Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Javi nekome u jutarnjem da napiše članak.

Traži firmu koja ima neki problem.
Neka napiše članak u petak u 16:25 i neka postavi naloge ovisno o temi članka.

Jednostavno, zar ne?

kad si već zabrijao s teorijama zavjere, jesi li razmotrio i ovu: jedan dioničar iz top10 želi skupiti što više dionica firme X pa kupuje dionice na burzi po npr. 400 kn, ali veći nalozi sa desecima tisuća komada nalaze se na osjetno višoj cijeni i predstavljali bi mu puno veći trošak nego da se prodaju na 400 ili 300 pa taj dioničar pusti informacije o problemima u dotičnoj firmi u nadi da će se veliki nalozi spustiti na prodaju na 400 ili čak niže gdje bi postali puno jeftinija kupnja… naravno, to je samo jedan hipotetički scenarij koji se nikad ne bi mogao odigrati na ZSE, je li tako?

Ignore: KressoM, delux

Ima i ona teorija, firma je u stvarnom problemima i zbog toga cijena dionice pada. Naravno u tu teoriju je dionicarima teze povjerovati nego u ljude gustere koji preuzimaju firmu za male novce.

vi koji ste odabrali Todex ne morate više kmečati, ako nekoliko godina pretakanja iz šupljeg u prazno, uz visoke kamate, širenjem bolesti na cjelokupno gospodarstvo, nije otvorilo vaše oči, rasprodajte i pogurajte naše ostale dionice, koje su niti krive, niti dužne, kolateralna žrtva pohlepnog Gazde i nesposobnosti (ili namjere) politike, da ga obuzda u ovome samoubilačkom pohodu

ajde neka rusi već jednom zakucaju i taj posljednji čavao u lijes
ovoj našoj beštiji i svima koji su se uz njega i njegovu lopovsku politiku
provlačili, pa da krenemo dalje

valjda ide neko riješenje uskoro “U bliskom smo kontaktu s vlasnicima i upravom kompanije, nastavljamo im davati podršku. Učinit ćemo sve da kompanija ostane ‘na nogama’ i riješi svoje privremene probleme… Postoji plan za izlazak iz te situacije koji je dogovoren s nama”, rekao je Gref, bez iznošenja detalja.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/covjek-koji-je-potpisao-velike-zajmove-ivici-todoricu-javio-se-mocni-direktor-velike-drzavne-banke-i-otkrio-rusku-strategiju-za-agrokor/5795147/

使用を信頼し、あなた自身の能力の


vi koji ste odabrali Todex ne morate više kmečati, ako nekoliko godina pretakanja iz šupljeg u prazno, uz visoke kamate, širenjem bolesti na cjelokupno gospodarstvo, nije otvorilo vaše oči, rasprodajte i pogurajte naše ostale dionice, koje su niti krive, niti dužne, kolateralna žrtva pohlepnog Gazde i nesposobnosti (ili namjere) politike, da ga obuzda u ovome samoubilačkom pohodu

da se nadovežem na kolegu…
svima svako dobro pa i dioničarima”K minusa” ali stoji činjenica da je biosamo mrvicu spreman “dijeliti”(Sharing economy) kroz IPO moglo je i njemu i svi nama biti bolje. ali što očekivati od nekog tko je trebao u penziju prije min 5 godina?
nešto napredno??
u 99% slučajeva to su( i mi ćemo biti) ljudi koje je pregazilo vrijeme i potencijalne opasne štetočine.
a pogledajte kako mladi preko ove platforme “rasturaju”
http://hr.n1info.com/a181891/Biznis/Funderbeam-SEE-lansirao-svoju-prvu-hrvatsku-crowdfunding-kampanju.html
večina prihvati da ih je pregazilo vrijeme a neki ne,postavlja se legitimno pravo ako oni svojim odlukama prijete da će napraviti ogromnu štetu za jednu ekonomiju,narod dali je mudro to ne pokušati spriječiti.
nije se spriječavalo ali i dalje on može veliku štetu pretvoriti u još bitno veću.
neki će dioničari u borbi za zaradom na dionicama podržavati onog tko će mu direktno ili indirektno potencijalno uzvratit za bitno većom štetom od koristi koju bi isti ostvarili potencijalnom zaradom na dionicama.
znači ovdje se ne traži “rad za opće dobro” već za svoje vlastito pa…
zar ne shvačate da ćete vi i vaša djeca za njega otplačivati kredite za jahte i dvorce.,helikoptere….?
ako država preuzme na sebe neke dugove neće to marsovci plačati nego vi i vaša djeca.
i do sada ste nemalo plačali,želite još više?
ako mu se dozvoli borit će se do zadnjeg i pod cijenu da utopi cijeli narod.
samo ga ohrabrujte.
ne vjerujem da netko ima samo njegove dionice a gubitak na svim ostalima nije mali a prijeti da će biti i veći,barem dok se ne postigne rješenje.
ako samo to uzmemo u ozbir isplati li se to?
dobro se dobrim vrati i obrnuto.
prije nego netko sebi želi dobro želeći drugome zlo trebao bi si postaviti pitanje
neće li to i mene skupo koštati,vratiti se sa kamatama?
a naučili smo ovih dana da se kamatama nije za igrati.
ima na burzi i kapitala za 0% kamata za “otvorene”,spremne na “dijeljenje” i one koji nisu po vlasnicima tog kapitala “pljuvali”
sam je porušio mostove na zapadu ,mostove u HR a kako će proći ako sruši i ruske mostove?
živi bili…

p.s.
jedini način da čovijek ima više je da dijeli sa drugima,razumiju to beskućnici ali ne razumiju a ovi što žive u dvorcima,jahtama koji “visoko lete” u helikopterima….
svakome po vl izboru,neznam za poštenije.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Mislim da će dugoročno na todex igri izgubiti jedino Todorić, drugi bi mogli nakon kratkog pada, u srednjem i dugom roku solidno profitirati.
Todorić gubi većinsko vlasništvo;
Krediti se vraćaju, automatski jamstva Zvijezde, Ledo itd. postaju bespredmetna;
Firme nastavljaju raditi;
Konzum izlazi na burzu, možda čak i vani;
Dobavaljači se plaćaju u roku;
Plaće sigurne i možda malo veće;
Ostvaruje se dobra dobit i država naplaćuje porez

conan@

pevec bez peveca radi nikad bolje sa nikad boljom perspektivom.
a agrokor bez todorića?
vrlo izgledo isto tako ili još i bolje
samo ako neće a dokazao je da je sklon samoubilačkim potezima namjerno sve uništiti po principu ako nisam ja gazda neka sve propadne?
ovo do sada je sličilo tom modelukolikogod mi šutili o tome pa me nebi iznenadilo…
u tom slučaju će država snositi posljedice ali i poličari snositi odgovornost ako mu nisu,ne žele “vezati ruke”
po tom pitanje kapa dole Petrovu na nedvosmislenom stavu
kada bi i drugi tako već bi rješenje bilo na stolu a ovak on se još “igra”
a minute su postale britalno skupe,uskoro će i sekunde…
da je odlučio prije godinu dana mogao je u koferu imati u mlrd-ama više.
ali je i svima nama napravio dodatnu štetu u mlrd-ama

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Mislim da će dugoročno na todex igri izgubiti jedino Todorić, drugi bi mogli nakon kratkog pada, u srednjem i dugom roku solidno profitirati.
Todorić gubi većinsko vlasništvo;
Krediti se vraćaju, automatski jamstva Zvijezde, Ledo itd. postaju bespredmetna;
Firme nastavljaju raditi;
Konzum izlazi na burzu, možda čak i vani;
Dobavaljači se plaćaju u roku;
Plaće sigurne i možda malo veće;
Ostvaruje se dobra dobit i država naplaćuje porez

ako bi se to upravo tako događalo, treba ga još danas baciti van iz firme i prvu stariju potpredsjednicu, koju ne čujemo nigdje ovih dana, baš sam se poželio njenih petoljetnih mudrina

jedino dobro u ovom padu je što na kraju godine nećemo morati platiti porez na kapitalnu dobit


Mislim da će dugoročno na todex igri izgubiti jedino Todorić, drugi bi mogli nakon kratkog pada, u srednjem i dugom roku solidno profitirati.
Todorić gubi većinsko vlasništvo;
Krediti se vraćaju, automatski jamstva Zvijezde, Ledo itd. postaju bespredmetna;

Odakle novac za vraćanje kredita nakon što Todorić izgubi vlasništvo?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Pa dug se pretvori u kapital i duga više nema. Dakle, vjerovnici postaju vlasnici temeljem tog potraživanja…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

New Report

Close