Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma zapravo trla baba lan … korekcija je korekcija … s nečim je morala biti izazvana. tržišta idu gore dolje, that’s what they do.
zanima me kakav će biti kraj. hoće li biti laganog prizemljenja pa polako gore ili će se odbiti naglo.

Kratkoročno gledano mislim da će crobex neko vrijeme oscilirati na ovim razinama čekajući nove poticaje od većih igrača za značajnije pomake prema dolje ili gore.
Čini mi se da bi za predviđanje kretanja tržišta više trebalo pratiti “igrače” na tržištu kako oni “dišu”, nego sve TA i FA analize (naravno, za trenutno i kratkoročno kretanje). Dugoročno uvijek prije ili kasnije postoji usklađivanje cijene i vrijednosti…
Ipak, kako si gore negdje napisao, promjene će se odvijati značajno brže: ni korekcije niti usponi više neće trajati koliko su trajali npr. u 20. st. nego će ti valovi biti vremenski kraći i vrlo intenzivni.

Nasdaq, S&P i DOW futuresi konacno u zelenom, moglo bi se laganini preliti i na nasu burzu!

Vaš link

uspješan IPO VISA- prikupljeno 18B$, sa 44 $ per share, estimated value 38-42$, šesti najveći IPO u US i još u ovakvim vremenima.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson


Nasdaq, S&P i DOW futuresi konacno u zelenom, moglo bi se laganini preliti i na nasu burzu! Vaš link

Definitivno danas ameri idu gore,evo jedan dobar znak za to,slab interes za naftu i zlato,nafta ispod 100USD

NYMEX CRUDE OIL… 99.84 -2.63%
COMEX GOLD 1 FUTURES 914.0 -3.31%

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Što se korekcije tiče jednu jaču doživjet će sve Todorićeve dionice zbog poslovanja u Srbiji.Jutros javljeno bomba u Todorićevoj trgovini u Subotici još par takovih dojava i ko će tamo ići u Hrvatske trgovine ? Zato je opravdani pad
Leda,Zvijezde,Konzuma,Jamnice,Tiska i Belja.[cry][cry][sad][embarass]

Na svu sreću osim Ht-a drugih dionica više nemam, ali imam udjele u fondovima i najradije bih pobjegao glavom bez obzira iz njih, ali još samo čekam desetak dana da vidim hoće li bar malo probati pokriti kvartalne minuse jer ovo što se radi nije normalno. Na strnim burzama skok +4 kod nas +1, kod njih -1, a kod nas -5. Do kada, mislio sam da je dno na 3800, mislim da sam se zahebo, ali kao što rekoh čekat ću ovih desetak dana[sad][sad][sad][sad]

Surround all arround when it hits the ground


Na svu sreću osim Ht-a drugih dionica više nemam, ali imam udjele u fondovima i najradije bih pobjegao glavom bez obzira iz njih, ali još samo čekam desetak dana da vidim hoće li bar malo probati pokriti kvartalne minuse jer ovo što se radi nije normalno. Na strnim burzama skok +4 kod nas +1, kod njih -1, a kod nas -5. Do kada, mislio sam da je dno na 3800, mislim da sam se zahebo, ali kao što rekoh čekat ću ovih desetak dana[sad][sad][sad][sad]

strpljenja…ovako razmišljaju bear investors, nema bježanja. pustite kvartale to su trendovi -pokazatelji, ova godina će biti ovakva, a možda nas iznenadi pred kraj. Dolazi i turistička sezona , pa nije ekonomija stala samo se stabilizira i traži nova riješenja. Strani investitori predlažu investiranje u emerging markets. Ulaskom u NATO i približavanje EU RH je dobra podloga, a sada su i cijene prihvatljive. Strpite se….

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

halo bing:

Na svu sreću osim Ht-a drugih dionica više nemam, ali imam udjele u fondovima i najradije bih pobjegao glavom bez obzira iz njih, ali još samo čekam desetak dana da vidim hoće li bar malo probati pokriti kvartalne minuse jer ovo što se radi nije normalno. Na strnim burzama skok +4 kod nas +1, kod njih -1, a kod nas -5. Do kada, mislio sam da je dno na 3800, mislim da sam se zahebo, ali kao što rekoh čekat ću ovih desetak dana[sad][sad][sad][sad]

strpljenja…ovako razmišljaju bear investors, nema bježanja. pustite kvartale to su trendovi -pokazatelji, ova godina će biti ovakva, a možda nas iznenadi pred kraj. Dolazi i turistička sezona , pa nije ekonomija stala samo se stabilizira i traži nova riješenja. Strani investitori predlažu investiranje u emerging markets. Ulaskom u NATO i približavanje EU RH je dobra podloga, a sada su i cijene prihvatljive. Strpite se….


Na žalost burzu ne krojimo ni Vi ni ja, a niti 99% formaša. Onih 1 % su fond manageri koji mogu raditi što ih je volja i zato[bye][bye]

Surround all arround when it hits the ground

RealBear:

Jel ta korekcija više gotova ? Šta kažu veliki znalci s ovog foruma koji su već 5-6 puta proglasili dno ? Treba li i ovo više zaključati kao i brlog ?”

nisam znalac, a pogotovo ne veliki. a dal je gotovo … vjerojatno nije, al nikad ne znaš. [smiley]

volio bih kad bi se kod nas dalo pročitati kakav pametan članak/analiza ovog svega što se događa. zapravo je začuđujuće da tržište prolazi kroz ovakvu korekciju a da se sve svodi samo na dnevne/tjedne komentare trgovanja (poraslo ovoliko, palo ovoliko …). vjerojatno i to pokazuje koliko je burza još uvijek malo važna u hr.

inače mislim da je ono stanje u US samo … ne znam kak bi to opisao … više poetski light motiv ove korekcije – ima nešto panike od pada burzi svuda, i vjerojatno izvlačenja kapitala izvana (mada vidim po top 10 da neki NY skrbnički kupuju), pa i odlaska našeg kapitala na možda jeftinije prilike, ali korekcija sigurno nije zbog našeg gospodarstva. tam u US banke maltene propadaju – stvari se stvarno drmaju. svi čekaju izvješća sa zebnjom. to kod nas nije slučaj. ima li ovdje netko da strepi da će mu firma kojoj je dioničar podbaciti s rezultatima jer se US drma?

kod nas se dešava korekcija cijena prema normalnijim multiplama – jer se tržište naglim zamahom pregrijalo. i ide korekcija. a ne zato što nam prijeti recesija ili sl. to bi nekak bilo najvažnije što se fundamenata tiče. ovo s inflacijom, malim usporenjem rasta … što tržišta padaju po 30% kad inflacija poraste sa 4 na 6%?

ostali razlozi su više tehnikalija: kao najvažnije – udar mirovinaca na burzu. ulazak u JDD je preblagi izraz – povlačenjem OIFova za onu stvar napravili su dar mar. uz to masa malih koja je ušla na tržište što direktno što kroz OIFe i kojih je jedan dio povlačio udjele kad je krenulo dolje. poremećaj ponude i potražnje – nema veze s poslovanjem firmi. plus hrvatsko “šortanje” i panika.

živo me zanima kraj ove korekcije, jer tu ne čekamo da se ekonomija oporavi ili sl. nego da mirovinci odrade što su naumili. keša se ima – primjer jučerašnji mali rally – samo svi (koji imaju para) čekaju da pogode dno.

Slažem se, pogotovo ovaj dio s pregrijanošću, odnosno balonom. Trigger za ispuhivanje našeg balona bila su svjetska kretanja i da nije bilo tako u svijetu, mi bi vjerojatno rasli još neko vrijeme (vjerojatno ne dugo) i onda pali još brže i bolnije. Očekujem da će stabiliziranje svjetskih tržišta značiti i stabiliziranje i lagano okretanje trenda na našem tržištu [cool].

You either do it right or you get eliminated!

Možda. Samo to ne treba očekivati prije kraja godine.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Na žalost burzu ne krojimo ni Vi ni ja, a niti 99% formaša. Onih 1 % su fond manageri koji mogu raditi što ih je volja i zato[bye][bye]

Ne znam otkud ovakvo razmišljanje, ali je pogrešno. Ne kroje fond manageri tržište nego svi investitori utječu pomalo i dobije se mix… netko naravno utječe više netko manje. Nisu mirovinci svemogući kako neki od vas vole pričati pa da kad im se prohtije mogu u tren oka dizati i spuštati cijene…

You either do it right or you get eliminated!

Vjeko Astralisa treba odblokirat

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close