Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U tome i je stvar..koga briga gdje će sutra Crobex kad dugoročno ovo je itekako uteg ekonomiji i tržištu kapitala.
Ako vas samo sutra zanima i ako ste trader onda sutra najvjerojatnije će biti plus pa sretno a prekosutra koga briga.

Računi će se odblokirat, neka rješenja će se zasad pronaći, dobavljači će robu isporučivati jer ne postoji alternativa, ali mi ne znamo koliko je koja firma u Todexu opterećena dugovima i kako će se u konačnici raspetljati cijela ova priča. Zato sugeriram oprez. I ono što se sada čini jeftino i kao dobra prilika može uskoro postati itekako skupo s obzirom na sve nepoznanice. Zato, oprez prije svega…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Kockari pripremite štap za gaće!

slijedi nam precesija

Meni je doista čaša uvijek napola puna. Nikad negativa, uvijek vidim svjetlo na kraju tunela. Ali Todex dionice su preopasne u ovom trenutku… Radije oprezno nego da naletiš na volej…Doista je previše nepoznanica da bi se nepotrebno izlagali riziku. Ima boljih prilika na ZSE od Todexa…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

neumoran ali Todex i vuče sve zajedno dole.
Evo ja imam dosta IPKK koji nema puno veze sa Agrokorom a svejedno pala dionica 40%.
Opet ću ponoviti da da li su dionice povezane ili ne treba shvatiti koliko je koncern velik i isprepleten u našoj ekonomiji a dužan je više od 15% BDP-a i to što se za sada vidi a ja sam uvjeren da tu toga ima još dosta a to ćemo saznati u naredna dva tri tjedna po nekoj mojoj procjeni.
Nema se šta biti negativan nego samo treba imati strpljnja jer kao šta se reklo nešto šta danas izhleda jeftino za nekoliko dana bi moglo izgledati skupo.

Todex je već brutalno srušio tržište. Nemojte sad očekivati da će sve pasti na 1 kn. Malo je zbog panike i precijenjeno značenje Todexa. Nema razloga da kolaterala nastavi i dalje pratiti dinamiku pada Todexa iako zapravo zasad više ni ne očekujem pad. Prije stagnaciju kod Todexa. Priča će se polako početi raspetljavati kako će kosturi ispadati iz ormara. To će potrajati i par mjeseci. Ono što nije povezano sa Todexom ni na koji način, više neće padati… Očekujem malo više selektivnost nakon ovog pomalo i iracionalnog ponašanja dioničara…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Vlada će restrukturiranje Agrokora povjeriti Branimiru Bricelju i Hrvoju Puljizu

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Malo sam guglao predlozenu dvojicu…ne ulijevaju mi povjerenje. Mislim da bi trebali uzeti Šketa koji je spasio Pevec da se pozabavi Konzumom…ako ne i za sve… on je jedini u posljednje vrijeme spasio neku veću firmu…

conan to sam baš ja mislio.
Pevec i Konzum koji je srušio ustvari i koštao najviše Agrokor su ista branša iako Konzum daleko veći od Peveca ali čovjek je napravio dobar posao i jako dobro restrukturirao Pevec i sad već takvog uigranog mogli su ga postaviti na čelu krizne Uprave..šteta slažem se jer ni meni ovi ne uljavaju povjerenje.

A da su izabrali g. Šketa , onda vam on ne bi ulijevao povjerenje , jer bi rekli da je ovo za njega preveliko ! Da su izabrali ko zna koga , taj vama u ovom momentu ne bi ulijevao povjerenje . Malo ste googlali i odmah znate da ne valja .. Ajme …

Nisam rekao da znam da ne valja, nego da mi se ne čini da ima neku posebnu karijeru. Npr. predzadnja firma u kojoj je radio je osnovana 2009, a propala 2013. Ne cini se bas kao neko korporativno iskustvo, nego kao nekakva muljaza…
I ne zaboravimo, HDZ ga bira…svi znamo kakva je to stranka…zaboga, pa oni su doveli Oreškovića za premijera, toliko o kadroviranju…

zm1 meni ne ulijeva nitko tko ima ikakve veze sa MOL-om da..mislim da ćete nama koji sumnjamo u tu ekipu i dati koji kredit za takvo mišljenje.

New Report

Close