Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


………………ja sam nažalost u školi učio ruski[sad]

zašto nažalost? pa imaju i rusi burzu pa iskoristi znanje ruskog[lol]
Как стать участником

Участником торгов на рынках Группы РТС может быть юридическое лицо, имеющее соответствующие лицензии
http://www.rts.ru/

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,3,12,,112033.jl

” U ime Kluba HDZ-a Goran Marić žestoko je optužio HNB da prevelikom stopom obveznih deviznih pričuva banaka koči gospodarski razvoj i stimulira rast kamata te da lošom monetarnom politikom i fiksiranjem nerealnog tečaja kune ide na ruku uvoznicima, a na štetu domaćeg gospodarstva.

Vlada je, ocjenjuje Klub HDZ-a, svojim postupanjem učinila sve što je u njezinoj domeni da održi makroekomonsku stabilnost zemlje dok HNB nije učinio isto.

Prozvao je Marić HNB da nisu objasnili zašto im je stopa obavezne devizne pričuva nekoliko puta u odnosu na obavezne pričuve središnjih banaka zemalja članica EU.

– To upućuje na odstupanje poslovanja HNB-a od poslovanja banaka zemalja EU, što će najvjerojatnije prouzročiti velike gospodarske šokove kada uđemo u EU – tvrdi Marić. Naveo je i da bi se na hrvatskom tržištu kapitala promptno našlo više od 20 milijardi kuna kada bi HNB stopu obvezne pričuve smanjio za 50 posto.

[cool][cool]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


” U ime Kluba HDZ-a Goran Marić žestoko je optužio HNB da prevelikom stopom obveznih deviznih pričuva banaka koči gospodarski razvoj….
– ]Naveo je i da bi se na hrvatskom tržištu kapitala promptno našlo više od 20 milijardi kuna kada bi HNB stopu obvezne pričuve smanjio za 50 posto.[/b] ”

Izgleda da su i HDZ-ovci zaglavili u dionicama [wink]

Pa cilj je bio da se isprepada, iscrpi i samelje tržište i uskoro krenuti u novu turu bogaćenja. I tako se to radi godinama. IPO INA je bila politička predstava za sve nove ulagače pa do IPO HT-a. To je barem jasno. Iscrpiti i uzeti naivcima novce i tako opet kroz par godina u krug.

Recimo CEBA daje margin kredite ali ne ispod 200.000 kuna, također, uopće ne izdaje nove kredite. Druge banke daje i za manje, ali se kamata plaća koristio, ne koristio kredit itd.

U svakom slučaju, sve ima samo jedan cilj, vratiti stvari u normalu, a da bi se to dogodilo pušit će se sve u 16, zato ukucajte u ADRIS oni će profitirati.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


plavi: ” ” U ime Kluba HDZ-a Goran Marić žestoko je optužio HNB da prevelikom stopom obveznih deviznih pričuva banaka koči gospodarski razvoj…. – ]Naveo je i da bi se na hrvatskom tržištu kapitala promptno našlo više od 20 milijardi kuna kada bi HNB stopu obvezne pričuve smanjio za 50 posto.[/b] ” ” Izgleda da su i HDZ-ovci zaglavili u dionicama [wink]

[lol] [lol]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Može li cijeli članak, ako nije problem?

MMF upozorava da dosadašnje mjere u globalnoj kreditnoj krizi možda neće biti dovoljne

WASHINGTON, 13. ožujka 2008. (Hina/AFP) – Međunarodni monetarni fond (MMF) upozorava vlasti diljem svijeta da pri izradi planova za izlaženje na kraj s rastućom krizom u globalnom financijskom sustavu uzimaju u obzir i “nezamislive” scenarije.

Prvi zamjenik izvršnog direktora MMF-a John Lipsky pozvao je vlasti diljem svijeta na poduzimanje odlučnih mjera u uvjetima krize na tržištu kredita, koja potječe s američkog posrnulog tržišta nekretnina i širi se na globalna financijska tržišta.

Najnovije koordinirane akcije američke središnje banke Fed i ostalih središnjih banaka u svijetu na ubrizgavanju milijardi dolara likvidnosti na financijska tržišta bile su od pomoći, no možda su potrebne i snažnije mjere, poručuju iz MMF-a.

Moglo bi se pokazati da dosadašnje koordinirane mjere nisu primjerene za rješavanje “malo vjerojatnih ali dalekosežnih događaja” koji bi se mogli dogoditi i potkopati globalnu financijsku stabilnost, kazao je Lipsky u nastupu pred washingtonskim Institutom za međunarodnu ekonomiju Peterson.

“Zakonodavci moraju uzimati u obzir sve moguće scenarije i razmotriti kako planiraju reagirati u izvanrednim slučajevima. Potreba za daleko sistematičnijim pripremama za potencijalne rizike u velikoj je mjeri iskazivana tijekom proteklih mjeseci”, tumači on.

“Zasad gotovo da nema sumnji da rizici od daljnje eskalacije krize jačaju i da će odlučne akcije vlasti biti potrebne kako bi se učvrstili globalni financijski sustav i gospodarstvo”, kazao je Lipsky.

Dodao je također kako se visoko na listi prioriteta mora uvrstiti zaustavljanje širenja pritisaka na globalnim financijskim tržištima i obnavljanje normalnog funkcioniranja financijskog sustava u razvijenim gospodarstvima.

No respect

ma taj MMF ne zna sam,jedan dan pisu nema recesije u US a sada gori,rizik,eskalacija…fuj

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


ma taj MMF ne zna sam,jedan dan pisu nema recesije u US a sada gori,rizik,eskalacija…fuj

To sam naveo u jednom postu na temi komentari trgovanja.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Gle ovaj naslov, može li mi dobra duša prevesti ( kad je Ivek124 zauzet )

Reuters
U.S. gold hits $1,000 record high
Thursday March 13, 9:13 am ET

NEW YORK (Reuters) – U.S. gold futures rallied to a record high of $1,000 an ounce on Thursday, fueled by a combination of a weakening dollar, strong investment demand and inflation fears due to rising crude oil prices.

At 8:27 a.m. EDT, the active contract for April delivery was up $17.30 or 1.7 percent at $997.70 an ounce. Just minutes earlier, it had hit an all-time high of $1,000 on the COMEX division of the New York Mercantile Exchange.

(Reporting by Frank Tang; Editing by John Picinich)

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ovako,
MMF ili ne.
Nema to baš nikakve veze sa našim tržištem.
Fondovi imaju love, a mirovnici imaju love za poluditi.
Mali i dalje prodaju po malo, prometi nikakvi sve je kilavo.
Kada prodaja stane, kada svi koji su mislili izaći izađu, i kada ekipa shvati da nema besplatnih dionica više onda će krenut.
A znate i sami kada jedan od njih krene svi će krenut i to će onda biti divno.
Do tada minus niti ne gledam jer nema smisla, a burzu još manje jer me od nje glava boli.

Naše firme posluju odlično i to ćete vidjet uskoro.
Kako znam neću reći, ali ajmo reči da sam na takvom poslu .

Pozdrav i nastavite na svojim drukanjem.


Gle ovaj naslov, može li mi dobra duša prevesti ( kad je Ivek124 zauzet )

Reuters
U.S. gold hits $1,000 record high
Thursday March 13, 9:13 am ET

http://www.kitco.com/charts/livegold.html ovdje je live prijenos


ma taj MMF ne zna sam,jedan dan pisu nema recesije u US a sada gori,rizik,eskalacija…fuj

Hm, to da nema recesije u US je FED rekao, a MMF je već duže vrijeme pesimist.

Iako, slažem se, prečesto tako visoke institucije mijenjaju mišljenja i prave nedoumice na burzi.

No respect

New Report

Close