Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MMF-ova procjena na početku ovog tjedna je bila da SAD neće upasti u recesiju…[smiley]

A onda kad skuže da su fulali, SAD će biti na izlasku iz nje…[wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Republikanci , ako hoče pobijediti na predsjedničkim izborima, napravit će i rade sve da ekonomija stane na noge i da se rececija izbjegne. Premda mislim da se preuveličava utjecaj američke ekonomije na naše tržište, ali kad već o tome pišete..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ako smo već na temi US politike: wall street je većinom bio za Ron Paula i Mitt Romneya (oboje republikanci ali ispali iz utrke) a sad su većinom za McCaina koji je osigurao republikansku nominaciju. Buffett je jedan od rijetkih koji podupire demokrate pa je tako financirao i Obamu i Clinton u kampanji

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ovako to nekako ide

NEMA PRINOSA OVE GODINE
NEMA PRINOSA OVE GODINE

onda opet za tjedan dana

NEMA PRINOSA OVE GODINE
NEMA PRINOSA OVE GODINE

onda opet za dva dana

AMERIKA JE U RECESIJI
AMERIKA JE U RECESIJI

onda opet

NEMA PRINOSA OVE GODINE
NEMA PRINOSA OVE GODINE

onda neki međedi dolaze i govore

JE SAM VAM REKAO DA NEMA PRINOSA

onda ponovi

JE SAM VAM REKAO DA NEMA PRINOSA

onda dođe lav

JE SAM VAM REKAO DA JE MEDO REKAO DA NEMA PRINOSA

onda dođe Zagorec

JE SAM VAM REKAO DA JE LAV REKAO DA JE MEDO REKAO DA NEMA PRINOSA

onda dođe Buffet i kaže

RECESIJAAAAAAAA, JEL ME NETKO ČUJE, PONAVLJAM RECESIJAAAAAAAA

onda jedan viče

NE ČUJEM DOBRO….

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ako smo već na temi US politike: wall street je većinom bio za Ron Paula i Mitt Romneya (oboje republikanci ali ispali iz utrke) a sad su većinom za McCaina koji je osigurao republikansku nominaciju. Buffett je jedan od rijetkih koji podupire demokrate pa je tako financirao i Obamu i Clinton u kampanji

Malo dodatak , za tržište kapitala bi, ukoliko se radi o demokratskom kandidatu , puno bolji izbor bila H. Clinton nego Obama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Malo dodatak , za tržište kapitala bi, ukoliko se radi o demokratskom kandidatu , puno bolji izbor bila H. Clinton nego Obama.

A kad ono McCain dobije onda ćemo se tek vatat za jajca. Pa malo po Iranu pa malo po…

Majko o cemu pisemo.
Ali kad smo vec kod toga ja sam za Arizona bossa.
No-bama i Crybaby su mi smijesni

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Trenutna situacija na našoj burzi podsjeća me na westerne. Indijanci napadaju a preživjele bjelice u zadnji tren spašava konjica uz prodoran zvuk trube. Naša konjica ( fondovi ) još uvjek mirno spava a mi uzalud osluškujemo trubu i do daljnjeg je izgleda nećemo ni čuti.
Bože spasi nas jer samo nam on može pomoći.[cry][cry]

E vidiš pa kad navlače.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Conan OBri: ” Ako smo već na temi US politike: wall street je većinom bio za Ron Paula i Mitt Romneya (oboje republikanci ali ispali iz utrke) a sad su većinom za McCaina koji je osigurao republikansku nominaciju. Buffett je jedan od rijetkih koji podupire demokrate pa je tako financirao i Obamu i Clinton u kampanji ” Malo dodatak , za tržište kapitala bi, ukoliko se radi o demokratskom kandidatu , puno bolji izbor bila H. Clinton nego Obama.

ovo sam već drugdje postao, ali kad se sada povela rasprava evo opet. ovako je u u americi išlo s ekonomijom zadnjih 30 godina.

prvi odsječak je jimmy carter, drugi reagan, treći bush stariji, četvrti clinton, peti bush mlađi.

mccain, pogotovo ako uzme romneya za podpredsjednika, mogao bi biti novi reagan, a clintonica kako joj i ime kaže novi clinton. što bi mogao biti obama, tko zna, ali ne vjerujem da bi bio gori od familije bush.

Pa to su sve dopustili, od onih tjednih blokada Diokija, Janafa, kada je zakon omogućio velikim igračima da blokiraju dionicu nekoliko dana, tjedana i onda se lagano iskrcavaju.

Recimo SLPF na JANAFU, od 9000 na dolje jer je prije 5 dana ga bacao u blokadu, isto vrijedi i za Dioki. Nakon što su veliki igrači to učinili onda je došla HANFA i rekla, nono, više nema tako, dovoljna je jedna blokada dnevno, moji su se iskrcali, kako će to vama pomoći. BSN.

Uglavnom, kako je kome pasalo tako se radilo. Onda neke brokerske kuće narede svojim par brokera na forum da drukaju za one dionice koje su sebi ili svojim klijentima kupili ili rade nego kvazi analize slućeći se svakojakim kerifekama. Koriste jedan nick kao profinjeni i deset za teško drukanje.

Kada je indeks došao do ATH, tj. kada je uspješno dignut ekipa počela izlaziti i ima vremena koliko žele, kada oni izađu onda će paničari još dosta srušiti tržište jer više nema onih koji su ga dizali. I onda opet ukrcaj, i tako godinama.

Što mislite da je INA rasla samo zašto je imala odlične rezultate ili zato što je Sanaderu trebao više nego uspješni IPO kojim kasnije dobiva izbore. I to je to.

srdačan pozdrav i ugodno trgovanje[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Također, tu treba staviti i Todorićeve dionice, recimo Ledo, tek se sada vidi zašto je rastao. Ne zato….nego zato…tu fundamenti nemaju neki značaj. Ali nisi smio pisnuti, odmah bih te vrijeđali što si se usudio reći nešto protiv Leda. Eto, i to je dokaz kakvo nam je tržište, plitko, manipulatorsko, puno prljavih igrača.

srdačan pozdrav i ugodno trgovanje[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close