanje mjesečne neto plaće za 61 kunu.

U NHS-u su također upozorili i na dramatično povećanje zaduženosti stanovništva u posljednjem desetljeću. „U manje od desetak godina plaće nisu porasle niti dvostruko dok je dug stanovništva bankama porastao za gotovo sedam puta“.

Tomu u prilog govore podaci kako je prosječna plaća u siječnju 1999. iznosila 2.946 kuna dok je ona isplaćena u siječnju 2008. iznosila 5.019 kuna.

Usporedbe radi, kreditna zaduženost stanovništva u te je 1999. bila 17,03 milijarde kuna, dok je u siječnju ove godine to iznosilo 113,9 milijardi kuna.

„[color=blue]Bit će nam sve gore jer se trend zaduživanja stanovništva nezaustavljivo nastavlja[/color]“, zaključio je Sever.

raste zaduženost iz dana u dan, a mnogo toga usporava!

New Report

Close