Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na najportfelju 100 ljudi u minusu,
koliko ih je tek irl
di ste optimisti? Kako preljevanje štednje?
nemože se na burzi izgubit?
jeste pokušali kapitalizirat ogromne zarade na šupljim bidovima?
ne kužim što se uopće svađam s burek navlakaćima…
Ako sam jučerašnji dan završioi gotovo 100% u dionicama,jasno je da sam gubio i to brutalno.
Naravno od početka godine,rast , viši od rasta crobexa,ali zadnjih dana se dobit dobro stanjila.Dakle,bilo je odlično,sada je loše.Meni je zadnja sedmica,maksimalno jedan mjesec bitno za
rast ili pad moje imovine i ocjenu poslovanja.Ne mogu sebi dati jedinicu,ali slaba dvojka ,jedva prolazna ocijena.Ipak s obzirom da relativno brzo vrtim likvidnu imovinu,sada se trenutno nalazim
u dionicama koje sam skuplje platio,a kako su oprezive ostvario bih porezni gubitak tako da je gubitak nešto manji,nije 4,5% zadnja tri dana nego 3,9%.
Loše,gotovo da gore ne može,ali rasditi se mora.Problem je što sve tone,nema odbijanca.Ovo je lošije
nego 2008.Tada je bilo velikih oscilacija.Danas i ne baš.

Med i mlijeko ispijen,pelin gorći u ustima!


Ne čudim se padu, anticipirao sam ga, imaš na temi što smo tržili da sam 95% u kešu od 15.03. U međuvremenu se malo poigrao JMNC i tu malo popušio ali kakav je armagedon posljednjih tjedan dana to je ništa.

I Vas bi se sad trebalo smatrati relevantnim za komentiranje, a gotovo da nemate nijednu dionicu??
Ali vratiti ćete se, samo puno skuplje, jer konkretnih razloga za ovakav pad nije bilo.
Situacija s Agrokorom je pred rješavanjem, tako da će se pomalo svi početi jagmiti za ulaskom na ovim razinama, samo što neće biti raspoloženih prodavača.
Pad je bio na silu, a rast će biti vrlo gladak i okomit, zato oprezno s izlaskom iz pozicija, jer povratak će biti skup!


Na najportfelju 100 ljudi u minusu,
koliko ih je tek irl
di ste optimisti? Kako preljevanje štednje?
nemože se na burzi izgubit?
jeste pokušali kapitalizirat ogromne zarade na šupljim bidovima?
ne kužim što se uopće svađam s burek navlakaćima…

ovako razmišljate od crobex 15xx.
zato nemate razloga za slavlje jer i dalje je vaš oportuni gubitak mnogo veći od naši stvarnih gubitaka zadnjih dana a za koje je realno očekivati da su privremenog karaktera.živi bili…
umjesto slavlja druge bi vam akcije bile mudrije ali svatko zna svoje i dobiva kako si izabere
može li poštenije?
ako netko ima razloga za slavlje to smo mi koji nismo u cashu zadnjih godinu dana.
ostaje da vidimo tko će bolje iskoristiti priliku koja se ukazala.
neka odvažniji odnesu a manje odvažni neka od njih kupuju u budućnosti.
nema marketa koji stalno raste a za mudre je to prilika da pokupe bonuse na bonus.
očekujem i držim da je izglednije da ću i po tom pitanju reći “hop”
za sada sam zadovoljan kako “emocije” odrađuju svoj zadatak.
zna se gdje smo bili i put prema nazad će biti lakši nego prema dole.
to temeljim na činjenici da smo u bull marketu.
time will tell.
kakobilo sretno i onima koji se bave NEinvestiranjem
na naslađivanju tuđim gubicima se nitko nije obogatio.
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@pozitiva

Ako već dijelite savjet dajte ga malo korektnije

Parafraziram npr:
Radije kupujte, ali dobro pazite što kupujete i hoćete li moći prodati,
sad je prilika kao i u bilo kojem trenutku potpuno ista, za dobar ulaz ili za hvatanje padajućeg noža tako da nigdje nećete zakasniti…

A evo dodajem i odgovor kolegi @migra zašto nemam keša:
Jer mi je bid na dionici koju imam šupalj i ne mogu prodati ni sa gubitkom
a dionicu čeka skoro delistanje sa burze

Tako da da, ogromni mi je oportunitetni gubitak jer sam svojedobno kupio smeće,
istovremeno mi je drago što ste barem vi sigurni da ne kupujete ovih dana slično smeće

Naravno da će neko treće smeće opet poletjeti kad se za koji dan spasi toda,
no pitajte se kad iza toga krene sljedeća bježanija, koliko će vas se uspjeti rješiti trećeg smeća,
a koliki ćete ostati tranu bez mogućnosti izlaska kuiš

slijedi nam precesija

@pozitiva2

nemoj se ljutiti ali činjenica je da je ovo opasna situacija oko agrokora i hvatanje padajućih noževa nije riješenje, trend je trenutno ovakav kakav je i naravno da ću se ponovno vratiti ali sigurno ne skuplje jer sam out već 7 dana a to je ako pogledaš mnogo i gotovo sam neokrznut prošao (nadam se da će tako i ostati) i imati ću vremena za ponovni ulaz. Mirno spavam to mi je najbitnije i jedva čekam da se okrene trend jer ovo nikome ne odgovara pa ni meni jer od pada nema zarade. Ovo je samo dokaz da se trejd itekako isplati jer ući ću niže to je sad već preočito dok ovi koji uokviravaju na zid dionice kupljene za unuke nisu ništa postigli. Ali svatko ima svoj stil.

p.s. ovo se ne odnosi na kolegu Migru koji se dokazao i kojem čak ni ovaj pad neće naštetiti jer je u većinu dionica ušao jako jako nisko.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ništa od nikakvog pada, radi se o korekciji…velikoj, ali i rast je bio velik.
Sljedećih nekoliko godina će biti dobro za ekonomiju, kad sagledate dugorocno cikluse uvijek je tako; 5-10 godina rasta, kratka stagnacija, strmoglavi pad…stagnacija…rast…
E sada, ima jedna izreka, aforizam koji kaže ‘Nikada nismo ni toliko sretni, ni toliko nesretni koliko mislimo..’
Ljudi nisu svjesni situacije… 2006. da me netko pitao kakvo je stanje u firmi (obiteljska firmica) rekao bih uh…teško, loše, slabo se plaća, nemaš kome prodati bla bla bla. I 2007. i 2008. isto bih rekao.
A 2009. nam je promet pao upola, 2010. još malo…a ni 2016 jos nismo dosegli 2006-tu. Ni blizu.
I sada na burzi kukamo kako je loše, a istina je da je gotovo s lošim i slijedi dobro, a kad budemo dubinski najnezadovoljniji tako ćemo past da ćemo shvatiti koliko nam je bilo dobro…


Na najportfelju 100 ljudi u minusu,
koliko ih je tek irl
di ste optimisti? Kako preljevanje štednje?
nemože se na burzi izgubit?
jeste pokušali kapitalizirat ogromne zarade na šupljim bidovima?
ne kužim što se uopće svađam s burek navlakaćima…

koji crni najportfelj? opet neki virtualni ulagači? čovječe ovdje se igra za pravu lovu i ti to uspoređuješ sa nekim klincima koji se tek uče osnovama ?! garantiram ti da sam u odnosu na 01.01.17. još uvijek u plusu. prošlu godinu valjda i ne trebam spominjati.

who dares, wins


radi kako najbolje znas . ja sam pokratio vecinu na vrijeme dok ste bili svi u deliriju kupovine 🙂
sad malo razgledavam izloge 70 % cash 🙂
[/quote]
kad sam se već raspisao da i tebe priupitam. koja je svrha tvog pisanja? podsjećaš me na jednog koji je isto tako pametovao dok sve nije prokockao. i to u trenutku dok su i slijepci zarađivali. molio bi starije kolege da sudjeluju u anketi : na koji ugašeni nick vas ovaj podsjeća? tko pogodi pivu sam mu dužan. a vi kolega ste na sami korak do ignore.

who dares, wins


@pozitiva2

nemoj se ljutiti ali činjenica je da je ovo opasna situacija oko agrokora i hvatanje padajućih noževa nije riješenje, trend je trenutno ovakav kakav je i naravno da ću se ponovno vratiti ali sigurno ne skuplje jer sam out već 7 dana a to je ako pogledaš mnogo i gotovo sam neokrznut prošao (nadam se da će tako i ostati) i imati ću vremena za ponovni ulaz. Mirno spavam to mi je najbitnije i jedva čekam da se okrene trend jer ovo nikome ne odgovara pa ni meni jer od pada nema zarade. Ovo je samo dokaz da se trejd itekako isplati jer ući ću niže to je sad već preočito dok ovi koji uokviravaju na zid dionice kupljene za unuke nisu ništa postigli. Ali svatko ima svoj stil.

p.s. ovo se ne odnosi na kolegu Migru koji se dokazao i kojem čak ni ovaj pad neće naštetiti jer je u većinu dionica ušao jako jako nisko.

važno je da ste vi zadovoljni a ne kako su drugi zadovoljni vašim stilom.
majstor ste svog stila i to vam donosi rezultat.
možda bi i ja tako ali svi smo drugačije sposobni.
čak sam si dao šansu ali nije bilo zadovoljavajućih rezultata,odnosno je ali ovako su više za mene zadovoljavajući.
svi se mi nađemo u nekom stilu i to je smisao života,biti jedinstven,zadovoljan…
dokupljujem uokolo po marketu jer držim da su todex emocije preburne,preintenzivne,prenaglašene…
nebi stavio ruku u vatru za to,ali nešto “papirića” bi:-)
mogu si ipriuštiti veći rizik.
dali će izać na dobro ili kazna za odvažnost?
time will tell
oni koji prodaju nama koji ostajemo unutra ruše vrijednost portfelja a mi koji ne prodajemo ili dokupljujemo se nadamo da ćemo im to napalatiti kada će se vračati nazad.
nema potrebe da bilo tko koga žali.
sukob je to dvije strategije a vrijeme će izreći presudu svima nama.
bolje je ne gubiti vrijeme i energiju.
kratkoročno i nije moj stil niti sam posebno uspješan pa….
išli smo lakoćom gore ,dole idemo recimo isto relativno lako?
držim da će biti teško uskočiti nazad na vlak,zato i ne izlazim iz njega.
odnosno da će cijena biti veća od očekivanja i upitno vrijedna smanjenja rizika.
temeljim to na procjeni da smo u bull marketu.
možda i griješim,nebi bilo…
kakobilo sretno svima da maximaliziraju profite sad ili kasnije

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

moraju i trejderi malo doći na svoje, ne mogu ni oni mjesec dana isti burek jesti, a najpozitivnije od svega, da se konačno ostvarilo proročanstvo kolege belupa, korekcija, ovo je burzica, gdje su svi uglavnom zadovoljni i svi sve znaju, najvažnije je da nitko ovdje ne gubi ništa, sami dobici, lp svim učesnicima

onaj tko god misli da ovo sa agrokorom nema ili neće imat utjecaja na sve dionice i cijelu burzu taj je u gadnoj zabludi..
Dok se ovo ne riješi zna se šta slijedi

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

mllr
Upis je totalni vrh! Svi pobjeđuju, prije ili kasnije. Netko s dobitkom, a netko s najavljenim gubitkom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close