Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Testirati ćemo 2000 bodova i tu treba ući jer ide rasplet.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

idemo do 2008 bodova, moje misljenje

ne mari za male stvari i ostat ce male


idemo do 2008 bodova, moje misljenje


više manje da. Ne može ovo ovako dovijeka. Zna se gdje su neke granice 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の




Todex solidno nastradao, ali može to još izgledati i gore iako mislim da nećemo još puno padati, osim ako ne griješim. Došao Armageddon da malo presloži portfelje ovih koji su mislili da su u sigurnim dionicama. Čini se u ovom trenutku da su sigurnije ove koje inače i nisu tako sigurne poput brodara ili građevinara.

kako da ne, nakon +400% rasta od dna baš su super sigurne na ovim razinama za kupnju
[/quote]
Kolega, osjećam da sam sebe uvjeravaš u nešto u što ni sam ne vjeruješ…
ATPL će prije na 600 kn nego što će se LEDO vratiti na 8.000 kn.
[/quote]

Rekao bi da ste u pravu.

Također , brodari amortiziraju sa svojim velikim plusom da Crobex ne bude u velikom minusu….


cijelo tržište prati ledo osim atpl

i ULPL, lijep dan za kupovinu, eno i JMNC na 103, Todex cirkus nadvio se nad cijeli Crobex, utješno je da promet nije velik, osim njegovih uzdanica, a Ledo tone, kao da ide zima, valjda će Rusi dovoziti sladoled iz Rusije, drago mi je radi kolege Belupa, on kao da je zaposlen U Agrokoru, ne javlja se uopće, možda je i on na kraju ušao, pa sada kusa s nama dugo najavljivanu korekciju, samo da ne bude ispod 2000, nećemo je više lako probiti

Bože pomozi.
Da zbog jednog čovjeka i jednog EGA cijela burza ovako roni.
Povukao cijelu burzu, mirovine i sva druga vrijednost izgubile preko 10% jer EGOist nije htio napraviti IPO nego pajdo hoće kredita. Daj radije kredit nego li da podjeliš udio u vlasništvu.
Na kraju će izgubiti sve, Sve će mu uzeti vjerovnici.
Tomu se i nadam, tomu se i veselim.


ako se danas ovo ne odbije sa 2050, možemo lagano krenuti na temu, Kolike minuse ostvarujemo.

da je put u pakao popločen dobrim namjera pokazalo se nebrojeno puta kroz povijest.
politika je opet zakazala a nije teško naslutiti zašto,rekli bi stari ljudi “ruke su im vezane”
i dalje smo u modu gdje je pojedinac važniji od cijelog naroda i države?
ako ne griješim još jedan kojem će trebat dizati spomenike.
možda da pokrenemo grupne molitve ispred dvora,možda bi to pomoglo?
čovjek se rodio da uđe u povijest i ne želi propustiti upisivanje u anale od stoljeća sedmog?
naravno da sam sarkastičan,ciničan,ironičan a što drugo još preostaje u ovoj tregikomediji?
za sada više tragedija a kasnije očekujem više komedija.
do tada nudi nam se ako imamo casha i imamo odvažosti da iskoristimo potencijanu priliku za….
pa padu marketa izgleda da to baš i nije tako,pozitvno je da je večina najčećše u krivu pa je to potencijalna naznaka da se bliži vrijeme promjene trenda.
osim što je pad dramatičan i rast bi mogao biti jednako intenzivan?
garancije nema samo ….
rezimirat ćemo,očekujem da nećemo dugo čekati.
u zraku je neka nova vibra,kao da akteri počinju shvačati da su potrošili svoje kredite,vrijeme,novac…
i da će uskoro guknuti ono što su morali,trebali odavno.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

jedino sto ja vidim su akcije a jedino o čemu razmisljam je u koju dionicu da udjem po akcijskim cijenama.
mozda sam slijep, bumo vidjeli 🙂

kakav pokolj -2,28%
afera agrokor i dalje uništava ZSE!!!

Ignore: KressoM, delux

a sad -2,84%

Ignore: KressoM, delux


kakav pokolj -2,28%
afera agrokor i dalje uništava ZSE!!!

Ledo i Adris ga utapaju do 2,80 dok netko ozbiljno Gazdi ne zavrne j.ja, osuđeni smo S njim kroz život, ma kako to loše bilo,
ma nemoš stići ispravljati, ode na K- 3,14




P/E…… ADRIS 17,04
HT 15,00
RIVP 15,54
Za RIVP u 2017.možemo očekivati manju dobit
Za ADRIS bi trebalo biti nešto povoljnije
HT ..ne može se očekivati znaćajnije promjene
Ostale dionice iz crobexa 10:
LEDO P/E 7,54 najbolji,a možda i najgori

Da, ali kad iz Adrisovog P u P/E izbaciš 347 HRK novca kojeg imaju, dobiješ P/E = 4.73.
S druge strane, kad od Ledovog budućeg E oduzmeš milijardu ili koliko su već posudili Agrokoru, dobiješ P/E puno viši od 7.54.
[/quote]

Pokazatelj P/E pokazuje koliko ti treba godina da vratiš sve uloženo pod uvjetom da dobit svake godine kroz cijeli taj period ostane konstantna. Dakle, u P/E se niti ubacuje niti izbacuje ništa iz njega. Oduzimanje postojećeg novca po dionici iz P je donekle ok, ali E se u primjeru Leda ne bi mijenjao sve i kad bi ostali bez te milijarde.

[/quote] PE 🙂 pogubljeni fundamentalisti ,,,to volim

New Report

Close