Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


upravo dokazano da smo mi rvati najpaničniji i najpohlepniji narod na planetu! [lol] gori smo od japanaca od prije 20-30 godina ako ko zna o čem pričam!

nemoj to sa mi hrvati smo naj ovo naj ono, misliš da su austrijanci bolji, odi malo tamo pa vidi … mi smo melem za njih… , što bogatiji to pohlepniji, pohlepa se progresivno povećava… pogledaj kineze, pogledaj arape, pa sve škrtac do škrtca … mi sve što i zaradimo to i potrošimo, a austrijanac i švabo će i sa milijonima i dalje u ikei namještaj kupovat

Cookie Monster

E moj Asko… zaheba si u nedilju…


Ja bi ti rekao tko je kriv, al ne smijem…stoji pored mene… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ja sam u plusu cca 19% od početka godine jer shortam. Cca 10.000 kuna dnevno u prosjeku.
Knjiga dr. Silvije Orsag: Izvedenice. Cijena 350 kuna. 606 strana. Nije skupa. Pa pogledajte.

Vaša Bubašpara

Naravno… svaka Orsagova knjiga je odlična [thumbsup].

You either do it right or you get eliminated!

Evo kako ja vidim situaciju.
Fondovi su na mukama, i to ne mirovinci nego OI!
Morali su podmetnuti leđa jer je situacija izmicala kontroli, pa su čak dignuli i malo više nebi li aktivirali tržište računajući da će možda samo sebe malo zaliječiti, ianče bi bili samo pad zaustavili, a ne dizali ovoliko jer je situacija daleko od predvidive i sigurne.
Ja sam očekivao ovo drugo i mislim da bi im bilo pametnije ali ipak nije bilo tako.Kako god i to sam iskoristio pa sam prodao još malo.
Svi koji u ovim trenutcima misle drugačije su, po meni, malo presigurni u svoje znanje i predviđanje.Ovo nije kadionica i koliko bi se od vas moglo pomiriti sa zbilja velikim padovima vrijednosti portfelja?!Vi manje iskusni razbijte si zablude kako fond menadžeri ili portfolio menadžeri sve znaju i imaju u rukama jer bi svi do sad već bili milijarderi samo na svojim portfeljima, a nisu.Često zanju više, a i financijske mogućnosti su im veće ali svi griješe. I najvažnije: Nisu svi jednaki!
Što sam prodao i za koliko je moja stvar.Reći ću samo da sam mogao i malo bolje proći ali to je sad već ono-general poslje bitke. Lovačke priče ostavit ću za druge.
Na kraju nisam 100% ni u kešu ali ni u dionicama-omjer ću opet zadržati za sebe.
Sad čekam i priznam da nije lako donijeti odluku u ovkvim situacijama ni o kupnji ni o prodaji ali prilika će uvijek biti. Razmišljati hladne glave bez obzira na rast ili pad najvažnije je ali i najteže.
Sretno svima!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

vendetta, kako misliš razmišljati hladne glave kad si od straha većinu dionica prodao….prilika će uvijek biti, to si u pravu, ali pravi ulagač je uvijek optimist. to treba biti i u teškim vremenima, bez obzira što masa misli drukčije. ako ne možeš gledati svoj novac kako se topi, onda ovo nije za tebe. ako ti je do sigurnosti, imaš oročenu štednju. ne možeš kupovati dionice uvijek u skladu s trendom jer tako će te masa odvesti u propast. bit će sad prilika, to si u pravu, ali pitanje je hoćeš li ih ti prepoznati, a ako ih i prepoznaš, hoćeš li biti dovoljno hrabar da kupiš…

...povijest se ponavlja...

sakai:

E moj Asko… zaheba si u nedilju…

Ja bi ti rekao tko je kriv, al ne smijem…stoji pored mene… [smiley]

I Asko kak je ono danas zavrsilo? [wink]

Ma to je sve sinhronizirano. Očito je da fondovi manipuliraju tržištem kako hoće. Ovo se priprema za nekoga. Možda mirovince. Što znače ovi veliki nalozi na prodaji na nekim (likvidnijim) dionicama u zadnjih 10 minuta i interesira me koji će tu biti sutra na otvaranju? Velika likvidnost, a takve oscilacije u cijenama iz dana u dan kojih prije nije bilo i kad se na burzi protrgovalo 20 milja kuna? Meni sve to smrdi i ne mogu se oteti tom dojmu. Sve više i više me sve ovo živcira, jer ovo je sve samo ne transparentno. I kako da vjerujemo u svoja ulaganja (firme), kad se tako poigravaju s njima.

Osim toga popratite malo večeras dnevnike. Bit će: Ponovni potop indeksa i slično. Dirigirano. Fuj.

Za neko vrijeme netko će se nakrcat vunom, a ovce će bit pošišane.
Ako ne želite biti ovi drugi pamet u glavu. Burza nije tržište od danas do sutra. To je pravilo br.1
Proći će i ovo. Tko izdrži mislim da će moći biti ponosan sam na sebe.

http://whycroatia.blogspot.com/

Meni se čini da neki veze rođene nemaju sa tržištem kapitala.
Svoje ne znanje opravdavaju raznoraznim urotama, jer je to najjednostavnije i najpopularnije.

No respect


vendetta, kako misliš razmišljati hladne glave kad si od straha većinu dionica prodao….prilika će uvijek biti, to si u pravu, ali pravi ulagač je uvijek optimist. to treba biti i u teškim vremenima, bez obzira što masa misli drukčije. ako ne možeš gledati svoj novac kako se topi, onda ovo nije za tebe. ako ti je do sigurnosti, imaš oročenu štednju. ne možeš kupovati dionice uvijek u skladu s trendom jer tako će te masa odvesti u propast. bit će sad prilika, to si u pravu, ali pitanje je hoćeš li ih ti prepoznati, a ako ih i prepoznaš, hoćeš li biti dovoljno hrabar da kupiš…

O kakvoj vi oročenoj štednji pričate?? Možda da još jednom pročitate moj post?
Crobex se istopio 25% u zadnje vrijeme. Mene je to većino zaobišlo ali mi se čini da vas baš i nije.
E tu sad dolazi ono hladna glava i lovačke priče-ako vi ste sa 25% minusa “pravi ulagač” a ja ne onda stvarno ne znam.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

sami smo si krivi…mali bjeze…danas je bilo sve jasno ko dan…u prvih 10 min trgovanja su se tako sisali nalozi…a onda na nekim sitnim prometima, tijekom dana, od par komada cijena je padala![angry]
zaboravite…fondovi nemaju s padom veze…mozda neki pojedinci koji imaju vece kolicine na burzi, ali fondovi sigurno ne!

OBAMA................SPASITELJ

Ovo sve skupa zadnjih par dana da nije žalosno bilo bi smješno.[cry][smiley]


fondovi nemaju s padom veze…mozda neki pojedinci koji imaju vece kolicine na burzi, ali fondovi sigurno ne!

ha ha ha,
dobra ova.

evo malo vrlo zanimljivih podataka:
Fondovski atak na ERNT, ATPL, INGR, IGH, PODR dogodio se potkraj trgovinskog dana u točno određeno vrijeme – u 15.45 sati. Tada se počelo velikim nalozima opako lupati po bidu. Slučajnost? Nikako. Koordinirana akcija više krupnih prodavatelja na više dionica? Kakvi.
Mislim da je riječ o jednom ili dva interesno povezana prodavatelja.
Odgovor na pitanje tko je taj rušitelj leži u vlasničkoj strukturi tih kompanija.

hate red

New Report

Close