Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni se čini da neki veze rođene nemaju sa tržištem kapitala.
Svoje ne znanje opravdavaju raznoraznim urotama, jer je to najjednostavnije i najpopularnije.

Tako je. Samo što ja urotu nisam nigdje spomenuo . To ste Vi tako nazvali.
A među hrpom pametnih mora se naći i pokoja budala…

http://whycroatia.blogspot.com/


Fondovski atak na ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR

dodao bi tu još definitivno DLKV, KOEI i naravno HT…koji je bio na 302 kune, pa roknuo na 291 kunu…
a bilo ih je još…


kamenac: ” Fondovski atak na ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR ” dodao bi tu još definitivno DLKV, KOEI i naravno HT…koji je bio na 302 kune, pa roknuo na 291 kunu… a bilo ih je još…

ma da, ali simptomatične su mi baš ove: ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR.
zašto? jer je netko odlučio istodobno počet s iskrcavanjem na svima točno u 15.45 sati.
ja mislim da je to mogao bit samo jedan igrač, eto zato sam to podvukao.

hate red

evo, da otkrijem još malo:
tim tvrtkama (ERNT, ATPL, INGR, PODR, za IGH nisam siguran) zajedničko je da im je RBA krupan dioničar u ovom ili onom obliku.

hate red

SLK:

Meni se čini da neki veze rođene nemaju sa tržištem kapitala.
Svoje ne znanje opravdavaju raznoraznim urotama, jer je to najjednostavnije i najpopularnije.

Tako je. Samo što ja urotu nisam nigdje spomenuo . To ste Vi tako nazvali.
A među hrpom pametnih mora se naći i pokoja budala…


Ma imate pravo, kolega. Mea culpa.
Niste spomenuli “urota” nego ovo:


Ma to je sve sinhronizirano. Očito je da fondovi manipuliraju tržištem kako hoće. Ovo se priprema za nekoga. Možda mirovince. Što znače ovi veliki nalozi na prodaji na nekim (likvidnijim) dionicama u zadnjih 10 minuta i interesira me koji će tu biti sutra na otvaranju? Velika likvidnost, a takve oscilacije u cijenama iz dana u dan kojih prije nije bilo i kad se na burzi protrgovalo 20 milja kuna? Meni sve to smrdi i ne mogu se oteti tom dojmu. Sve više i više me sve ovo živcira, jer ovo je sve samo ne transparentno. I kako da vjerujemo u svoja ulaganja (firme), kad se tako poigravaju s njima.

No respect


marcipan: ” kamenac: ” Fondovski atak na ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR ” dodao bi tu još definitivno DLKV, KOEI i naravno HT…koji je bio na 302 kune, pa roknuo na 291 kunu… a bilo ih je još… ” ma da, ali simptomatične su mi baš ove: ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR. zašto? jer je netko odlučio istodobno počet s iskrcavanjem na svima točno u 15.45 sati. ja mislim da je to mogao bit samo jedan igrač, eto zato sam to podvukao.

Mislim da je to bio ERSTE.


sami smo si krivi…mali bjeze…danas je bilo sve jasno ko dan…u prvih 10 min trgovanja su se tako sisali nalozi…a onda na nekim sitnim prometima, tijekom dana, od par komada cijena je padala![angry] zaboravite…fondovi nemaju s padom veze…mozda neki pojedinci koji imaju vece kolicine na burzi, ali fondovi sigurno ne!

[lol] [lol] [lol]

Redovni promet: 219.025.799,56
Slovima: dvjestodevetnaestmilijunadvadesetpettisućasedamstodevedesetdevetkunaipedesetšestlipa

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


evo, da otkrijem još malo:
tim tvrtkama (ERNT, ATPL, INGR, PODR, za IGH nisam siguran) zajedničko je da im je RBA krupan dioničar u ovom ili onom obliku.

Kolega Kamenac vam je sve rekao.Nemojte im crtati ne zaslužuju kolega.

SAM PROTIV SVIH

A kupovao vjerojatno RBA mirovinski

Certifikati stranih banaka imaju zanemariv utjecaj na tržište

Igor Prstec
igor.prstec@business.hr
13.02.2008 17:55
Pročitaj komentare(0)

Da domaće tržište kapitala zbog visokih povijesnih prinosa, jačanja domaće regulacije, ali i nastavku ubrzane divergencije ka Uniji, postaje zaista sve zanimljivije stranim investitorima najbolje ilustrira sve veći broj certifikata stranih banaka vezanih na pojedine domaće dionice.
A povećani interes stranaca za trajding derivativima na vodeće domaće dionice zaista predstavlja novi moment, jer se stranim ulagačima dosad otvarala mogućnost „klađenja“ na domaće tržište gotovo isključivo putem certifikata ili opcija vezanih na Crobex ili regionalne dioničke indekse.

Posljednji u nizu indeksa koji je zahvatio najlikvidnije domaće dionice – Inu, PBZ, Ericsson NT, Adris, Podravku, Končar EI i Dalekovod, CROX, sastavila je, kao i većinu drugih Bečka burza koja i dalje drži uvjerljivi primat nad praćenjem izdanja Zagrebačke burze među stranim tržištima kapitala.


marcipan: ” kamenac: ” Fondovski atak na ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR ” dodao bi tu još definitivno DLKV, KOEI i naravno HT…koji je bio na 302 kune, pa roknuo na 291 kunu… a bilo ih je još… ” ma da, ali simptomatične su mi baš ove: ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR. zašto? jer je netko odlučio istodobno počet s iskrcavanjem na svima točno u 15.45 sati. ja mislim da je to mogao bit samo jedan igrač, eto zato sam to podvukao.

potpuno moje misli. samo si mislio vjerojatno 13.45.

kladim se na dogovorene transakcije. samo na adrisu ogromni paketi na 415, 412, pa opet 415. slično i na drugima. zadnje cijene skoro na svima ostale na cijenama tih prekrcaja, što govori o tome da je bilo zbunjenosti malih ulagača pa se nisu usudili ni gore ni dolje, ali da panike nije bilo.


A kupovao vjerojatno RBA mirovinski

Pametnom dosta[cool]

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close