Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentar: Burzovni kraljevi i preuzimanja jačaju rast na burzama

Zlatko Turković
http://www.zlatkoturkovic.com
04.07.2007 14:53
Pročitaj komentare(0)

Burzovna tržišta u ovoj godini iznenadila su i najveće optimiste. Iako su iznenađenja sastavni dio burze, treba priznati da je takav skok cijena na dioničkim tržištima malo tko očekivao.
Pogledaj višeZlatkoTurkovic.com

Uz sadašnje cijene vrijednosnih papira, eksperti su počeli nagađati nije li burza već u trećoj euforičnoj fazi? Činjenica je da burzovna industrija, stari i novi investicijski fondovi dobivaju nove ulagače i uz porast vrijednosti financijskog imetka rađaju nove burzovne gurue. Jedan od takvih je američki investicijski bankar Carl Schwarzmann koji je prije tjedan dana na velika vrata ušao na burzu s financijskom kućom Blackstone. Da li dolazak novih velikih financijskih igrača na burzi već stvara balon?

Možda, ali je taj balon tek na početku puhanja. Od krajnje veličine, gdje bi mogao puknuti, po mom je mišljenju još odmaknut. Ipak burzovni špekulant treba pažljivo pratiti burzovna dogaanja, koja su sada u znaku ulaska novih, brojnih, kratkoročnih ulagača, koji će svojim ravnanjem u budućnosti balon sigurno stvoriti. Međutim, u tom trenutku nema smisla baviti se strahovima koji možda izbiju za nekoliko godina, a špekuliranje o tome je li vrhunac burze već dosegnut je preuranjeno. Vrh će se najlakše ustanoviti tek kada euforija doslovno bude postojala. Svakako se burza sada kreće prema vrhu, što pokazuju i brojna preuzimanja i dokapitalizacije na burzama u SAD-u i Europi.

Oglas:

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


A kad su Vam burzovni experti pokušali skrenuti pozornost na precijenjenost naše burze onda ste se smijali. A eto iako nisu pogodili timeing, dijagnoza im je bila točna. Sad vidite zašto sam ja bio cijelo vrijeme pretežno u gotovini. Sad mogu birati što hoću, za razliku od onih koji su mi se rugali. Vidim da je malo hrabrih ulagača, poput mene na kupnji. Vjerovatno mreich, znanac, plavi, sasko, kucilo i još par iskusnijih. Pretežno su svi dekintirani, a tek sad se isplati kupovati.

ja sam recimo na kupnji samo još malo ispod vas…[smiley2]
a ono što vi pričate o šortanju je gomila gluposti, a to vam s šortanjem nema veze…
to što ste vi otkrili prodavanje na ATHu i kupovanje kasnije kolega bravo! mora da ste ponosni na sebe [smiley2][smiley2]
mene iskreno ova korekcija nije baš pogodila (par posto sa par dionica prometa na nekima koje držim na dulje tipa mnds[smiley2])
a što se tiće kupovine, pa još se ne kupuje dok noževi padaju (osim što sam kupovao INU na 2840 a to mislim da nisam pogriješio [smiley2][smiley2])
ja već imam svoje naloge na SNHO na 180 i na DDJH na 180, a to bi moglo do idućeg tjedna proći [smiley2][smiley2]


A kad su Vam burzovni experti pokušali skrenuti pozornost na precijenjenost naše burze onda ste se smijali. A eto iako nisu pogodili timeing, dijagnoza im je bila točna.
Sad vidite zašto sam ja bio cijelo vrijeme pretežno u gotovini. Sad mogu birati što hoću, za razliku od onih koji su mi se rugali. Vidim da je malo hrabrih ulagača, poput mene na kupnji. Vjerovatno mreich, znanac, plavi, sasko, kucilo i još par iskusnijih. Pretežno su svi dekintirani, a tek sad se isplati kupovati.

Kako brijes bubo, nevjerojatno…

Pises kao da se srusila burza… Pa bio je ekstremni rast i LAGANO se iskorigiralo. Isto kao ako gledamo pojedinu dionicu, desi se neki bum i nakon toga lagana korekcijica, ustabiljavanje, pa ponovni rast… Normalno kretanje. Da nije ovako to bi bilo cudno…

Brijes

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

mene ovaj kolega buba podsjeća na jednog drugog kolegu…sjećate se kolege ivane [smiley2][smiley2] taj je isto zarađivao bez obzira na smjer kretanja tržišta…ali mu je bio problem što je svu lovu uložio u INu na 3200 pa ne znam kako mu to danas može pomoći….[smiley1][smiley1][smiley1]

ja sam recimo na kupnji samo još malo ispod vas…[smiley2]
a ono što vi pričate o šortanju je gomila gluposti, a to vam s šortanjem nema veze…
to što ste vi otkrili prodavanje na ATHu i kupovanje kasnije kolega bravo! mora da ste ponosni na sebe [smiley2][smiley2]
mene iskreno ova korekcija nije baš pogodila (par posto sa par dionica prometa na nekima koje držim na dulje tipa mnds[smiley2])
a što se tiće kupovine, pa još se ne kupuje dok noževi padaju (osim što sam kupovao INU na 2840 a to mislim da nisam pogriješio [smiley2][smiley2])
ja već imam svoje naloge na SNHO na 180 i na DDJH na 180, a to bi moglo do idućeg tjedna proći [smiley2][smiley2]

Čudi me ovoliko neznanje, naravno da se može kod nas šortati, nije doduše još regulirano zakonom ali praksa je već vrlo raširena. Ja na Vašem mjestu ne bih tvrdio nešto što nisam sto posto siguran.
Iako Vam ovo ne bih smio priznati, ja uspješno u stvarnosti šortam, dakle prodajem Vaše dionice i nakon što ih kupim po nižoj cijeni, vratim ih Vama a sebi zadržim razliku u novcu.

Vaša Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

bubašpara:

A kad su Vam burzovni experti pokušali skrenuti pozornost na precijenjenost naše burze onda ste se smijali. A eto iako nisu pogodili timeing, dijagnoza im je bila točna. Sad vidite zašto sam ja bio cijelo vrijeme pretežno u gotovini. Sad mogu birati što hoću, za razliku od onih koji su mi se rugali. Vidim da je malo hrabrih ulagača, poput mene na kupnji. Vjerovatno mreich, znanac, plavi, sasko, kucilo i još par iskusnijih. Pretežno su svi dekintirani, a tek sad se isplati kupovati.

ja sam recimo na kupnji samo još malo ispod vas…[smiley2]
a ono što vi pričate o šortanju je gomila gluposti, a to vam s šortanjem nema veze…
to što ste vi otkrili prodavanje na ATHu i kupovanje kasnije kolega bravo! mora da ste ponosni na sebe [smiley2][smiley2]
mene iskreno ova korekcija nije baš pogodila (par posto sa par dionica prometa na nekima koje držim na dulje tipa mnds[smiley2])
a što se tiće kupovine, pa još se ne kupuje dok noževi padaju (osim što sam kupovao INU na 2840 a to mislim da nisam pogriješio [smiley2][smiley2])
ja već imam svoje naloge na SNHO na 180 i na DDJH na 180, a to bi moglo do idućeg tjedna proći [smiley2][smiley2]

Kolega Beholder, nalog za kupnju na 180. Mislim da ste previsoko stavili kupnju. Još smanjite 50-80 kn da nadoknadite minus od korekcije.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


beholder: ” ja sam recimo na kupnji samo još malo ispod vas…[smiley2] a ono što vi pričate o šortanju je gomila gluposti, a to vam s šortanjem nema veze… to što ste vi otkrili prodavanje na ATHu i kupovanje kasnije kolega bravo! mora da ste ponosni na sebe [smiley2][smiley2] mene iskreno ova korekcija nije baš pogodila (par posto sa par dionica prometa na nekima koje držim na dulje tipa mnds[smiley2]) a što se tiće kupovine, pa još se ne kupuje dok noževi padaju (osim što sam kupovao INU na 2840 a to mislim da nisam pogriješio [smiley2][smiley2]) ja već imam svoje naloge na SNHO na 180 i na DDJH na 180, a to bi moglo do idućeg tjedna proći [smiley2][smiley2] ” Čudi me ovoliko neznanje, naravno da se može kod nas šortati, nije doduše još regulirano zakonom ali praksa je već vrlo raširena. Ja na Vašem mjestu ne bih tvrdio nešto što nisam sto posto siguran. Iako Vam ovo ne bih smio priznati, ja uspješno u stvarnosti šortam, dakle prodajem Vaše dionice i nakon što ih kupim po nižoj cijeni, vratim ih Vama a sebi zadržim razliku u novcu. Vaša Bubašpara
¸

onda je kolega samo pitanje vremena kada će i vama maestro pokucati na vrata…btw u ovo da nema legalnog šortanja sam 100% siguran…a ukoliko “posuđujete” moje dionice bez moga znanja to je ipak kazneno djelo kojim na direktan ili indirektan način ugrožavate moju imovinu…što baš i nije zafrkancija jer moje vam dionice može posuditi samo moj broker, koji je potpisao da to bez moga odobrenja neće raditi…

uglavnom kolega, ovo što vi tvrdite je jako opasno i ako se pokaže istinitim moglo bi jako naštetiti našem tržištu i poljuljati povjerenje u čitav burzovni sustav…

Čini mi se kolega beholder da ste iznenađeni, a bogami i uvređeni[smiley2]
Nije to ništa, ima i gorih stvari

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nedao Bog većeg zla .


” Čudi me ovoliko neznanje, naravno da se može kod nas šortati, nije doduše još regulirano zakonom ali praksa je već vrlo raširena. Ja na Vašem mjestu ne bih tvrdio nešto što nisam sto posto siguran. Iako Vam ovo ne bih smio priznati, ja uspješno u stvarnosti šortam, dakle prodajem Vaše dionice i nakon što ih kupim po nižoj cijeni, vratim ih Vama a sebi zadržim razliku u novcu. Vaša Bubašpara

Kako to možete uraditi a da ja to ne saznam. Neime, o svakom prometu koji se dogodi u mome portfelju dobijem i službeno izvješće poštom pa bi trebala primjetiti da se je netko igrao s mojim dionicama. Osim ako se radio o dionicama koje su na skrbi i za koje ne znam kako se to sve evidentira jer takovih dionica nemam.

Molim za objjašnjenje.


bubašpara: ” ” Čudi me ovoliko neznanje, naravno da se može kod nas
šortati, nije doduše još regulirano zakonom ali praksa je već vrlo
raširena. Ja na Vašem mjestu ne bih tvrdio nešto što nisam sto posto
siguran. Iako Vam ovo ne bih smio priznati, ja uspješno u stvarnosti
šortam, dakle prodajem Vaše dionice i nakon što ih kupim po nižoj
cijeni, vratim ih Vama a sebi zadržim razliku u novcu. Vaša Bubašpara

Kako to možete uraditi a da ja to ne saznam. Neime, o svakom prometu
koji se dogodi u mome portfelju dobijem i službeno izvješće poštom pa
bi trebala primjetiti da se je netko igrao s mojim dionicama. Osim ako
se radio o dionicama koje su na skrbi i za koje ne znam kako se to sve
evidentira jer takovih dionica nemam.
Molim za objjašnjenje.

Mogao bi vam u detalje objasniti ali to je “priča” od jedno pola sata.
Zato ukratko, jedini način da to spriječite je da imate otvorene naloge na prodaju u “zoni” moguće realizacije ali ipak realno neizvršive, tzv. lažnjake.
Zato u principu i ne gledam brojčani odnos kupnja/prodaja.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Koga zanima Europa:

Vaš link

New Report

Close