Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci vako.Ove sve firme koje su bile duzne ko Grcka i nisu nista vridile su uvalili ovome dobrom coviku za kunu,otpisali mu dugove i dodjelili poticaje. Dobri covik je sve to “oplodija” i vratija drzavi jos duznije nego sto su bile. Pitam se koji je daljnji plan?? Da drzava sanira dugove novcem poreznih obveznika,a onda opet ide prica kako je drzava los gospodar pa opet prodaja po kunu i tako u krug???

Ivica Todorić-"Dugujem,dakle jesam."

Sta fali tom planu? Neka porezni obveznici saniraju Agrokor pa neka ga drzava vrati ivici uz pismo zahvale za 40 godina sudjelovanja u stvaranju ovog raja gdje zivimo. Uistinu mislim da je to najmanje sta se moze napraviti

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

U slučaju da ukupni dugovi budu veći od imovine, onda je teško izbjeći stečaj. Izvori nam tvrde da među vjerovnicima Vlada velika zabrinutost i da nisu sigurni hoće li uspjeti spasiti Agrokor. Kako smo više puta govorili, za bilo koju vrstu aranžmana – standstilla ili Vladina zakona potrebna je suglasnost svih strana. U ovom procesu riječ je o nekoliko tisuća dionika, koji bi trebali jednako razmišljati – barem biti spremni ne potezati zadužnice, blokade ili stečajeve. Pri velikoj nervozi to je teško očekivati.

Upravnik upravlja, a vjerovnicko vijece zastupa iste. Na kraju se radi neki plan i on se usvaja. Plan moze sadrzavati svasta, ali za ocekivati je da svi hoce lovu sto prije, sto znaci brza konsolidacija i prodaja. Jedan dio ostaje radi povrata onih dugova koji se ne mogu vratiti brzom prodajum ili debt to equity swapom. Plus otpisi. Ako ne ide to onda stecaj i likvidacija iliti prodaja po principu daj sto das.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Najgore kako je već rečeno tek dolazi jer krajem ovog mjeseca već stižu na naplatu oni astronomski krediti pa dalje svako malo opet u sljedećih godinu dana i to dosta intenzivno.

Logicno je da se ide u prodaju neprofitabilnoga a zadrzavanje i povecanje profitabilnosti kompanija poput Leda i Jamnice.
Na takav nacin ce se rijesiti neke obveze, uliti novo povjerenje dobavljacima i krenuti naprijed.


Znaci vako.Ove sve firme koje su bile duzne ko Grcka i nisu nista vridile su uvalili ovome dobrom coviku za kunu,otpisali mu dugove i dodjelili poticaje. Dobri covik je sve to "oplodija" i vratija drzavi jos duznije nego sto su bile. Pitam se koji je daljnji plan?? Da drzava sanira dugove novcem poreznih obveznika,a onda opet ide prica kako je drzava los gospodar pa opet prodaja po kunu i tako u krug???

Državi za koncesiju na 1 hektaru plaćao 233 kn a primo poticaje oko 2,500 kn..
Bože smiluj nam se!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Najgore kako je već rečeno tek dolazi jer krajem ovog mjeseca već stižu na naplatu oni astronomski krediti pa dalje svako malo opet u sljedećih godinu dana i to dosta intenzivno.


To nije točna informacija da na naplatu dolaze astronomski krediti postavljanjem povjerenika…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Ovdjr će cijenu platiti dioničari nakon raspetljavanja jamstava i dugova.

Kad HDZ i Most nađu povjerenika, skida se blokada Agrokora

ide ovo nabolje. katastrofičari smirite doživljaj.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Poaskuibidu

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sedam-dana-drame-u-agrokorovu-tornju-todoricevi-sinovi-tata-bankrotirali-smo-1161993

Za dioničare todexa zakon će samo donijeti šišanje, a već su ošišani.

Hebate , kolko se ovdi spominje šišanje , ispada da su većina forumaša po zanimanju frizeri.

New Report

Close