Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, samo tu ostaje veliko pitanje čega točno i po kojoj cijeni bi postali suvlasnici. Rusi i drugi bankari diktiraju igru, silom prilika, donose novac. Vjerovatno bi pristali da odmah brzom prodajom npr. Mercatora naplate jedan dio, a ostalo reprogramiraju. Nije da nema prostora za dogovor, ali da će biti grdog natezanja, hoće. S tim da mi niti ne znamo najnovije brojke.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Komentari na tržištu kapitala. Sa Agrokorovim dionicama teško je biti
pametan. Ledo sve jeftiniji, pitam se do kada? Koliko još može
padati ? Valamar jako tražena roba, uključuje xy dividende i najbolju sezonu do sada.
Podravka opet zaronila, skopčana na Konzum.

Da, zanimljivo pitanje. Sad su na Dnevniku pustili nekoliko umirujućih izjava “vedeta” poput Munjize i Perića iz kojih se isčitava da se cirkus bliži kraju. Još kad na kraju Mrle postane predsjednik uprave i to u Plenkijevom mandatu smijehu neće biti kraja. Moguće je da sutra bude bottoming out, uz još neku rasprodajicu pa onda prema gore do kraja tjedna. A Valamar, da, vidi se snaga dobre dionice…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Pa dug se pretvori u kapital i duga više nema. Dakle, vjerovnici postaju vlasnici temeljem tog potraživanja…

A zašto bi oni koji imaju jamstva ili prioritet pri naplati duga pristali na takvo pretvaranje? To bi možda bilo dobro za one koji imaju manje osigurane ili neosigurane tražbine, al ni njima to ne znaci bas puno obzirom da bi takva konverzija bila izvršena u naplati tek poslije naplate osiguranih tražbina.

Isplativost ovisi o konverziji i kasnijoj vrijednosti i postotku naplate duga. Dug je dug, fiksan ili ošišan… učešće u kapitalu nije dug ili uvjetno rečeno jest, al tek nakon podmirenja svih dospjelih i nedospjelih, potencijalnih i ostalih obveza, bez ročnosti.


Mislim da će dugoročno na todex igri izgubiti jedino Todorić, drugi bi mogli nakon kratkog pada, u srednjem i dugom roku solidno profitirati.
Todorić gubi većinsko vlasništvo;
Krediti se vraćaju, automatski jamstva Zvijezde, Ledo itd. postaju bespredmetna;
Firme nastavljaju raditi;
Konzum izlazi na burzu, možda čak i vani;
Dobavaljači se plaćaju u roku;
Plaće sigurne i možda malo veće;
Ostvaruje se dobra dobit i država naplaćuje porez
Ovo trenutačno zvuči kao prekrasna utopija. “Krediti se vraćaju”, tko vraća kredite, kako? Ili “se krediti vraćaju” sami od sebe? Ne razumijem.


Mislim da će dugoročno na todex igri izgubiti jedino Todorić, drugi bi mogli nakon kratkog pada, u srednjem i dugom roku solidno profitirati.
Todorić gubi većinsko vlasništvo;
Krediti se vraćaju, automatski jamstva Zvijezde, Ledo itd. postaju bespredmetna;
Firme nastavljaju raditi;
Konzum izlazi na burzu, možda čak i vani;
Dobavaljači se plaćaju u roku;
Plaće sigurne i možda malo veće;
Ostvaruje se dobra dobit i država naplaćuje porez

Bas se veselim, dobavljci se placaju na vrijeme… Nema dugova, Agrokor cvate! Gospode u konzumu vesele zbog velikih placa a ja kao dobavljac presretan sa novcima u DVO!


Pa dug se pretvori u kapital i duga više nema. Dakle, vjerovnici postaju vlasnici temeljem tog potraživanja…

To bi bio najgori scenarij za male dioničare jer bi ih se razvodnilo do maksimuma. U osnovama financija se uvijek uči ljestvica tko ima prioritet u slučaju da firma upadne u financijske probleme i dioničari su uvijek na dnu. Neće kreditori biti prisiljeni raditi konverziju bez da svi ispod njih budu oguljeni najviše moguće.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Mislim da će dugoročno na todex igri izgubiti jedino Todorić, drugi bi mogli nakon kratkog pada, u srednjem i dugom roku solidno profitirati.
Todorić gubi većinsko vlasništvo;
Krediti se vraćaju, automatski jamstva Zvijezde, Ledo itd. postaju bespredmetna;
Firme nastavljaju raditi;
Konzum izlazi na burzu, možda čak i vani;
Dobavaljači se plaćaju u roku;
Plaće sigurne i možda malo veće;
Ostvaruje se dobra dobit i država naplaćuje porez
Ovo trenutačno zvuči kao prekrasna utopija. "Krediti se vraćaju", tko vraća kredite, kako? Ili "se krediti vraćaju" sami od sebe? Ne razumijem.
[/quote]
Taj koji preuzima većinski dio !

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Toda vadi As-@ iz rukava (za ostanak u Agrokoru)!

EKSKLUZIVNO Todorić s Kinezima počeo pregovarati o prodaji Agrokora

Slika govori više od tisuću riječi!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Meni sve se nekako čini da croby uzima predah do 2000…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Pa dug se pretvori u kapital i duga više nema. Dakle, vjerovnici postaju vlasnici temeljem tog potraživanja…

neće todorić na to pristati jer bi time razvodnio vlasničku strukturu i izgubio presudan utjecaj na odluke… postići će vjerojatno dogovor ili s nekim strateškim igračem iz branše ili s ruskom/kineskom bankom koja bi dokapitalizirala agrokor i nakon stabilizacije se povukla uz prodaju dionica nazad samom agrokoru

Ignore: KressoM, delux

taj flim nećemo gledati jer nisu bankari kao naša država koja je dala belje za 1 kn

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close