Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer je RBA mirovinski prodao sve udjele koje koje ije imao u OIF-ima, prije toga su to učinili AZ i Erste plavi. Jedino PBZ Croatia ima još udjele u fondovima i prema mim izvoru upitno je hoće li uopće prodavati. Informacija je 100% provjerena, pošto je čovjek koji mi je to rekao upravitelj jednog od mirovinaca. Sad mi to objašnjava ono mahnito prodavanje velikih količina dionica po kupnji. Mislim da nam nakon kratkotrajne kršione slijedi brz oporavak.

Divna i dugo očekivana korekcija Agrokorovih visoko precijenjenih dionica, Konzum, Zvijezda, Ledo, Tisak, Belje
no pad treba biti puno, puno veći da bi dospijele na pravu cijenu.

Samo se ti nadaj. Cijene dionica koje si naveo bile su na višim razinama i prije nego se išta znalo o Migrosu.
Uostalom koliko ja znam nije samo bilo cjenkanje problem, jer se Agrokor želio u cijeloj priči riješiti Blackstonea, koji je imao ubitačne uvjete. Naime pripalo bi im 80-85 % dobiti prvih 5 godina od Migrosa. U međuvremenu su im uletili kupci sa 3.3 milijarde USD-a.

ide ovo gore sigurno trend se već mijenja a i crobex oko 0,10 u minusi![thumbsup]

dan je pametniji od noći


bubašpara: ” Mislim da ćemo ovaj tjedan uću u korekciju. Vaša Bubašpara ” Pogledajte na temu Komentari trgovanja, sutra se očekuje najveće rušenje burze u povijesti.

Pa evo imam ja jednu dobru ideju….koliko je jučer rulje bilo na forumu? 40-45.000…Eto nek svak stavi od 1-5 dionica neke iste firme na prodaju pa da osvane na prodaji do 200 000 dionica….ili isto tako da svak od nas da nesto malo keša pa puta 40-45 000 forumaša(dobro treba oduzeti od tog broja fond managere s foruma) pa se nakeljimo na kupnji neke dionice…. trebalo bi još utvrditi neki datum, i koje dionice za početak i to je to……. pa da malo iscimamo …..eto možemo se zvati “fond – poslovni vjesnik”….koja bi to bila zajeb….cija od ZSE-a….

toka:

ide ovo gore sigurno trend se već mijenja a i crobex oko 0,10 u minusi![thumbsup]

Sad ste počeli na temi korekcije drukati za gore. To morate na temi oporavka burze. Vidim da su se neki izgubili u Migrosu.[lol]


ako ste to tako razumjeli onda se ispričavamo.
to sam zaključio temeljem praćenja dvadeset dionica iz crobexa koje su promjenilie trend zadnjih 40 minuta i to se vidi i iz smanjenja pada crobrxa sa 0,52 na 0,09%
nikada namam namjeru drukati gore ili dolje![smiley]

dan je pametniji od noći

Jeba…razbit ćeme Vjeko stavio sam poslovni vjesnxxx umjesto – fond poslovni dnevnik,evo ispravka…….


bubašpara: ” Mislim da ćemo ovaj tjedan uću u korekciju. Vaša Bubašpara ” Pogledajte na temu Komentari trgovanja, sutra se očekuje najveće rušenje burze u povijesti.

Pa evo imam ja jednu dobru ideju….koliko je jučer rulje bilo na forumu? 40-45.000…Eto nek svak stavi od 1-5 dionica neke iste firme na prodaju pa da osvane na prodaji do 200 000 dionica….ili isto tako da svak od nas da nesto malo keša pa puta 40-45 000 forumaša(dobro treba oduzeti od tog broja fond managere s foruma) pa se nakeljimo na kupnji neke dionice…. trebalo bi još utvrditi neki datum, i koje dionice za početak i to je to……. pa da malo iscimamo …..eto možemo se zvati “fond – poslovni dnevnik”….koja bi to bila zajeb….cija od ZSE-a….

Ako su Fondovi prodavali pod nus da bi isplatili Mirovince,znači li to da će im sad prodat i dionice po diskontu?

Meni ovo igleda kao da je Todo objavio bankrot i da je gotovo.
Kaj sad migros ili ne,
kao da bu on tu stao.

Nije migros biti će drugo maloprodajni lanac i to prije nego kaj si mislite.

Meni je čak i malo drago radi migrosa jer bi Todu partner terorizirao sa svojim uvjetima, a i dionice će se očistiti od onih koji su tu samo radi migrosa.

Idemo dalje!


Jučer je RBA mirovinski prodao sve udjele koje koje ije imao u OIF-ima, prije toga su to učinili AZ i Erste plavi. Jedino PBZ Croatia ima još udjele u fondovima i prema mim izvoru upitno je hoće li uopće prodavati. Informacija je 100% provjerena, pošto je čovjek koji mi je to rekao upravitelj jednog od mirovinaca. Sad mi to objašnjava ono mahnito prodavanje velikih količina dionica po kupnji. Mislim da nam nakon kratkotrajne kršione slijedi brz oporavak.

ako je točan informacija tada slijedi sigurno rast jer nema više pretakanja i dogovornih prodaja i kupnji koje su krasile našu burzu od 20.11.2007. godine.
Sada sami MF idu u kupnji bez da ulažu u OIF. [thumbsup]

aha, do slijedeceg kruga. Nazalost, nisam ni blizu izvora informacija kao npr. g. Franjo ZABA L. koji si je prištedio nekih 5-6 mila kunica u 2 mjeseca pa mi je jedna škola sasvim dovoljna. nhf.
Oprez.[cool]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

GROBEX PREŠAO U POZITVNI TERITORIJ.[thumbsup]

Meni nema nikakve razlike. Jedina je razlika što ličan i toka nisu moderirani i ne moram njihove postove odobravati, odnosno prvo pročitati

P.S. Hvala na upozorenju

Suricata suricatta


Meni nema nikakve razlike. Jedina je razlika što ličan i toka nisu moderirani i ne moram njihove postove odobravati, odnosno prvo pročitati

P.S. Hvala na upozorenju


odmah kada procijenite da je potrebito moderiranje i mene moderirati treba.
svi se mi otmemo s lanca pa i ja![thumbsup]

dan je pametniji od noći

New Report

Close