Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ono što me šokira u cijeloj priči je da ipak govorimo o mirovincima koji bi trebali biti stablizator, market maker, long term igrači…. Da su nam ovo napravili “hedge fondovi” (da ih npr imamo u HR) rekao bi svaka čast dečki, pobjedili ste cijeli market ali mirovinci bi ipak trebali igrati na drugačiji način…

Mene više brine zašto je donesen takav pravilnik i u točno ovo vrijeme, kad se jako dobro znalo što će se dogoditi.
Ako se i nije razmišljalo o tome, i nije napravila analiza najlošijeg scenarija, tada bi po meni sva odgovornost trebala pasti na Hanfu. Pa zar je bio problem predvidjet što se može dogoditi?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Da.

Fond manager mirovinaca je doslovce dosao ujutro kod kolege u OIF i rekao da hoce 500 milj ili milijardu (zavisi od fonda) do kraja dana! Stavio se na bid i sve to pokupio.

Zla krv kipti izmedu OIF i OMF unutar iste Banke!!! A sada je jos poceo RBA zajebavat PBZ povlacenjem u ponedjeljak!

Rezultat, nitko od OIF ne zeli ulagati u likvidne dionice jer ih OMF moze ponovo naguziti.

I tako sada imamo stagnaciju dok se krv ne smiri. Ja bi rekao do kraja ljeta.

Jedino sto me brine na strani OIF je nedostatak risk managementa.

Zar nisu mogli povuci neki bridging loan od maticne banke? Ili blokrati isodnevnu isplatu? Prospekt sigurno garantira isplatu unutar 7 dana. Ili drzati vise depozita? Ili prodavati obveznice?… Nesto…

kaj dok se fond manageri ne vrate s ljetovanja? [lol]

Mene više brine zašto je donesen takav pravilnik i u točno ovo vrijeme, kad se jako dobro znalo što će se dogoditi.
Ako se i nije razmišljalo o tome, i nije napravila analiza najlošijeg scenarija, tada bi po meni sva odgovornost trebala pasti na Hanfu. Pa zar je bio problem predvidjet što se može dogoditi?

Eh sad su svi pametni. Ajmo prelistat stranice unatrag pa vidjet dali se neko na forumu bunio protiv pravilnika tamo u 12om mjesecu ili prije

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


gorgija: ” ne znam zašto se tako čudite tome. ako imaš nešto što vrijedi 1000 kuna i računaš da će za neko vrijeme vrijediti 1200, pa kupiš dio po 1000 a ostatak na rasprodaji (koju sam izazoveš) po 500, napravio si sjajan posao.” Ovo se i uklapa u tezu o zauzimanju pozicija. Jer s tim paketom koji si kupio na višim cijenama možeš stvarat pritisak pa i rušit cijenu i kupit puno veće količine na puno nižim cijenama. Ono što me šokira u cijeloj priči je da ipak govorimo o mirovincima koji bi trebali biti stablizator, market maker, long term igrači…. Da su nam ovo napravili “hedge fondovi” (da ih npr imamo u HR) rekao bi svaka čast dečki, pobjedili ste cijeli market ali mirovinci bi ipak trebali igrati na drugačiji način…

da, tek kad sam postao vidio sam da si ti par minuta prije napisao to o zauzimanju pozicija.

očito je šokiralo i samodola, to da čak ni njegov policijski um nije predvidio takav plan i odredio im ograničenja za povlačenje iz OIF-ova govori o tome da je nešto ozbiljno krivo krenulo u glavama tih OMF menadžera. rekao bih da su sve to neiživljeni dečki koji su se zatekli u mirovinskim fondovima a zapravo bi htjeli biti baš veliki igrači u hedge fondovima.


Ono što me šokira u cijeloj priči je da ipak govorimo o mirovincima koji bi trebali biti stablizator, market maker, long term igrači…. Da su nam ovo napravili “hedge fondovi” (da ih npr imamo u HR) rekao bi svaka čast dečki, pobjedili ste cijeli market ali mirovinci bi ipak trebali igrati na drugačiji način…

Nemozes biti stabilizator ako nema sortanja i nema opcija, a ti nisi u long pozicijama. A takav slucaj je bio kod nas.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pogledaj onu sliku koju sam postao.

Imovina u dionicama OMF je prakticki ista kao 31.12.

Od onda do danas je cijena vecina najlikvodnijih (i OMF najzanimljivijim dionicama) pala 40-50%.
Sto znaci da su oni za toliko povecali volumen dionica u portfoliju da zadrze vrijednost….[bye]


mislim da sve govori činjenica da su dionice u koje su ulazili mirovinci i najviše roknule, ili?

Zna li netko točno u koje su dionice najviše ulazili mirovinci?


Eh sad su svi pametni. Ajmo prelistat stranice unatrag pa vidjet dali se neko na forumu bunio protiv pravilnika tamo u 12om mjesecu ili prije

Nisam baš siguran da nam je to posao.
Ma ne radi se o pameti, al i sam znaš kad nešto mijenjaš da te zanima krajnji rezultat.
Barem to nije problem.
Recite što hoćete, al se Samodolu zbog toga trese stolica naveliko…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


rekao bih da su sve to neiživljeni dečki koji su se zatekli u mirovinskim fondovima a zapravo bi htjeli biti baš veliki igrači u hedge fondovima.

[thumbsup]
Da, decki imaju najdosadniji posao na svijetu, pa se htjeli malo zabaviti!
Nazalost.


Rezultat, nitko od OIF ne zeli ulagati u likvidne dionice jer ih OMF moze ponovo naguziti. I tako sada imamo stagnaciju dok se krv ne smiri. Ja bi rekao do kraja ljeta.

postoji jedna pozitivna okolnost: čak i OMF-i mogu imati neku korist od toga samo ako te dionice budu rasle. ako ne žele završiti godinu u minusu, moraju vratiti crobex opet 30% gore.

New Report

Close