Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prava eksplozija crobexa ide u trenutku kad se objavi da su temeljem lex agrokor odblokirani računa leda, belja itd…..kakav će tek to biti vatromet idući tjedan, možda već u ponedjeljak
ne znam što ekipa u cashu danas čeka?!?

Ignore: KressoM, delux

Opet ovi šta navlače na zelenilo i sve je sređeno..
Valjda su vas svi prokužili do sad…

Pozdrav svima,

ovo je moj prvi post. Već dulje vrijeme pratim događaje na ZSE, i moram priznati da me ovo sve iznenadilo. Baš sam mislio ući u VDKT još dok je bio iznad 300 a evo gdje je sad.
Imao sam BLJE, prodao uz gubitak. DLKV također uz nešto zarade.
Sve u svemu, nemam previše razloga za davanje financijskih savjeta.

Toliko

Šta je muškarac bez brkova?

Sad se mozemo vratit na izvjesca za 1Q da vidimo tko ce prvi uhvatit zamah 🙂

Ignore : renči


Hvala Bogu…ne znam sta drugo reći.
Prvi i najvažniji korak je napravljen.
Ja sam mu isto stopirao robu za ponedjeljak,
ali sada ide….

Može iz vaše perspektive komentar što tocno dobavljaci ocekuji sada i kakvo vam je jamstvo da ce roba biti placena?
Hvala!


prava eksplozija crobexa ide u trenutku kad se objavi da su temeljem lex agrokor odblokirani računa leda, belja itd…..kakav će tek to biti vatromet idući tjedan, možda već u ponedjeljak
ne znam što ekipa u cashu danas čeka?!?

pa čekaju ponedjeljak, sigurno je sigurno, ja sam nešto nakupovao, ali neću im sigurno prodavati u ponedjeljak, sjetite se samo DLKV i vaše sugestije za padajuće noževe, koliko sam samo krvario, hvatajući ih po 21, pa sada da njima prodajem po 23, ma sigurno će ih dobiti, ali na 43

nemojmo se veseliti što će eto država upravljati Agrokorom pa će cijene na burzi rasti i sve će biti kao da ništa bilo nije.možda će se računi deblokirati i dobavljači namiriti ali firme unutar Agrokora sigurno neće bolje poslovati nego što su do sada.do sada je jedna obitelj ubirala plodove i donekle držala sve pod kontrolom a sada znamo kako prolaze firme koje kontrolira država.sada će se pojaviti tisuću malih lopova koji će svako sebi vući dok se sve ne raskući.firma je velika i to će potrajati ali i slon je velik pa ga puno malih zvijeri ipak dokrajči.

Ne ocekujem neku eksploziju u ponedjeljak, jer jos se ne zna ime tog vrsnog hdzovog menadera, ne zna se jos pravo stanje firmi (tko je kome jamac, mjenice, izvjesca). Novac banaka jos nije sjeo, racuni su blokirani…
Nadam se da vise nece biti ni nekih velikih padova, jer nije vise kriticno kao prije. Dakle neka stagnacij oko 1900-2000 po mom misljenju.



Hvala Bogu…ne znam sta drugo reći.
Prvi i najvažniji korak je napravljen.
Ja sam mu isto stopirao robu za ponedjeljak,
ali sada ide….

Može iz vaše perspektive komentar što tocno dobavljaci ocekuji sada i kakvo vam je jamstvo da ce roba biti placena?
Hvala!
[/quote]

Naravno da dobavljaci vrše na taj nacin pritisak da sto prije krenu isplate tj. da se proces ubrza a ne da bude “polako cemo”. Drzava je sad u biti preuzela odgovornost za funkcioniranje Agrokora, toga su svjesni tako da ocekujem brzo likvidnost u sustavu.
Dobavljaci sad imaju priliku postaviti uvjete za pocetak opskrbe a to je vazno…oni koji su previse naslonjeni na Konzum su dobili vrijeme da to promijene ako zele opstati.
Apsolutno svi sudionici snose odgovornost iz razloga sto su čekali da dođe do kolapsa a prije 5 godina se znalo da “slon” ide u tom smjeru…a vecina je samo čekala i dočekala na kraju.

Zna li netko sta je sa vlasnistvom firme? Ta krizna uprava ima.odreden vijek trajanja i sta onda?

Sagledajte realno i shvatite da ama baš svi naravno oće svoj novac kojeg ustvari ima jako malo za sve a ni pravu veličinu duga ne znamo još što je i najbitnije.
Dakle ovdje iako svi zajedno nastupaju svatjo želi bar dio svog novca izvuč iz Agrokora i za to postići zabili bi si i nož u leđa kao šta je eto i sin Todorićeva kuma bez da trepne još prije tjedan dana poslao zahtjev za stečaj nad Konzumom.
Dakle situacija je jako neizvjesna i sam Alvarez kaže da nikad se nije susreo sa ovako zahtjevnim zadatkom gdje su bankari dobavljači i država isprepleteni a o mjenicama bez pikrića ne treba ni trošit riječi.
Budimo spremni na puno obrata priče koja je tek počela i koja će zasigurno imati veliki utjecaj na ekonomiju.



prava eksplozija crobexa ide u trenutku kad se objavi da su temeljem lex agrokor odblokirani računa leda, belja itd…..kakav će tek to biti vatromet idući tjedan, možda već u ponedjeljak
ne znam što ekipa u cashu danas čeka?!?

pa čekaju ponedjeljak, sigurno je sigurno, ja sam nešto nakupovao, ali neću im sigurno prodavati u ponedjeljak, sjetite se samo DLKV i vaše sugestije za padajuće noževe, koliko sam samo krvario, hvatajući ih po 21, pa sada da njima prodajem po 23, ma sigurno će ih dobiti, ali na 43
[/quote]

Avax10, nema potrebe Ganjati profit na silu.

Pomalo. Nema žurbe

New Report

Close