Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kamenac:

marcipan: ” kamenac: ” Fondovski atak na ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR ” dodao bi tu još definitivno DLKV, KOEI i naravno HT…koji je bio na 302 kune, pa roknuo na 291 kunu… a bilo ih je još… ” ma da, ali simptomatične su mi baš ove: ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR. zašto? jer je netko odlučio istodobno počet s iskrcavanjem na svima točno u 15.45 sati. ja mislim da je to mogao bit samo jedan igrač, eto zato sam to podvukao.

potpuno moje misli. samo si mislio vjerojatno 13.45.

kladim se na dogovorene transakcije. samo na adrisu ogromni paketi na 415, 412, pa opet 415. slično i na drugima. zadnje cijene skoro na svima ostale na cijenama tih prekrcaja, što govori o tome da je bilo zbunjenosti malih ulagača pa se nisu usudili ni gore ni dolje, ali da panike nije bilo.

Tada smo odradili drugo društvo[cool]

SAM PROTIV SVIH


Tada smo odradili drugo društvo[cool]

Tada su na sceni mahom bili panichars incorporated. U tom prvom down valu znakovito za primijetiti je bila veca kolicina skrivenih naloga na bidu

Promet: 219.025.799,56 kn

Toliko o propasti crobexa i raznim sranjima koje tu pišete!
cijeli svijet u plusu, i mi ćemo onda kad prestanete prodavati za siću, a do tada lupajte glavom u zid i nakon glavobolje prodajte dionice sa minusom.

Hvala i bok

Certifikati stranih banaka imaju zanemariv utjecaj na tržište

Igor Prstec
igor.prstec@business.hr
13.02.2008 17:55
Pročitaj komentare(0)

Složio bih se Prstecom oko ovih certifikata, unutra je 10 – ak milja Eura, ništa dugoročno ne mogu učiniti.

daj nek mi neko sve ovo dešifrira tako da znam na ćemu smo, nemam vremena,
imam posla pun k… i svi me na poslu zaj…. mogo bi neko naletit…….miiiiir blade mir , uh[shocked][shocked]

&

Tomislav Petrov
Tehnička analiza jučerašnjeg i današnjeg grafa Crobexa jasno opisuje treći Elliottov val.

Visoka volatilnost značajka je tržišta na kojem ne postoji konsenzus jesu li cijene dionica zbog inflatornih prijetnji i nepovoljnih globalnih kretanja skupe ili su dionice dovoljno pojeftinile i upravo je danas pravi trenutak za kupnju ili dokup dionica za investitora koji želi pokupiti premiju na rizik ulaganja. Tehnička analiza sugerira da investitori trenutno surfaju na valu najintenzivnijih cjenovnih oscilacija praćenih visokom likvidnošću zbog nepostojanja konsenzusa tržišta.

Zašto današnje ponašanje tržišta tumačimo nakon što se dogodilo, a nismo ga predvidjeli u očekivanju početka trgovanja? Teorija Elliottovih valova nastala je davne 1934. godine, a pretpostavlja neefikasnost i neinformiranost sudionika tržišta kapitala u smislu da ulagači slijede masu i motivirani su jedino pohlepom. Današnje ponašanje tržišta malo koji burzovni analitičar mogao je u očekivanju početka trgovanja prognozirati.

još bih samo htio podsjetiti da su se u doba vala ukrcavanja mirovinaca između božića i nove godine više puta događale baš ovakve transakcije kao danas, veliki paketi na 2-3% ispod trenutne cijene. to tada nije imalo nikakvog utjecaja na tržište i cijena se odmah nakon toga dizala na staro. zašto se danas tržište tim povodom dalo nakratko rasturiti a onda nije čisto su psihološki:

– tada je ukrcaj mirovinaca bio glavna tema pa je svima bilo jasno što se događa;
– tada se to nije nijednom izvelo kao danas na gomili dionica u razmaku od nekih 5-10 minuta;
– ulagači su bili mirniji i nisu se trzali na svaki šum (nije još bio tako popularan “medvjeđi brlog”).

Ali se odonda puno toga dogodilo u malo vremena.
Prvo, svi su od Sanaderove pobjede očekivali čuda na burzi.
Drugo, subprime kriza u Americi je daleko od gotove.
Treće, naše ludo susjedstvo + mediji koji od svake vijesti prave smak svijeta, posebno kad je o CROBEXU riječ itd

Dugoročno, svi smo mrtvi


daj nek mi neko sve ovo dešifrira tako da znam na ćemu smo, nemam vremena,
imam posla pun k… i svi me na poslu zaj…. mogo bi neko naletit…….miiiiir blade mir , uh[shocked][shocked]

A što se ima dešifrirati…
prodaje RBA CE Europe , kupuje RBA mirovinski

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

fala munjo

&


evo, da otkrijem još malo:
tim tvrtkama (ERNT, ATPL, INGR, PODR, za IGH nisam siguran) zajedničko je da im je RBA krupan dioničar u ovom ili onom obliku.

na ATPL ih ne vidim u top 10. prije nisam baš pratio – jesu li izašli?


kamenac: ” evo, da otkrijem još malo: tim tvrtkama (ERNT, ATPL, INGR, PODR, za IGH nisam siguran) zajedničko je da im je RBA krupan dioničar u ovom ili onom obliku. ” na ATPL ih ne vidim u top 10. prije nisam baš pratio – jesu li izašli?

Nisu ni bili u TOP10, tako da po tom stanju i ne znamo tko izlazi. Deseti ima 29.965, znači da ovaj što izlazi ima manje od njega, pa sad ti računaj koliko to može trajati (ili je trajalo?). Ako jedan izlazi!
Danas i sutra će nam (nadam se) biti puno toga jasnije, moglo bi biti još podosta prekrcavanja kao jučer!

Ali u duhu teme, prekrcavanja baš i nisu previše utjecala na cijenu, naravno da su se u dogovorenim prekrcavanjima cijene malo spustile, ali odmah su je nakon toga mali napucali gore!
Bolje i prekrcavanja nego ona brutalna iskrcavanja!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close