Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najgore je što nema nikakvih konkretnih informacija: Alvarez odradio početni PR i zgifao, radi kao, Plenki se muči ne zna što bi, dobavljači zapravo kao skupina više niti ne postoje, samo s mjenicama trče po računima po Fini i gledaju na kojem ima koja kuna da tresnu blokadu, zapravo je kaos, potpuno nekontrolirani proces. Ukoliko se najkasnije do sutra tijekom radnog vremena ne pojavi čvrsta poruka tipa "dogovor / ugovor / whatever je tu, uspostavili smo punu kontrolu nad situacijom" sutra smo ispod 1900, a u petak ravna stotka dolje na 1800. Volio bih da griješim jer imam dosta dionica i nekako mi se ne ulijeće u prodaju jer kakav sam baksuz odmah sutra bi kupovao skuplje, ali… Nije dobro.

Mislim da su dobavljači dali rok do petka da sve strane potpišu stand still, tako da ćemo ovaj tjedan sve saznati…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Saznat ćeš u petak da nisu složni i da naravno svatko gleda svoje interese a u pozadini igre prijestolja i shvatit ćeš da pojma nemaš ustvari šta se dešav.
Trebat će tjedni ako ne mjeseci dok se ne raspetlja situacija.


U ovom je trenutku situacija stvarno gadna jer su posljedice još uvijek nejasne, trenutni dojam je da je situacija bezizlazna.
Ali proći će i ovo, biti će ovo dobra škola svima koji posluju u HR.
Zaista mi je žao svih malih dobavljača/proizvođača koji muku muče da nešto proizvedu, prodaju i naplate.
Nema budućnosti bez izvoza.
A mi koji ulažemo u dionice smo trenutno dobili po repu.

Kolega,
onaj tko je prezivio 2008/2009 pa onda npr 2013 i PSN….OVO JE KIKIRIKI..
Čak vjerujem da je ovo bilo neophodno da bi se na urušenim nezdravim temeljima iz sredine 90-ih ovo carstvo ali i ekonomija u cjelini stabiliziralo, bolje nadziralo a rizik smanjio…nadam se da ce banke pretrpjeti i najveće gubitke a Toda ide u penziju bez Helikoptera i dvorca….uskoro slijedi smirivanje i dionice će vrlo brzo biti opet IN…a Todex…NEKI delistirani a neki svedeni u realne okvire.
lp


Najgore je što nema nikakvih konkretnih informacija: Alvarez odradio početni PR i zgifao, radi kao, Plenki se muči ne zna što bi, dobavljači zapravo kao skupina više niti ne postoje, samo s mjenicama trče po računima po Fini i gledaju na kojem ima koja kuna da tresnu blokadu, zapravo je kaos, potpuno nekontrolirani proces. Ukoliko se najkasnije do sutra tijekom radnog vremena ne pojavi čvrsta poruka tipa "dogovor / ugovor / whatever je tu, uspostavili smo punu kontrolu nad situacijom" sutra smo ispod 1900, a u petak ravna stotka dolje na 1800. Volio bih da griješim jer imam dosta dionica i nekako mi se ne ulijeće u prodaju jer kakav sam baksuz odmah sutra bi kupovao skuplje, ali… Nije dobro.

Iskreno. U ovom trenutku nije bitan nikakav dogovor niti nikakav PR. Jedino je vazno da Rusi upumpaju par stotina milijuna eura ca$ha u sustav.

Kako bi Ćiro rekao:
“Ca$h sine Ca$h!”
🙂

Nakon te informacije možemo ocekivati stabilizaciju i prestanak panicnog iskrcavanja.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Jesmo li po prvi put suočeni s pucanjem ‘balona’ mjenica bez pokrića?

sve je moguće pa evo čak i ovo u naslovu



Najgore je što nema nikakvih konkretnih informacija: Alvarez odradio početni PR i zgifao, radi kao, Plenki se muči ne zna što bi, dobavljači zapravo kao skupina više niti ne postoje, samo s mjenicama trče po računima po Fini i gledaju na kojem ima koja kuna da tresnu blokadu, zapravo je kaos, potpuno nekontrolirani proces. Ukoliko se najkasnije do sutra tijekom radnog vremena ne pojavi čvrsta poruka tipa "dogovor / ugovor / whatever je tu, uspostavili smo punu kontrolu nad situacijom" sutra smo ispod 1900, a u petak ravna stotka dolje na 1800. Volio bih da griješim jer imam dosta dionica i nekako mi se ne ulijeće u prodaju jer kakav sam baksuz odmah sutra bi kupovao skuplje, ali… Nije dobro.

Iskreno. U ovom trenutku nije bitan nikakav dogovor niti nikakav PR. Jedino je vazno da Rusi upumpaju par stotina milijuna eura ca$ha u sustav.

Kako bi Ćiro rekao:
"Ca$h sine Ca$h!"
🙂

Nakon te informacije možemo ocekivati stabilizaciju i prestanak panicnog iskrcavanja.
[/quote]

Upumpavanje par stotina miljuna eura samo odgađa katarzu koju ionako moramo proći.
Ako ne razumite da je to neizbježno onda nemate šta raditi na tržištu kapitala jer ćete samo novac spaliti.
Jednostavno Toda nam je pustio pretopli krumpir na koji se moramo opeć kako god okreneš.
Imam dionice i nemam keša ali da ga imam nebi ga ulagao bar par tjedana naredna sigurno dok se ne vidi točno šta i kako sa koncernom.
Očekujem i puno obrata jer pravo stanje ne zna nitko a kad izađe sve na vidjelo mislim da će biti ajme.


Najgore je što nema nikakvih konkretnih informacija: Alvarez odradio početni PR i zgifao, radi kao, Plenki se muči ne zna što bi, dobavljači zapravo kao skupina više niti ne postoje, samo s mjenicama trče po računima po Fini i gledaju na kojem ima koja kuna da tresnu blokadu, zapravo je kaos, potpuno nekontrolirani proces. Ukoliko se najkasnije do sutra tijekom radnog vremena ne pojavi čvrsta poruka tipa "dogovor / ugovor / whatever je tu, uspostavili smo punu kontrolu nad situacijom" sutra smo ispod 1900, a u petak ravna stotka dolje na 1800. Volio bih da griješim jer imam dosta dionica i nekako mi se ne ulijeće u prodaju jer kakav sam baksuz odmah sutra bi kupovao skuplje, ali… Nije dobro.

Kolega serislav kako ste promijenili retoriku kad se ušli u unutra…
Jao,jao!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ja da sam u poziciji Rusa ne bih više dao niti lipe u Agrokor.
Šteta im je ionako neizbježna, upumpavanjem još novca bi samo još više popušili.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Iskreno. U ovom trenutku nije bitan nikakav dogovor niti nikakav PR. Jedino je vazno da Rusi upumpaju par stotina milijuna eura ca$ha u sustav.

Kako bi Ćiro rekao:
“Ca$h sine Ca$h”
🙂

Nakon te informacije možemo ocekivati stabilizaciju i prestanak panicnog iskrcavanja.

to je i moja pretpostavka od jučer,da danceru rusi nisu spremni upumpati lovu bilo bi besmisleno da i dolazi,da se prima svega ovoga.
lova će biti upumpana kada svi važni subjekti potpišu SS sporazum.
kotač se može ponovo zavrtiti ali činjenica na nekoj novoj vibri.
to nije loše jer je bivša vibra bila bolesna,ne ponovilo se.
dok se rus sa 20kg pleha nije oglasio sve je funkcioniralo zar ne?
može li opet funkcionirati?
zašto ne ako su rusi postigli cilj,da zbace gazdu iz sedla.
refinanciranje po niskim kamatama i ovo je cash mashina ,naravno kada se sva nepotrebna egzitika od non core proda da ne opterečuje bilancu.
tek sada agrokor može biti uspješna priča.
rusi će odlučiti što žele sa ovim.
držati i zarađivati ili rasprodati.
nikome nije u interesu da kotač stane,svima ali baš svima ide vrtnja u prilog.
gdje je onda problem?
izgledno u zauzimanju startnih pozicija za kasniju potrebu raspodjele tereta otpisa.
kada se i ta zadnja prepreka rješi ovih dana kako bi rekao kolega lopina@
med i mlijeko mogli bi opet poteći.
ako se svi kotačići uskoro ne poslože da se veliki kotač može vrtiti
moglo bi biti suza i narikanja a ponajprije dobavljača u neviđenim količinama.
bilo bi im mudro da si angažiraju experte da im naprave projekcije za razne scenarije da nebi bilo velikog iznenađenja i čuđenja kasnije.
nedužnih nema, i dobavljači su uživali u bolesnom sistemu nadajući se da će tako ići vječno.
dovoljno je dana prošlo za triježnjenje,vrijeme je za prihvačanje realnosti,evolucijski iskorak.
evolucija se uvijek na kraju pokaže kao najbolja investicija,zalog bolje budućnosti.
hebiga u kapitalizmu nema besplatnog ručka,svaka škola se mora platiti.

nismo htjeli biti evolucijski narod
od danas svi smo mi danceri.
e moj dancerski narode…
a može i
e moj kazačok narode…
a još donedavno smo bili cajkaški narod
a sutra tko zna ?
kotač povijesti se nekad vrti tako brzo da to ne
stigneš sve niti popamtiti,popratiti….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kako mislite da će se ovo riješiti?

Naime, cijeli financijski svijet je jedna velika tempirana bomba.

Agrokor je tu mikro svijet.
Svijet (forex, dionice) je tu makro svijet.

Ionako je Amerika upumpavanjem gomile dolara u sustav “riješila” krizu i indekse pogurala u nebo.

rusi znaju zašto su davali lovu Agrokoru polako se već javlja srpska pomoć preko Putina (trojanski konj)našem Plenkoviću a teško će bilo tko od naših imati bilo kakav utjecaj na djelove Agrokora u srbiji a izjava
AA3 da je potpuno neutralan a izabran je od strane sperbank je priča za malu djecu.
Ako se naša država ne umiješa u spašavanje gospodarstva pa tako i agrokora scenarij je znan.
Agrokor će pasti u ruske ruke koji će i dalje upumpavati svoju lovu u Agrokor a Agrokor je ne će moći vraćati.

Nije mi jasno zasto padaju dionice koje nisu povezane s Agrokorom i ne ovise o unutarnjem trzistu…ocekivao sam lansiranje turista i izvoznika…ali oni u najboljem slucaju stagniraju…

New Report

Close