Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko je to uočio- spasio se, tko nije – taj je izgubio.

ne bih rekao “izgubio”, jer vratit će se to, samo treba strpljenja.

ali svakako bih rekao “propustio šansu” koja se ne ponavlja. onda izaći a sada opet ući po ovim cijenama, to bi bio zgoditak…

Isječak iz intervjua liderovog novinara sa Milanom HORVATOM

• Tržište kapitala od početka godine pada. Kakva je vaša poruka ulagačima?
Svi ključni pokazatelji upućuju na to da su domaće kompanije od 20 do 40 posto podcijenjene. Stoga je sada i pravo vrijeme za ulazak na tržište. Kao što se u posljednjih godinu dana sve prebrzo dogodilo u smislu pozitivnog, tako je i prebrzo nastupilo negativno razdoblje. Nekad su se ti procesi događali u duljem razdoblju, ali zbog veće globalne povezanosti sada traju kraće. Stoga je ovo što se sada događa samo korekcija, a ne kriza.

• Govorite o podcijenjenosti tržišta, dok istodobno brojne institucije na tržištu kapitala govore o precijenjenosti. Koji su kriteriji izračuna?
– Naša analiza temeljena je na fundamentalnim i makroekonomskim analizama te usporedbi desetak blue chip kompanija na domaćoj burzi sa sličnima u regiji i svijetu. Takva analiza upućuje na podcijenjenost.
Fima je u proteklih 17 godina svog poslovanja upravo u ovakvim prilikama izgradila svoju poziciju na tržišu jer smo imali znanja i hrabrosti koristiti prilike koje nosi kriza.

http://biz.yahoo.com/rb/080320/cit.html

krenula jeftina lova…[thumbsup]


Meni nije jasno zašto su OIF-ovi, nakon što su im mirovinci u 12.mjesecu vratili lovu u fondove, počeli kupovati kao da nema sutra (to je bilo potkraj 12 mjeseca). Ili voditelji OIF fondova nemaju pojma ili su dogovoreno omogučili insiderima da iziđu na ATH.
U svakom slučaju – manipulacija tržištem.
Tko je to uočio- spasio se, tko nije – taj je izgubio.


Lako je biti pametan sada.Sve je jasno.

Osnovno pitanje u istrazi : TKO JE OSTVARIO KORIST?
Insajderi su profitirali Insajder =stranac
Ovdje se stvarno radi o manipukaciji tržištem.
Gubitnici su novi IPO ulagaći.Svaki izgubi po malo ,a sve u žepove insajdera=stranaca.
Gubitnici su fondovi jer su kupovali skuplje od insajdera.
IPO ulagaći su Hrvati,udjelničari u OIF su uglavnom HRVATI,u mirovincima samo HRVATI =GUBITNICI
BANKE koje upravljaju mirovincima i OIF su imale informacije,pa oni su donosili odluke
U konačnici HRVATI su glavni gubitaši,naravno osim izdajnika koji su prodali dušu stranom kapitalu,pa u ovoj
marčapiji i za sebe nešto ušićarili.
STRANI kapital je dobro oplodio svoj kapital ,a platili su i mali strani ulagaći preko certifikata.
Bilo bi smješno da nije tragično.Ovdje je bila velika poluga,jer se rušenje buze odradilo sa hrvatskim novcem.

Krivac je socijalističko nasljeđe naših financijera,nepripremljenost za izazove liberalnog kapitalizma,donošenje zakona i uvođenje financijskih instrumenata za koje nismo spremni.

Prije desetak godina sam bio simpatizer Amerikanaca pa sam se ohladija.

Pa sam posta sipatizer EVROPE i očekivao da će nam strani kapital i strane banke donijeti prosperitet,ali oni
žele profit legalan i onaj ilegalan.

Lopov je kao vitar.Ali ovdje ga se može lako locirati i uhvatiti i oduzeti mu nezakonito stećenu dobit.

U svakodnevnom životu znamo što je pošteno.A i ovdje je jasno da je ovo nepošteno.A Ante Samodol se
pokušava uhvatiti u koštac sa ovim zlom.Ovo je stvar USKOKA,a valjda postoji i USTAV Republike Hrvatske
koji bi trebao zaštititi slabe na način da budu barem ravnopravni na tržištu kapitala.

Ipak: NE ODUSTAJEM…..pjeva Đibo!

Ne znam, cemu ova tema, za utjehu, lazna nadanja, da se tjesimo,
ljespse onda sjesti i popiti pice, kavicu, cajic, koji konjak, pivicu.
Oporavak?
Cega ili koga?
Smisao ili zvijezda vodilja?
Gdje su nestali racionalisti?!
Mozda se izgubili u masi, ili nemaju vise kristalnu kuglu…hehe..
Pa zar vama nije jasno da nasi fondovi, ni mirovnjaci, niti…ma opcenito
Lijepa nasa nema para, fondovi su napravi gresku kao i mirovnjaci, i ostali
bez kesa, pa ljudi smo, svi mi grijesimo, i sada su svi drugi krivu i prokljinu sve i svakoga.
Ajmo se zapitati, jel ti netko prijetio da ides ulagati, netko garantirao glavnicu ili jos bolje dobit?!
Dajte molim vas, ohladite malo, i strpite se, ako ne ove godine, u sto sam uvjeren, mozda
sljedece godine, ako ne sljedece, biti ce vec..ili prodajte sta imate, oljunite u ruke i lopate, motike,
sta vec imate, nije vam tu potrebno nikakvi znanje niti oprazovanje, a isparaksira se vrlo brzo.
Sve je to za nas ljude.
E da, kako je lijepo kada je trziste raslo….divno, euforija, dizemo kredite, a sada sami gutamo
svoja govna i davimo se, tko nam je kriv?!
Ma nitko brate i sestro, sami, gramzivi, pohlepni…takav smo mi narod.
I sada svi pametn, sami generali poslije bitke, jesam vam rekao ovo, pa ono…
Brzo se misljenja i pozicije mijenjaju, samo je pitanje s koje strane vjetar puse,
ajde…ne placite i cvilite.

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...


Jedino mi onda nikako ne ulazi u glavu ono njihovo uletavanje ko sivonje prvi dan kada im je odobren JDD…. prolazili su blokovi na strašno visokim cijenama uspoređujući ih s ovima danas

Pumpanje rezultata za kraj godine jer su znali da će ova biti u banani.


Meni nije jasno zašto su OIF-ovi, nakon što su im mirovinci u 12.mjesecu vratili lovu u fondove, počeli kupovati kao da nema sutra

Isti odgovor kao i gore.

You either do it right or you get eliminated!

Pumpanje rezultata za kraj godine jer su znali da će ova biti u banani.

Zašto bi mirovinci pumpali rezultate?

A pogotovo u prošloj godina koja je bila odlična po prinosu.
Mirovincima je dosta 7-8% godišnje.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

gledajte to ovako: po kojoj god cijeni da oni kupe, mogu kupiti i po nižoj, samo ako se potrude. tako da im je zapravo svaka ionako previsoka.


Ne znam, cemu ova tema, za utjehu, lazna nadanja, da se tjesimo,

Spade mislim da si zamjenio postove. Ovo si htio stavit na “oporavak burze” a tamo si stavio što je trebalo ić tu 😉

Ovo što kažeš da su fondovi napravili greške – slažem se, ali nisu ih napravili sada – nego prošle godine, u ovo vrijeme, kada su dopustili onakvu euforiju [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


gledajte to ovako: po kojoj god cijeni da oni kupe, mogu kupiti i po nižoj, samo ako se potrude.

Nisu mirovinci svemogući. Pogledaj koliko imaju u dionicama. 7 najvećih OIFova ima puno više nego svi mirovinci zajedno u dionicama

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


gorgija: ” gledajte to ovako: po kojoj god cijeni da oni kupe, mogu kupiti i po nižoj, samo ako se potrude.” Nisu mirovinci svemogući. Pogledaj koliko imaju u dionicama. 7 najvećih OIFova ima puno više nego svi mirovinci zajedno u dionicama

točno, samo mirovinci mogu OIF-ove natjerati da te dionice prodaju u bescjenje jednostavno tako da povuku veću porciju love koju imaju u njihovim udjelima.


Zašto bi mirovinci pumpali rezultate?

A pogotovo u prošloj godina koja je bila odlična po prinosu.
Mirovincima je dosta 7-8% godišnje.

Pa pred kraj su pumpali što bolje rezultate da bi kompenizrali negativni prinos koji će ostvariti u ovoj godini, a zahuktavanja situacije na globalnom tržištu predvidjeli su na vrijeme. Nije tu ništa čudno… Jedan od fond managera (zaboravih iz kojeg fonda) je i izjavio negdje na početku ove godine (kad je krobi još bil oko 5000) da si nakon par vrlo dobrih godina mogu priuštiti jednu lošu i da su potpuno spremni na to.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close