Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da smo isključili monitore ništa se od ovog desilo ne bi.
Ovo je kolektivna psihoza i pohlepa.
Hajdemo prodavati, jer će sutra biti jeftinije.
Znate li da je u povijesti poznato i da se trgovina obustavila, čini mi se čak i na mjesec dana.
Tijekom kojeg su se svi pribrali.

upravo tako,baš kao i 2008 samo sada smo u bull marketu što je velika razlika ii ta bi strategija mogla udariti glavom u zid.
ključna riječ mogla,nije se dogodilo pa nemamo pravo još reći “hop”?
da su dobro postupili koji su odmah prodali ,jesu ali
to je samo pola “priče”,drugi dio je da vidimo po koliko će ući nazad da bi napravii kvalitetan ,točan rezime.
sve nas zanima a bez strpljivosti nema na burzi “kruha” pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra…ja bih isto volio da sve raste…ali burza je psihologija…i gazda nas je zakucao taman kad smo krenuli gore…
Odabrao je baš pravi trenutak…za ne povjerovati…s druge strane ne mislim da će se išta značajno dešavati osim stagnacije ili pada…jer ovo utječe na cijelu burzu

potpisujem psihologija + dodajem emocija
dobro da je i tako zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Većina ekipe ima manje više pravi portfelj i čak imaju iste nickove kao i na forumima.
Vidim da je dosta onih koji su prijašnjih godina bila na vrhu sad na začelju.
Dok Toda riješi svoje probleme( a to su mjeseci) malo će ih biti u plusu.
Koji to bankar može snimiti stanje u Agrokoru pored silnih cesija,kompenzacija i i namjerno loše vođenog knjigovodstva pa da ga kreditira.
Pripremite se na dugotrajnu agoniju hr privrede.
Rejting agencije nas sigurno neće pohvaliti.

imam neki lagani osjećaj da semo pri kraju korekcije i da se samo čeka neki dobar okidač

kolega na virtualnom portfelju možeš izaći na nekoj cijenu u neograničenoj količini dionica dok na realnom to baš i nije moguće svaki put. nemaš porez na dobit pa možeš trejdati do mile volje. svojevremeno je fima imala istu igricu sa mjesečnim nagradama za prve 3 pozicije ali je kasnila za realnom pa je neki lik brzinski kupovao i prodavao koristeći kašnjenje igrice da bi zaradio neku nagradicu. e sad stvarno koliko bi ja morao imati vremena da se bavim još i takvim stvarima. upravo sad odo farbati ogradu jer to već 3 dana razvlačim zbog kupnje na burzi.

who dares, wins

Lagano se osjeti panikica pomiješana sa tehničkim razlozima za pullback.

Moj “gut feeling” mi govori da je ovo dobra prilika za ulaz.Ali pomalo. Vidim da se masa dionice povlači nadolje. Crobi će danas na 2000 bodova, što znači 12,5% manje od peaka. Da li će niže, to nitko ne zna.

dok se ne riješi pitanje Agrokora i to na način da ne stradaju kompanije koje su jamci za kredite (LEDO, ZVZD, BLJE..), odnosno da u tom raskusuravanju ne stradaju mali dioničari tih kompanija, iluzorno je očekivati oporavak na ZSE jer je povjerenje ulagača žestoko narušeno ovom krizom oko Agrokora

Ignore: KressoM, delux


dok se ne riješi pitanje Agrokora i to na način da ne stradaju kompanije koje su jamci za kredite (LEDO, ZVZD, BLJE..), odnosno da u tom raskusuravanju ne stradaju mali dioničari tih kompanija, iluzorno je očekivati oporavak na ZSE jer je povjerenje ulagača žestoko narušeno ovom krizom oko Agrokora

Ako si u pravu, onda ćemo čmrljit na ovim razinama cijelu ovu godinu ako ne i duže od toga…
Al ja sam ipak mišljenja da nisi u pravu.
Imat ćemo barem selektivni rast onih dionica koje to zavrijeđuju..

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Većina ekipe ima manje više pravi portfelj i čak imaju iste nickove kao i na forumima.
Vidim da je dosta onih koji su prijašnjih godina bila na vrhu sad na začelju.
Dok Toda riješi svoje probleme( a to su mjeseci) malo će ih biti u plusu.
Koji to bankar može snimiti stanje u Agrokoru pored silnih cesija,kompenzacija i i namjerno loše vođenog knjigovodstva pa da ga kreditira.
Pripremite se na dugotrajnu agoniju hr privrede.
Rejting agencije nas sigurno neće pohvaliti.

1. Mjeseci za počistiti stanje, i to za prvu ruku – DA.

2. Agonija HR privrede – NE. Kotači se vrte i što ne kupim u Konzumu kupit ću drugdje. Što se ne proda Konzumu prodat će se drugdje. Za manje para, ali za KEŠ. Podravka, Kraš i Atlantic su zapravo beznačajni i taman da im padnu prihodi za 15-30% (u slučaju stečaja Agrokora) ništa bitno se to ne bi na GDP-u osjetilo, debelo ispod 1% GDP-a. A pitanje da li i toliko s obzirom da se potrošnja uvijek zadovolji, iz ovog izvora ili onog. I tako većinu svega (sirovina, gotovih proizvoda) uvoze. Uvoze oni ili netko drugi dragom Bogu svejedno. Razlika je samo u nešto jeftinog rada.

3. Agonija HR burze – DA, sasvim moguće. I to iracionalno, ali može biti. EIZ procijenio rast GDP-a na 3.3% za 2017, a gle sad ovo. Umjesto da se to kapitalizira novom turom od 10-30% rasta ono sad na ZSE imamo lijepi BUĆ.

Ja sam izašao najvećim dijelom i sad pratim zbivanja. Ostatak portfelja je ili dividendan ili nelikvidan, pa čmrljim i gledam. Jedino RIVP sjaji!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@neumoran
ako će doista trebati godinu dana da se ovo raspetlja, onda ćemo završiti u gadnom glibu iz kojeg ćemo se teško izvući jer ovo nije samo problem agrokora, leda, zvijezde, belje, nego desetina kompanija koje su oslonjene na njih… zato očekujem da se to ipak riješi u nekom razumnom roku od 1-2 mjeseca i da mali dioničari pri tome ne budu oštećeni jer u protivnom gledat ćemo na ZSE scenarij iz 2008.

Ignore: KressoM, delux


upravo tako,baš kao i 2008 samo sada smo u bull marketu što je velika razlika ii ta bi strategija mogla udariti glavom u zid.
ključna riječ mogla,nije se dogodilo pa nemamo pravo još reći "hop"?

Crobex tehnički nije u bull marketu sve dok ne probije nekih 2350 bodova.


da su dobro postupili koji su odmah prodali ,jesu ali
to je samo pola "priče",drugi dio je da vidimo po koliko će ući nazad da bi napravii kvalitetan ,točan rezime.
sve nas zanima a bez strpljivosti nema na burzi "kruha" pa…

Nekad je zaista bolje ne prodati prije pada, nego prodati pa ponovno ne kupiti prije oporavka. Kako neki vole reći, investiranje je jednostavno, ali nije lako.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

držim da će plenki shvatit da ovo nije nešto što se događa drugima.
a da su mu izjave bile na tragu petrovljevih,čvrte ,nedvosmislene pa i između redova…
već bi gazda potpisao,ovako imamo kazališno “uprizorenje” dedica iz staračkog doma koji igraju šah,jedan ne vidi drugi ne čuje…
“sutra” će se plenki čuditi kako i njemu još više mladih nego zokiju bpobjegnu van jer ne žele plačati kredite za tuđe dvorce i jahte,heliće…
jasno je meni da je bilo sastanak i da je njih todex odhebao ali nisu htjeli ili usudili se potegnuti za prijetnjom “alatima”.
zašto nisu?
pa vjerojatno jer je u onoj famoznoj torbi punoj love koja se pojavila odnikud kao da su je svemirci iskrcali bilo i njegovih para?
kolike se šanse da nije?
nebi bila senzacija da je sanaderova kolekcija u nekom dijelu popunjena i sa njegovim dobrotvornim,humanitarnim prilozima.
možda i griješim,nebi bilo ali…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close