Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

deimos:

Buco:


A vezano za ukupni vanjski dug, činjenica je da sve manji udio zauziam država, ma šta mi mislili o tome!

Bitan je ukupni dug, koji raste, kao i dug drzave. Drzava se zaduzuje u Hrvatskoj, sto onda gura firme i banke da se zaduzuju vani. To je preljevanje iz supljeg u prazno. Osim toga, svojim neplacanjem drzava generira sve veci unutrasnji dug.
Sad je g. Rohatinski upozorio drzavu da je bolje da se zaduzi vani, pa sljedi 11 mlrd kn zaduzenja vani, od kojih 8 mlrd ide na otplatu starih dugova.

Slažem se ja tu s tobom, slažem se i da je dobro da se daljnje zaduženje obavi vani s obzirom da se naše tržište “istrošilo” zadnjih godina, ali ima i pozitivan dio… domaća zaduženja su se jednim dijelom potrošila i na financiranje kapitalnih projekata, stvorila veliki prihod domaćim firmama, koje na temelju referenci iz RH mogu sada raditi te poslove i vani (IGH, Končar, Konstruktor, HDEL, Dalekovod) te time poboljšati VTB. S druge strane, kamate koje će država platiti ostat će ponovo domaćim vjerovnicima koji će i platiti porez ovdje i vjerojatno profit reinvestirati velikim djelom opet u domaće firme. Ako se mora zaduživati, ja sam generalno za domaće zaduživanje, ali u ovom trenutku, oportunije je vani.

Zaduživat se uz ovakvo poslovanje mora! Jedino rješenje je racionalizacija poslovanja državnih firmi. Po procjenama ljudi iz struke i pametnih ljudi (tko vjeruju vjeruje, tko ne, sta mu ja mogu) HEP bi mogao uz stare cijene struje generirati između 1000,000,000 i 1,500,000,000 kn dobiti, INA i puno više (samo se sjetimo da godišnje na plinu gubi milijardu jer daje djabe talijanima, umjesto da napravi skladište koje košta pola milijarde)… a gdje su šume, koje neki tajkuni iskorištavaju djabe za svoj SOLIDniUM namještaj, pa vode koje su jedan od najvećih parazita, pa HAC… itd. Nek racionaliziraju svoje poslovanje, ili laički, nek kradu samo 50 % manje, i u 10 godina vraćen će biti cijeli državni dug!

Eto, to je moje mišljenje… idem prileći
Lijep pozdrav bivšem vuku, ako se dobro sjećam
[thumbsup][wink]

Jasna stvar da su neučinkoviti… zato se sve kompanije koje ne pružaju javna dobra ili usluge trebaju privatizirati (svi redom od brodara, građevinara, Croatia Airlinesa itd…). Čak nije niti bitno to jel država njihov vlasnik ili ne već je bitno da država nema nikakav utjecaj na upravljanje tim kompanijama, a u većini slučajeva takva stvar je moguća jedino potpunom privatizacijom.

You either do it right or you get eliminated!

Evo japanci u naletu i ostatak azije se zeleni….[proud]

NIKKEI 225 (Osaka:^N225)

Index Value: 13,688.28
Trade Time: 2:00AM ET
Change: 377.91 (2.84%)
Prev Close: 13,310.37
Open: 13,462.72

Glasnogovornik IGH na neodređeno

13:48:00 NEWS-H2210024

ZSE: povratak optimizma

ZAGREB, 21. veljače 2008. (Hina) – Novi uzlet cijena dionica ukazuje na povratak optimizma na Zagrebačku burzu, a po dobitcima danas se ističu građevinski i brodarski sektori.

Nakon jučerašnjeg dobitka od 2,31 posto, Crobex indeks danas je u plusu za 2,9 posto. Trenutno iznosi 4.251 bod.

“Optimizam se vratio na domaće tržište. Ipak, još ne možemo govoriti o stvarnoj promjeni aktualnog negativnog trenda”, kaže Jelena Ivančić, brokerica i investicijska savjetnica u Ilirika vrijednosnim papirima.

Takav porast cijena dionica dobar je za male investitore, jer vraća njihovo povjerenje u tržište, ocjenjuje Ivančić, no dodaje i da je još potreban oprez, jer tržište nije stabilno.

Najveći interes ulagača bilježi dionica T-HT-a, kojom je ostvareno 8,8 milijuna kuna prometa. Cijena joj je porasla 4,5 posto, na 306 kuna.

Uprava T-HT-a danas je najavila za idući četvrtak, 28. veljače, objavu revidiranih financijskih izvješća za 2007.

Značajniji promet ostvaren je i dionicom Uljanik plovidbe, u visini od 8,34 milijuna kuna. Cijena te dionice nakon jučerašnjeg dobitka od 23 posto, danas je skočila daljnjih 1,9 posto, na 3.712 kuna. Rezultat je to jučerašnje najave iz te kompanije o isplati dividende u visini od 12 milijuna kuna i dokapitalizacije od 72 milijuna kuna.

“Znatne dobitke bilježe i građevinarske dionice i, što je zanimljivo, brodarske, unatoč jučerašnjoj korekciji indeksa vozarina sipkog tereta BDI za otprilike tri posto”, ističe Ivančić.

Najveća dobitnica zasad je dionica Ingre, sa skokom cijene od 7,9 posto, na 42.400 kuna. Dionica Instituta građevinarstva Hrvatske u plusu je više od pet posto, kao i Đuro Đaković holdinga, a Dalekovoda 4,11 posto.

U brodarskom sektoru porasle su cijene dionica svih kompanija. Tako je dionica Atlantske plovidbe poskupjela za 1,3 posto, Tankerske plovidbe za 3,2 posto, a Jadroplova za 0,9 posto.

Dionica HG Spota ojačala je danas 4,7 posto te se njome trguje po 649 kuna. Iz te grupe objavljeno je da je prošlu godinu zaključila s 20 posto većim prihodima u odnosu na prethodnu, kada su oni dosegnuli 326,5 milijuna kuna. Nadalje, najavljen je 100-postotni rast prihoda ove godine od prodaje u dijelu sistem integracija, oko 70 posto u veleprodaji, te između 30 i 40 posto u maloprodaji.

“U idućim danim očekujem stabilizaciju tržišta, što znači daljnji rast cijena ali ne po tako velikim postocima kao jučer i danas”, ističe Ivančić.

Redovni promet do 13 sati iznosio je 55 milijuna kuna, što je više nego prethodnih dana.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


a da nije možda previše ljudi na planetu pa da je vrijeme za neki ratić? [lol]

rekao je jos davno deepthroat da rat nije dovoljno efikasan za tu svrhu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ohoho cijela država, novinari i investicijska zajednica se digla zašprehati javnost uvjeravajući je da se ništa strašno neće dogoditi oko braniteljskog fonda. Te prodaje se INA, te ide financijsko izvješće HT-a, sve pet, sve ružičasto. Hrvatski plunge protection team u akciji.

Vaš link
Vaš link

I kolega Petrov, inače veliki borac za slobodno tržište i liberterian, misli da će dogovor na višim razinama spriječiti rasprodaju.

Mislim da su se malo zaigrali, ‘nevidljiva ruka’ tržišta uvijek na kraju uvijek odnese pobjedu. Ufff cijeli svemir okolica se urotio protiv međeda… ali ne znam kako će im to pomoći, bojim se nikako. [cool][wink]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

[cool]

Potpuno neopravdano padanje opet mali izljeu usta velikima.[thumbsup] Predstoji nam tjedan rasta čemu sad bježati iz dionica.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Da preimenujemo temu u “Vječna korekcija”?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Da preimenujemo temu u “Vječna korekcija”?

Bolje bi bilo “Fondovski i mirovinski teror”

Neda ju nam gore i možeš se h…. [angry] [angry] [angry] [angry]

Ili bi to mogli shvatiti da je korekciji stvarno došao kraj i da veliki kontroliraju da ne bude pre velikog rasta radi trajdanja i ponovnog prodavanja?

Jer kada bi roknuli 20% gore u dva dana naravno da bi ekipa prodavala, skupa samnom (ako bi došo na 1% +
[lol] [lol] [lol] [lol] ) a ovako kad je spori rast ne pada mi napamet


Ili bi to mogli shvatiti da je korekciji stvarno došao kraj i da veliki kontroliraju da ne bude pre velikog rasta radi trajdanja i ponovnog prodavanja?

Jer kada bi roknuli 20% gore u dva dana naravno da bi ekipa prodavala, skupa samnom (ako bi došo na 1% +
[lol] [lol] [lol] [lol] ) a ovako kad je spori rast ne pada mi napamet

Ja sam 40% u minusu u portfelju a takvih ima najviše i ne pada nam na pamet prodavati sa -20%. Razmislit ćemo dok će Crobex biti 7000 bodova.[thumbsup]

taman dok uđemo u EU

vlalonca:

Ili bi to mogli shvatiti da je korekciji stvarno došao kraj i da veliki kontroliraju da ne bude pre velikog rasta radi trajdanja i ponovnog prodavanja?

Jer kada bi roknuli 20% gore u dva dana naravno da bi ekipa prodavala, skupa samnom (ako bi došo na 1% +
[lol] [lol] [lol] [lol] ) a ovako kad je spori rast ne pada mi napamet

Ja sam 40% u minusu u portfelju a takvih ima najviše i ne pada nam na pamet prodavati sa -20%. Razmislit ćemo dok će Crobex biti 7000 bodova.[thumbsup]


ko zna zna…svaka čast tenkista na iskrenosti…al majstore,okani se ti dionica dok još imaš nekaj kunica

New Report

Close