Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Misliš Bear-naked? [lol]

Jes… Bearnaked ladies. [smiley]

No respect

heheheh čitam malo novine pred spavanje pa tu i tamo naletim na zanimljivu statistiku u zadnje vrijeme[smiley]

Ben je opasan igralec, sječe šume za printat gore nego Latini po Velebitu

Vaš link

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Ma ak propadnu, preuzet će ih JP Morgan. Ako je mogao financirat cijelu Antantu u prvom svjetskom ratu, onda može i FED. A i HT-u je pomogao u stabilizaciji.

No respect

MMF upozorava da dosadašnje mjere u globalnoj kreditnoj krizi možda neće biti dovoljne

WASHINGTON, 13. ožujka 2008. (Hina/AFP) – Međunarodni monetarni fond (MMF) upozorava vlasti diljem svijeta da pri izradi planova za izlaženje na kraj s rastućom krizom u globalnom financijskom sustavu uzimaju u obzir i “nezamislive” scenarije.

No respect

SLK
korisnik od: 01.09.2006.
lokacija:
broj poruka: 7111

MMF upozorava da dosadašnje mjere u globalnoj kreditnoj krizi možda neće biti dovoljne

WASHINGTON, 13. ožujka 2008. (Hina/AFP) – Međunarodni monetarni fond (MMF) upozorava vlasti diljem svijeta da pri izradi planova za izlaženje na kraj s rastućom krizom u globalnom financijskom sustavu uzimaju u obzir i “nezamislive” scenarije.

Ti baš znaš ohrabriti dioničare.

WASHINGTON, 13. ožujka 2008. (Hina/AFP) – Međunarodni monetarni fond (MMF) upozorava vlasti diljem svijeta da pri izradi planova za izlaženje na kraj s rastućom krizom u globalnom financijskom sustavu uzimaju u obzir i “nezamislive” scenarije.

Piše li o kojim scenarijima je riječ? Ovako mi zvuči kao navlakuša…………….
[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Idući tjedan Hrvatska priznaje Kosovo što će izazvati bojkot Todorićevih trgovina u Srbiji i djelu Bosne, pa stoga i lošije poslovne rezultate. Tako da očekujem pad Konzuma , Leda, Zvijezde,Belja, itd.[bye]

A mi smo kao bojkotirali Slovence kad su nam radili svakakve gluposti. Nema tu bojkota. Radili su već reportažu o tome u Srbiji i zaključak je da je jedino cijena i kvaliteta proizvoda bitna, sve ostalo su gluposti.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Kuži li tko engleski da nam ovo prevede………………ja sam nažalost u školi učio ruski[sad]

Carlyle Capital in Default, on Brink of Collapse
Topics:Subprime Lending | The Netherlands | Private Equity | Mortgages | Credit | Banking
Sectors:Financial Services | Banks
By Reuters | 13 Mar 2008 | 07:00 AM ET
Font size:

An affiliate of U.S.-based buyout firm Carlyle Group has defaulted on about $16.6 billion of debt and expects its lenders to seize remaining assets as the global credit crunch tightens around leveraged investors.

Carlyle Capital, a fund listed in Amsterdam, said in New York on Wednesday that negotiations with lenders deteriorated late in the day after a drop in the value of its mortgage investments which it said would result in margin calls of $97.5 million on top of the $400 million it was already facing.

A “successful refinancing is not possible,” Carlyle Capital said, after trying for the past week to work out a deal with lenders to stave off bankruptcy.

Bund futures in Europe rose after the news back to levels they traded at before the U.S. Federal Reserve and other central banks coordinated on Tuesday to inject liquidity into credit markets. The dollar also fell.

The credit crunch, triggered last year when subprime mortgages made to risky U.S. borrowers went sour, has put increasing pressure on lenders to shore up capital and made it difficult to value collateralized debt, mortgage portfolios and other fixed-income securities — the investments that Carlyle Capital was set up to invest in.

“The credit angst is back,” said Tim Condon, head of Asia research with investment bank ING.

The default by the fund prompted spreads to widen on the iTRAXX Asia ex-Japan investment grade index, and European credit spreads also widened, returning close to record wide levels touched earlier in the week. The news also sent the dollar lower, where it touched 12 year-lows against the yen.

Carlyle Capital, based in Britain’s offshore dependency of Guernsey, said in the only assets it has left are AAA-rated residential mortgage-backed securities, and that it expected lenders to foreclose on this collateral.

“It has become apparent to the company that the basis on which lenders are willing to provide financing against the company’s collateral has changed so substantially that a successful refinancing is not possible,” Carlyle Capital said.

Its shares tumbled 73 percent to $0.76, a fraction of their $20 debut price last July.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Kratkoročno ima veze…osjetit će se…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Korekciji nikad kraja gdje je dno ili ga nema?[lol]


WASHINGTON, 13. ožujka 2008. (Hina/AFP) – Međunarodni monetarni fond (MMF) upozorava vlasti diljem svijeta da pri izradi planova za izlaženje na kraj s rastućom krizom u globalnom financijskom sustavu uzimaju u obzir i “nezamislive” scenarije.

Piše li o kojim scenarijima je riječ? Ovako mi zvuči kao navlakuša…………….
[bye]

Može li cijeli članak, ako nije problem?

Jeemu, dođem do kompa i imam kaj vidit….[shocked]

Mislio sam da će uzbrdica obzirom na ZERP, al mi, izgleda, znamo samo za kratko gore-malo dulje dolje i tako unedogled. [pray]

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.

New Report

Close