Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nekako mi se čini da idemo dalje
[cool]

Dalje ili dolje?[cry]

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu


Niz loših vijesti potopio Wall Street Business.hr/Hina 07.03.2008 08:12 Pročitaj komentare(0) Cijene dionica na Wall Streetu osjetno su u četvrtak pale nakon niza loših vijesti, pri čemu je Standard & Poor’s 500 indeks zaronio na najnižu razinu u 18 mjeseci. S&P 500 indeks pao je 29 bodova ili 2,2 posto, na 1.304 boda, najnižu razinu još od 2006. godine i 16,7 posto ispod rekordne razine dosegnute u listopadu prošle godine. Dow Jones indeks pao je 1,75 posto, na 12.040 bodova, dok je Nasdaq indeks potonuo 2,3 posto, na 2.220 bodova. Loše raspoloženje na Wall Streetu izazvala je vijest da Thornburg Mortgage, jedan od najvećih hipotekarnih kreditora u SAD-u, ne može ispuniti sve obveze prema svojim kreditorima. Stoga je cijena dionica Thornburga potonula više od 51 posto. Kako će to nama pomoći???[lol] [lol] [lol]

ako oni imaju inflaciju tamo mi nije jasno zasto im burza pada.. pa to je jedinstven slucaj da necim sto ne vrijedi nista (dolar), mozes kupiti udio u nekoj firmi, ato ipak valjda nesto vrijedi [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

uf padamo bez padobrana. ne vidim niti jedan razlog za ovakav strmoglavi pad. ljudi mičite se s prodaje pa neka fondovi prodaju sve u bescjenje

kad sruše burzu za 50% kako je rekao onaj Novokmet iz AZea onda ćemo kupovati[wink]

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu


uf padamo bez padobrana. ne vidim niti jedan razlog za ovakav strmoglavi pad. ljudi mičite se s prodaje pa neka fondovi prodaju sve u bescjenje kad sruše burzu za 50% kako je rekao onaj Novokmet iz AZea onda ćemo kupovati[wink]

Analitičari su u pravu, ne može naša burza biti imuna na kretanja u svijetu, a pogotovo nam ne ide u prilog politička situacija u državi i regiji.

No pad od 30-50 posto je malo prenapuhan, očigledno u AZu nisu stigli dovoljno kupovati u prvome valu padanja, ali realno je za očekivati daljnji pad od 5-10%


Niz loših vijesti potopio Wall Street
Business.hr/Hina
07.03.2008 08:12
Pročitaj komentare(0)
Cijene dionica na Wall Streetu osjetno su u četvrtak pale nakon niza loših vijesti, pri čemu je Standard & Poor’s 500 indeks zaronio na najnižu razinu u 18 mjeseci.

S&P 500 indeks pao je 29 bodova ili 2,2 posto, na 1.304 boda, najnižu razinu još od 2006. godine i 16,7 posto ispod rekordne razine dosegnute u listopadu prošle godine. Dow Jones indeks pao je 1,75 posto, na 12.040 bodova, dok je Nasdaq indeks potonuo 2,3 posto, na 2.220 bodova.

Loše raspoloženje na Wall Streetu izazvala je vijest da Thornburg Mortgage, jedan od najvećih hipotekarnih kreditora u SAD-u, ne može ispuniti sve obveze prema svojim kreditorima. Stoga je cijena dionica Thornburga potonula više od 51 posto.

Kako će to nama pomoći???[lol] [lol] [lol]


Nije mi jasno!!!!!
Naše otvaranje Na burzi nagovještava jači pad Crobex danas!
Pa kako je moguće da mi imamo veći minus u ovoj godini od Amerike a kod njih je kriza(ili ti ga nagovještaj dublje krize)? Pa naše banke fenomenalno posluju i nemaju nikakvih poteškoća!
Na dobre vijesti slabo reagiramo dok na loše odmah pad!!!! [sad]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

kako gospoda računaju ovaj grobex, sve u minusu više od dva posto a grobex pokazujesvega -0,82%[sealed]

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

Uh najebali smio

Događaji dana
HSS spreman izaći iz Vlade? Pišu: Nataša Božić, Suzana Barilar, Nikola Patković
Foto: Davor Pongračić/CROPIX
Nakon što je europski povjerenik Olli Rehn zaprijetio Hrvatskoj, iz HDZ-a je potvrđeno da odustaju od ZERP-a

ZAGREB, OSIJEK – Zaštićena ribolovno-ekološka zona u Jadranu broji zadnje dane. Zbog prijetnji iz EU da će zbog ZERP-a pregovori s Hrvatskom biti blokirani, HDZ je sve bliži odluci da se ZERP četvrti put zamrzne za zemlje EU do pristupa Hrvatske Uniji.

Bilo je to jasno iz izjave premijera, nakon sastanka s Ollijem Rehnom, kako je moguća blokada pregovora zbog ZERP-a, kako sastanak s EK, Italijom i Slovenijom nije realan i kako će to značiti da “moramo odlučiti nešto drugo”. Sanader je danas na hitan sastanak, kako doznajemo, sazvao koalicijske partnere kako bi im objasnio u kojoj se situaciji nalazi Hrvatska.

– Još nekoliko dana pokušat ćemo postići napredak intenzivnim diplomatskim kontaktima na stručnim razinama i sa slovenskom i s talijanskom stranom. No, ako nam se postavi dvojba ili – ili, EU ili ZERP, a čini se da smo došli do toga, onda je moguća opcija i suspendiranje ZERP-a do ulaska u EU – rekao nam je jučer visokopozicionirani izvor u Vladi.

HDZ ne smije trgovati ulaskom u EU po cijenu našeg teritorija

Josip Friščić
S odustajanjem od ZERP-a vjerojatno će se pričekati do sastanka Ive Sanadera sa slovenskim i talijanskim kolegama, potkraj idućeg tjedna u Bruxellesu. – S obzirom na to da Italija ima tehničku vladu, a Slovenija je u izbornoj godini u kojoj njihovi političari zbog pritisaka političke utakmcije nemaju veliki manevarski prostor, nismo pretjerani optimisti – ističe naš izvor u Vladi.

Odustajanje od ZERP-a moglo bi izazvati ozbiljne probleme u vladajućoj koaliciji jer je šef HSS-a Josip Friščić jučer ponovno dao do znanja da HSS ne namjerava dići ruke od glavnog izbornog obećanja žuto-zelene koalicije: ZERP-a.

Friščić je u Osijeku rekao da je HSS spreman zatražiti referendum hrvatskih građana o primjeni ZERP-a.

– Posljednje ankete govore da Hrvati daju potporu ulasku u EU, ali i da više od 50 posto građana ne prihvaća ucjene niti odustajanje od prava da gospodarimo ZERP-om. Da se dogodi odustajanje, odmah bi se pojavilo i pitanje granica, gdje su neskrivene ambicije naših susjeda Slovenaca da im pripadne sve što mi smatramo da treba rješavati na sudu. Iščitao sam bilješke i rasprave posljednjega Swobodina izvješća i nigdje nije stavljen nikakav ultimatum pred nas, pa si ga ne trebamo mi sami stavljati.

Ako bi, pak, došlo do toga, tada bi najbolje bilo da građani kažu što o svemu misle – rekao je Friščić.

– Ne vjerujem da je HDZ spreman trgovati ulaskom u EU po cijenu našeg prostora. Već smo imali konsenzus o tom pitanju, pa ne vidim razlog da ga nemamo i sada – zaključio je Friščić.

Friščićevi nam suradnici sinoć u neslužbenim razgovorima nisu mogli odgovoriti na pitanje hoće li izaći iz Vlade ako Sanader povuče ZERP. – Doista ne znam što ćemo, vidjet ćemo najprije što će nam danas Sanader reći, a nakon toga ćemo zauzeti stajalište – rekao je jedan od najbližih Friščićevih suradnika.

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

Ne ukinemo li ZERP, ništa od EU, a ukinemo li ga eto kriza Vlade?
Nikako dobre vijesti za naš precijenjeni crobex.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Ne ukinemo li ZERP, ništa od EU, a ukinemo li ga eto kriza Vlade?
Nikako dobre vijesti za naš precijenjeni crobex.

ne treba ukidati zerp, ja sam za zerp pa neka se i odgodi ulazak, iako za to ne bi trebala biti odgoda…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

[color=blue]ZERP!![/color]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Neka bude kriza vlade, neka bude kriza na burzi, baš me briga mogu sve izgubiti ali prodat neću.
Što veća kriza vlade barem ćemo se prije riješiti ovih lopova na vlasti i ići možda dalje.
Dr. Ivo je odabrao krivi slogan trebao je definitivno glasiti : IDEMO DOLJE!
Jer to je jedino gdje će ići ova država u daljnje vrijeme.

antimoney
korisnik od: 22.01.2008.
lokacija:
broj poruka: 40

zagrebcan
korisnik od: 07.11.2007.
lokacija:
broj poruka: 598

coolthumbsupAZ
Doko: CROBEX po P/E omjeru precijenjen 30-50%
4.3.2008 13:42:55

ZAGREB – Mirovinske fondove očekuje najteža godina od početka njihovog rada, iz koje će ih u pozitivu prije izvući obveznice nego dionice, ističu Dinko Novoselec, predsjednik Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda. LOL
Jedino mogu biti Agrokorove dionice precijenjene od 30 do 50 %. naprimjer : Jamnica sa 8.000 dotakla 145.000,
Konzum sa 700 dotakao 110.000 Zvijezda sa 2.000 dotakla 20.000 Ledo sa 500 kuna dotakao 20.000 Tisak sa 150 na 1.600 i najmanje Belje sa 50 na 360 kunića.LOLLOLLOLLOL

Slažem se sa zagrepčanom sa tim da ima hrpa debelo podcijenjenih dionica na Hrvatskom tržištu.thumbsup

Korekcija može jedino na precijenjenim dionicama.[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close