Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Conan OBri:

gorgija: ” ne znam zašto se tako čudite tome. ako imaš nešto što vrijedi 1000 kuna i računaš da će za neko vrijeme vrijediti 1200, pa kupiš dio po 1000 a ostatak na rasprodaji (koju sam izazoveš) po 500, napravio si sjajan posao.” Ovo se i uklapa u tezu o zauzimanju pozicija. Jer s tim paketom koji si kupio na višim cijenama možeš stvarat pritisak pa i rušit cijenu i kupit puno veće količine na puno nižim cijenama. Ono što me šokira u cijeloj priči je da ipak govorimo o mirovincima koji bi trebali biti stablizator, market maker, long term igrači…. Da su nam ovo napravili “hedge fondovi” (da ih npr imamo u HR) rekao bi svaka čast dečki, pobjedili ste cijeli market ali mirovinci bi ipak trebali igrati na drugačiji način…

da, tek kad sam postao vidio sam da si ti par minuta prije napisao to o zauzimanju pozicija.

očito je šokiralo i samodola, to da čak ni njegov policijski um nije predvidio takav plan i odredio im ograničenja za povlačenje iz OIF-ova govori o tome da je nešto ozbiljno krivo krenulo u glavama tih OMF menadžera. rekao bih da su sve to neiživljeni dečki koji su se zatekli u mirovinskim fondovima a zapravo bi htjeli biti baš veliki igrači u hedge fondovima.

našli su rupu koju je samodolko očito previdio i iskoristili je!

svaka čast i 5+ mirovincima, samodol nek se objesi il si da otkaz!


markko: ” Rezultat, nitko od OIF ne zeli ulagati u likvidne dionice jer ih OMF moze ponovo naguziti. I tako sada imamo stagnaciju dok se krv ne smiri. Ja bi rekao do kraja ljeta. ” postoji jedna pozitivna okolnost: čak i OMF-i mogu imati neku korist od toga samo ako te dionice budu rasle. ako ne žele završiti godinu u minusu, moraju vratiti crobex opet 30% gore.

Da, jedini je problem sto im puca kita za jednu godinu.
Oni nemaju isplata jos 15 godina!!

Kao sto si rekao… njima je jednostavno dosadno.
Pogledaj AZ.

Front end rade Allianz i ZABA.
Back end radi Regos, Allianz…
Riznica im prakticki ne treba, jer imaju samo uplate a nema isplata.

Taj fond treba imati maksimalno 5 zaposlenih, ukljucujuci tajnicu.

Ali ne, daj ti me ni 50 ljudi. Najskuplji prostro u gradu… miljon analiticara…
Za sto, ulaganju u drzavne obevznice


blade: ” mislim da sve govori činjenica da su dionice u koje su ulazili mirovinci i najviše roknule, ili? ” Zna li netko točno u koje su dionice najviše ulazili mirovinci?

spominjalo se nekih 10-15, bile su velike blok transakcije, bile su tu ATPL, DLKV, ERNT, INGR, čak i ADRS (koji je bio na listi) je pao preko 30% kao neki balon.


Taj fond treba imati maksimalno 5 zaposlenih, ukljucujuci tajnicu.

Ali ne, daj ti me ni 50 ljudi. Najskuplji prostro u gradu… miljon analiticara…
Za sto, ulaganju u drzavne obevznice

50 ljudi? milijon analitičara? Ni blizu
[wink]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Recite što hoćete, al se Samodolu zbog toga trese stolica naveliko…

Sad se traži žrtveno janje….

Mogli su mirovinci i prije pravilnika napravit ovakvu kaljužu, mogli su porušit totalno prvu kotaciju pa isto povuc sredstva iz OIFova pa onda na niskim cijenama cekat prvu kotaciju…. milsim da se ovdje radi prvenstveno o profesionalno etici i moeđuodnosima velikih institucionalnih igrača

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

To je ono o čemu se špekulira, ovi drugi imaju na piku rba omf.
Ljepo se vidlo kako trgaju atlantic i magmu, po meni rat fondova.


milsim da se ovdje radi prvenstveno o profesionalno etici i moeđuodnosima velikih institucionalnih igrača

[thumbsup]

Asko:

Recite što hoćete, al se Samodolu zbog toga trese stolica naveliko…

Sad se traži žrtveno janje….


A ima istine i u tome…mislim da mu je vrijeme…[wink]
http://business.hr/Default.aspx?ArticleID=cd6069db-a1c6-4ed9-8deb-fed2c7695b33&ref=rss

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Sad se traži žrtveno janje…. Mogli su mirovinci i prije pravilnika napravit ovakvu kaljužu, mogli su porušit totalno prvu kotaciju pa isto povuc sredstva iz OIFova pa onda na niskim cijenama cekat prvu kotaciju…. milsim da se ovdje radi prvenstveno o profesionalno etici i moeđuodnosima velikih institucionalnih igrača

lako je moguće da imaš pravo i da se radi o njihovim odnosima. tužno.

ne znam koliko je samodol kriv, poznajući njega, začudilo bi me da je regulativa po strogoći zaostajala za uobičajenom u svijetu, dapače mogla je biti samo stroža. ali ovo je vjerojatno fenomen koji se drugdje s mirovinskim fondovima ne događa i koji je proizvod patoloških umova ovih naših menadžera.

međusobnih taština i natezanja za kožicu tko ima dužega.

a možda i poremećenog sistema nagrađivanja u hrvatskim OMF-ima?

mislim da Samodol (Hanfa) ovo nije predvidjela,
to se vidi i po ovim novim izmjenama pravilnika…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ma, tko trzi u hr mora biti svjestan gdje trzi. Tu je politicki/korupcijski i ini rizik visok. Anyway, u 11. mjesecu su OMF-ovi utekli, pa nesto vratili. To je meni bio siguran znak da ne treba cackat mecku previse, pa se povuc iz hartija u cash na prihvatljivim razinama CROBEX-a.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

zapravo mislim da bi za posao fond menadžera u hrvatskoj trebalo pod hitno uvesti psiho test. da se isključe agresivci i sociopati. tih u hrvatskoj ima previše. nek se takvi radije odu igrati s agram crewom a ne petljaju se s našim mirovinama.

sada ćemo mi zbog njihovog nižeg ulaza imati jednog dana nekih 50 ili 100 kuna višu mirovinu ali ovdje smo za taj njihov niži ulaz izgubili nekoliko godina života pa nećemo ni od tih par desetaka kuna imati ništa. [cool]

New Report

Close