Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Von Braun, pozivam tebe i sve one koji ne vjeruju u daljnju korekciju i ne žele širiti defetizam i paniku da više ne pišu na temama poput korekcije, medvjeđeg brloga i sličnim temama koje služe ISKLJUČIVO stvaranju panike i depresivnog ulagačkog raspoloženja.
BOJKOTIRAJMO te teme na način da tamo ne pišemo i uopće ih ne otvaramo!
Neka oni koji tako žarko žele nastavak korekcije i još niže cijene tamo pišu dalje sami sa sobom. Bez čitalaca i sugovornika koji će im kontrirati (i time temu održavati živom), te će teme završiti na zadnjim stranicama foruma gdje im je i mjesto.
STVARAJMO POZITIVNO OZRAČJE NA BURZI. ODUPRIMO SE “CRNOME” jer i to će biti korak naprijed! Psihologija je na burzi u ovakvim situacijama izuzetno bitna, ponekad i presudna!

Psihologija ljudi na burzi uvijek je presudna… nitko ne može sa sigurnošću reći što će biti u budućnosti, sve je stvar toga kako većina ulagača percipira budućnost što naravno ne znači da su u pravu, ali niti u krivu u odnosu na realno stanje.

You either do it right or you get eliminated!

iz statuta prospectus global equity:

Clanak 31.
Otkup udjela se može obustaviti samo ako društvo za upravljanje i depozitna banka smatraju da
uslijed iznimnih okolnosti nije moguce utvrditi tocnu cijenu imovine iz portfelja fonda te da postoje
osnovani i dostatni razlozi za obustavu otkupa u interesu imatelja ili potencijalnih imatelja udjela. U
tome se slucaju istovremeno mora obustaviti i izdavanje udjela.
Clanak 32.
Obustava otkupa udjela se mora odmah prijaviti Nadzornom tijelu, a obavijest o obustavi je
potrebno objaviti u jednim dnevnim novinama koje se redovito prodaju na cjelokupnom teritoriju
Republike Hrvatske, kao i obavijest o nastavku poslovanja fonda.
Clanak 33.
Obustava otkupa udjela iz clanka 165. Zakona o investicijskim fondovima mora prestati cim je prije
moguce, a najkasnije u roku od dvadeset osam dana od pocetka obustave, osim ako se Nadzorno
tijelo izrijekom ne suglasi s produljenjem naznacenog roka.

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


ANRICOM: ” Ljudi su prodali dionice u panici i sad bi htjeli da padne još niže da bi se vratili ,e neće ići tako kolege malo ste se preračunali .Sutra i naredne dane če te vidjeti kako se kupuju dionice.[thumbsup] ” Ma tako je. Vani rijetko koje tržište koje stvarno ima veliku krizu, nije palo više od 25%, ali neki misle da hrvatsko tržište koje nema takvih problema, treba pasti barem 35%. Pa ljudi, nećemo sad pretjerivati. Neki su se prejeli medvjedetine. Neki su izašli na -20% pa sad drukaju na korekciju…..presmiješno[lol] [lol] [lol]

TOČNO!
Mnogi paničari su izlišli sa minusom od 20-30%,pa i više,pa sada drukaju na pad od 50-60%,da bi oni ispali pametni pa “jeftino” kupili.
Ništa od toga.
Nisam proda ni jednu svoju dionicu.
Ulaganje u dionice je DUGOROČNO,očito to nekima treba stalno ponavljati.

Ivek, ma ja samo ne mogu izdržati da te malo ne bocnem u vezi HDZ-a, te tvoje (eh, da samo tvoje!) predizborne kampanje na forumu. Ispadalo je da je PKD puno opasniji od nesposobnosti…
Što se tiče tvog pisanja i medvjeda i bikova, nisam ti ja od ovih kojima to smeta. Jasno mi je da se na forumu 95% postova napiše navijački gledajući vlastiti interes (neki svjesno, a neki malo “manje svjesno”). Znaš i sam da je ako kažemo da ima 5% postova vrijednih čitanja, to vjerojatno preoptimistično rečeno, tako da sam se javio samo da te malo bocnem.[wink]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Pišite na TEMI OPORAVK BURZE…………[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ivek123
Imam pitanje. Ne pratim bas investicijske fondove. Po kojim parametrima se fond zatvara, prestaje sa radom ili obustavlja isplate? Da li je to vezano sa odredjenim postotkom pada ili nekim drugim parametrom? Stavio sam to ovdje jer mislim da moze imati itekakav impact ako se dogodi pa ako netko ima tocan info neka odgovori Hvala.

Fond se izvrce tj. bude likvidiran ako:

Sukladno clanku 93. zakona o invest. fond., vrijednost imovine otvorenog inv. fonda s javnom ponudom ne smije pasti ispod 5 milijuna kuna tijekom tri uzastopna kalendarska mjeseca, a ako se to dogodi, Fond mora biti likvidiran ili pripojen nekom drugom fondu.

ivek123 [thumbsup]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Von Braun, pozivam tebe i sve one koji ne vjeruju u daljnju korekciju i ne žele širiti defetizam i paniku da više ne pišu na temama poput korekcije, medvjeđeg brloga i sličnim temama koje služe ISKLJUČIVO stvaranju panike i depresivnog ulagačkog raspoloženja.
BOJKOTIRAJMO te teme na način da tamo ne pišemo i uopće ih ne otvaramo!
Neka oni koji tako žarko žele nastavak korekcije i još niže cijene tamo pišu dalje sami sa sobom. Bez čitalaca i sugovornika koji će im kontrirati (i time temu održavati živom), te će teme završiti na zadnjim stranicama foruma gdje im je i mjesto.
STVARAJMO POZITIVNO OZRAČJE NA BURZI. ODUPRIMO SE “CRNOME” jer i to će biti korak naprijed! Psihologija je na burzi u ovakvim situacijama izuzetno bitna, ponekad i presudna!

Nešto slično sam i ja htio napisati. Naime prije 7 dana sam napisao da mislim da upravo poslovni dnevnik i tema korekcija najviše ruši burzu. Često je na forumu preko 40000 ljudi a svi koji se bave dionice, a ja ih poznam, čitaju forum. Isto to mi je i moj broker rekao jučer na kavi. Polovica forumaša je prodalo dionice i sad plaše novopečene da prodaju dionice. i pazite, oni to rade organizirano, poznaju se i druže međusobno. Pazite, ja tjedan dana nisam dobio privatnu poruku na forumu a jučer od 18.00 do 18.10 sam dobio 3 poruke od 3 različita korisnika. Što vam to govori? I svaki mi piše pesimistično. jedan mi napisao čak da će radnici od jedne firme dobiti dionice pa će dionicu još dodatno srušiti. A HFP-a nema u vlasničkoj strukturi, pa od koga će dobiti dionice, od većinskih vlasnika, ha ha ha[lol] [lol] [lol] . I još par gluposti na koje mogu pasti samo oni koji nemaju iskustva, ja sam hvala bogu 5 godina na tržištu pa su mi takve poruke smiješne ali dobrodošle jer su mi pomogle da vidim da je promjena trenda stvarno došla. Jedan forumaš mi napisao da kupim ATPL dok je bila na 3600 kn. Ako i vi dobivate privatne poruke tumačite ih samo suprotno i sve bude OK.
Tako sam razgovarao s brokerom da bi bilo dobro bojkotirati i cijeli forum. Ljudi, dno smo vidjeli sad je red da mi idemo gore a ostali dolje![thumbsup]


Pišite na TEMI OPORAVK BURZE…………[thumbsup]

Slažem se, a ovi rušitelji nek si sami pišu. Ovoj temi [bye]


Pišite na TEMI OPORAVK BURZE…………[thumbsup]

Ajmo sad, koja tema skupi više postova takav će biti trend tržišta. Kao mala djeca: moj tata je jači od tvog (ili to ide moj tata ima većeg nego tvoj?!)…
Najbolje bi možda bilo da se sve slične bikovske i medvjeđe teme svedu pod jednu koja bi se mogla zvati “Naprijed naši”, pa da se ni fizički ne može stići pročitati sve postove i mudrosti u njima.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


Najbolje bi možda bilo da se sve slične bikovske i medvjeđe teme svedu pod jednu koja bi se mogla zvati “Naprijed naši”, pa da se ni fizički ne može stići pročitati sve postove i mudrosti u njima.

he he [thumbsup]

No respect


Von Braun: ” Pišite na TEMI OPORAVK BURZE…………[thumbsup] ” Ajmo sad, koja tema skupi više postova takav će biti trend tržišta. Kao mala djeca: moj tata je jači od tvog (ili to ide moj tata ima većeg nego tvoj?!)… Najbolje bi možda bilo da se sve slične bikovske i medvjeđe teme svedu pod jednu koja bi se mogla zvati “Naprijed naši”, pa da se ni fizički ne može stići pročitati sve postove i mudrosti u njima.

Po mudrosti svih postova ovdje, ova tema bi se odavno trebala zatvoriti [lol] [lol] [lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

bas malo listah po novoj kontraovoj temi nadasve medicinskog naziva ‘oporavak burze’ i…
nis meni bitno nisam do sad procitao…
kad sam ovdje, u ovo vrijeme, bez obzira sto citam svakakve nebuloze (ukljucujci svoje vlastite)
bar su mi sva cula napeta [lol]
a tamo ko da su svi u debelim minusima pa kolektivno mole krunicu i ufaju se u to
kak ce fundamenti naseg divnog gospodarstva bezupitno u ponedeljak u deset nula nula
zaustaviti probudjenu zvijer…
dugo nisam bio u pravoj kladionici, al ako bi se kladio stavio bi neku sicu na x2…
bar za ponedjeljak i utorak [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

New Report

Close