Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sutra, nažalost, vjerojatno ponovno pad.

a iz kojeg razloga? banke i todorić sklopili su standstill sporazum, dobavljači i država nakon sastanka jučer su izjavili da se s njime slažu i da ga podržavaju te da su spremni pristupiti istome s time da se utvrde realni rokovi povrata dugovanja agrokora te da su spremni odmah nastavit s isporukama robe. država i dobavljači spremni su povući blokade računa čim se usuglase detalji sporazuma…a za dan-dva usvaja se u saboru i lex agrokor koji je osigurač da će se sve riješiti kako treba ako se zbog nečeg sve odulji i zakomplicira
dakle, nema razloga danas za pad, tim više što su EU indexi i dalje na vrhuncima … mi moramo biti samo još malo strpljivi da skinu bloakde računa jer taj dan ćemo gledati crobex ponovo sa rastom od preko +2% moguće i preko 3% 🙂
[/quote]
Standstill je potpisalo još petnaest banaka.
Povući će i mjenice koje su došle na naplatu.Izgleda da će i potraživanja po tim mjenicama na poček.
Faktoring društva su uglavnom u sastavu banaka,pa će i oni prihvatiti sporazum.
Mjenice koje su dobili dobavljaći kao garanciju ,a koje su oni prodali ,ako idu na poček,neće se pojaviti kao kratkoročni dug,pa financijska inekcija ne mora biti velika koliko smo smatrali.I naše banke si umoćene do grla,dakle,još jedana grupa kojoj je spas Agrokora vlastiti spas.Svi smo na istoj strani pa ćemo se dogovoriti.
Malo pelina još dan dva,a onda med i mlijeko.Mislim da je teško zamisliti da može biti lošijih vijesti, pa smo možda dotakli dno.Ili možda nismo?
Slažem se da će deblokada računa biti okidač,naravno,za rast.I to brutalan.
Nažalost,gotovo 100% u dionicama,nedostaje municije za eventualni dokup todexa u padu,danas spiskao sve.

Čekamo sutra da nam graf pokaže smjer. Sve iznad 2000 je dobro.

Probije li 2040 – jao, probije li 1920 – ćao.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

neki će ipak pop.šiti na mjenicama
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/viceguverner-hnb-a-damir-odak-bankarski-sustav-je-za-sve-rizike-koje-mi-prepoznajemo-stabilan—472202.html

migra:
“pa svaki mudar pametan menager će stanje prikazati i lošijim nego je kako:
1.bi imao alibi u slučaju neuspjeha
2.dobio još veći kredit u slučaju uspjeha
Pogođeno u sridu!

Ali treba čitati između redaka, pa ono što on zapravo kaže je:
s bankama je sve već bilo dogovoreno (da li je to već bila dijelom i njegova zasluga ne znamo), i prije nego je došao u HR.
Već sinoć se krenulo s postupcima za odblokiravanje računa te nastavak normalnog poslovanja. A onda polako s vremenom će se rješavati Agrokorove dubioze (s kojima sastavnice Agrokora nemaju ništa, one su sve vrlo likvidne i posluju i više nego stabilno, odnosno zapravo prilično profitabilno.
Dobavljači će dobiti velika sredstva, tako da će i oni dobrano prodisati.
Neizvjesnost je napokon na izdisaju i možemo krenuti u puno mirnije vode!


ovaj zvuči kao da je grobar došao u agrokor, bojim se ne bude ovo dobro završilo :-((

Alvarez: Situacija je vrlo teška i ozbiljna, nema nikakvog jamstva da ćemo uspjeti

http://www.vecernji.hr/hrvatska/strucnjak-koji-bi-trebao-restrukturirati-agrokor-antonio-alvarez-iii-stigao-u-zagreb-1160938

sutra crobex još -3% :-(((

da djeluje optimistično, baš i ne djeluje…da će to danas imati negativan odjek na burzi, vjerojatno hoće, ali ne vjerujem da će pad biti baš toliki

Ignore: KressoM, delux



Koja muda treba čovjek imati da trejda na JMNC. Probao u par navrata, jedva živ glavu izvukao 🙂
Zašto jer ti je jedna dionica cijeli portfelj? Ako imaš ozbiljniji portfelj trejdati Jamnicom je isto kao nekima s npr. ingrom.
[/quote]
to je istina. moj je portfelj 500 000 i rijetko kad čvaknem više od 2 a to mi je previše.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Kakvo je predviđanje za danas? jel ide CROBEX up ili down?

Todex bi mogao povući down, Alvarez nije baš dao neku preveliku sigurnost i nadu u smirenje i stabilizaciju, barem ne kratkoročno, bit će tu još svakakvih kostura(po meni)!!

Pa još se nezna da li je adris dao 100 milja eura ili ne, jel Cro osiguranje unutra, koliko su izloženi npr. saponia, koka, koestlin, maraska…..kao i svi ostali koji koliko znam nisu potvrditi navode iz medija kao i to da nisu davali samo robu nego i cash!

izgleda da je (velik?) dio todex dionica koje je imao agrokor zbog kredita bio pod zalogom i da su zbog neplaćanja prepisane na nove vlasnike koji ih sada rasprodaju na burzi…ovo bi moglo urušiti ne samo todex dionice nego i cijelu burzu!
“hvala” gazdi!!!

Ignore: KressoM, delux



ovaj zvuči kao da je grobar došao u agrokor, bojim se ne bude ovo dobro završilo :-((

Alvarez: Situacija je vrlo teška i ozbiljna, nema nikakvog jamstva da ćemo uspjeti

http://www.vecernji.hr/hrvatska/strucnjak-koji-bi-trebao-restrukturirati-agrokor-antonio-alvarez-iii-stigao-u-zagreb-1160938

sutra crobex još -3% :-(((

da djeluje optimistično, baš i ne djeluje…da će to danas imati negativan odjek na burzi, vjerojatno hoće, ali ne vjerujem da će pad biti baš toliki
[/quote]
ako je Todorić angažirao Alvareza prije dva mjeseca ( naravno da je lopina znao što je napravio) mislim da on osnovni uvid u stanje već ima, što bi moglo biti još gore nego što trenutno jeste ? ne znam, možda on danas nešto novo objavi, po početnom prometu, mislim da nema još panike, ali dan je dug

Nema potrebe za nabijanjem negative, sirenjem bezpotrebne panike. Nakon odblokiranja racuna, zazelenit ce proljece.

Filozofija života : 110%

migra
U pravu si, ali u smislu da država treba:
1. Pritisnuti banke da ne regresiraju mjenice od dobavljača, jer koristiti regresno pravo u ovom slučaju, taktički, kad se rješava globalna slika, je zapravo nekorektno, ma koliko bilo legalno. Dug je stvorio dužnik oko kojeg se sad vodi bitka, a ne jamac.
2. Pritisnuti dobavljače da se spuste na zemlju i pripreme na solidan otpis, ali uz backup, tj. prijetnju Rusima da će aktivirati modificirani Lex Agrokor ako budu zezali s plaćanjem tekućih dostava i rata starog duga.
Sve drugo je potop. Aktivirati Lex bez ruskih novaca je kratkog daha.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Po prirodi sam optimist, ali mi intuicija, iskustvo i realnost govore da se Todex strmoglavljuje u ponor.

New Report

Close