Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo je da tu neki samozvani doktori ekonomskih nauka (visokih škola ekonomije i MBA-ovci!) drukaju o precijenjenosti. Nek malo bolje pogledaju pravo stanje stvari i vidjeti će da ima još podosta firmi čiji je mcap duplo ili više manji od godišnjih prihoda. A onda nek to usporede s recimo razvijenim tržištima gdje se jedna neprofitna web stranica prodaje za par milijardi dolara bez ikakvog problema. Slušajte onog tenkrea Jack Welcha i njemu slične…[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

Mislim da ne treba puno pažnje posvećivati tim i takvim doktorima nauka, potrebito je razmišljati vlastitom glavom i kritički promišljati o svemu i sam donositi odluke.

Sa štovanjem

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

tima:

Evo malo drugačijeg pogleda na korekciju, iz pera Benjamina Grahama.

Malo mi idu na zivce ti njihovi frajerski savjeti. Nekako im smetne s uma da mozda netko svoje dionice nije stigao prodati na vrhu, pa sad nema para da kupi jeftino. A osim toga kako pada vrijednost dionica i same su atraktivnije, ali time je novcana vrijednost porfelja manja.
Ne kuzim ovaj savjet. Pa svatko bi bio miran da u trenutko korekcije ima pare, a ne papire. Totalno glupa izjava.

Graham ne spada u “frajere”. A da bi njegov savjet mogao što vjernije komentirati, potrebno je malo detaljnije proučiti njegov model investiranja, koji je – za razliku od ovdje prevladavajućeg – vrlo dugoročan i baziran na fundamentalnoj, a ne na tržišnoj vrijednosti dionice… Tržišna vrijednost mu samo služi u trenutku kupovanja kao orjentir da ne bi kupio preskupu (fundamentalno precijenjenu) dionicu, koja više košta nego što vrijedi… U tom slučaju korekcije (uvijek se radi o korekciji tržišne cijene) ne igraju preveliku ulogu, jer se time ne smanjuje stvarna vrijednost firme, pa će prije ili kasnije tržišna cijena se približiti stvarnoj vrijednosti i time anulirati negativne učinke tržišne korekcije…

Da, da, trebalo bi malo utrošiti vremena u vlastitu naobrazbu jer bez znanja je vrlo teško biti uspješan investitor. A ne davati paušalne ocjene o čovjeku koji je čitav svoj vijek posvetio investiranju. Dok purani lete svatko može biti uspješan ( više -manje ) ali kad dođu zahtjevnija vremena, biti će jako teško ostvarivati lijepe prinose.

Sa štovanjem

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Da, da, trebalo bi malo utrošiti vremena u vlastitu naobrazbu jer bez znanja je vrlo teško biti uspješan investitor. A ne davati paušalne ocjene o čovjeku koji je čitav svoj vijek posvetio investiranju. Dok purani lete svatko može biti uspješan ( više -manje ) ali kad dođu zahtjevnija vremena, biti će jako teško ostvarivati lijepe prinose. Sa štovanjem

Ma slazem se da treba,
Iskreno nisam bio tamo, ali ipak model koji je naveo ima puno “ako”, tako da je prilicno osjetljiv na krajnji rezultat…
zato sam i rekao da se dobro ogradio,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Kristijan Foričić, Aureus Invest: DIONICE NE RASTU VJEČNO

James Bond: SAMO SU DIJAMANTI VJEČNI

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Zoran Milanović: ” ……to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim ………”

“Odgovorit ću na vaše pitanje iako ga ne razumijem.”
Ivo Sanader, odgovarajući na pitanje saborskog zastupnika Vilima Hermana o sanaciji osječke Gradske banke

Predlažem uvaženim kolegama da se odmakenom od političkih bisera i izjava u potpisima, jer u protivnom i nama i administratorima predstoji jedno dugo, vruće ljeto. [smiley11]

No respect


Kristijan Foričić, Aureus Invest: DIONICE NE RASTU VJEČNO

Glupost. Naravno da rastu, samo je pitanje kojom stopom rasta.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Aureusova radionica pa okrugli stol…puno je to druženje fond managera, očito je da se nešto kuha…ali postoji tu i mali problemčić…do početkom prošle godine oni su bili ti koji su kontrolirali najutjecajnije fondove, a dnas to nije tako…bankarski fondovi porasli su nekoliko puta i danas je večina love u njima…a ti fond manageri imaju gazde van hrvatske i te gazde ne interesiraju neki dogovori s konkurencijom…što znaći da je ovim našim investicijskim guruima (svaka čast njima jer su za sebe napravili puno) sve teže kontrolirati tržište onako kako bi željeli…najbolji je tu primjer IPKK…


apoksiomen: ” Kristijan Foričić, Aureus Invest: DIONICE NE RASTU VJEČNO ” Glupost. Naravno da rastu, samo je pitanje kojom stopom rasta.

U potpunosti se slazem, covjek zna jako puno gluposti reci. Ako raste firma rastu i dionice.
Blah

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Zoran Milanović: ” ……to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim ………”

“Odgovorit ću na vaše pitanje iako ga ne razumijem.”
Ivo Sanader, odgovarajući na pitanje saborskog zastupnika Vilima Hermana o sanaciji osječke Gradske banke

Predlažem uvaženim kolegama da se odmakenom od političkih bisera i izjava u potpisima, jer u protivnom i nama i administratorima predstoji jedno dugo, vruće ljeto. [smiley11]

Kolega ja se ne bavim politikom već investiranjem pa vas lijepo molim da mi ostavite moje demokratsko pravo da u potpisu držim ono što ja želim. Ja sam simpatizer SDPea samo se ne slažem sa izborom druga Milanovića na čelo stranke.

Lijepi pozdrav

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Ja sam simpatizer SDPea samo se ne slažem sa izborom druga Milanovića na čelo stranke

Znao sam da si crveni. Zato si i drukao ciklu!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close