Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

postavlja se legitimno pitanje ako kupiš udjel u nekom fondu nije li njihova dužnost,obaveza za deponirani novac kupiti najpovoljnije za novog udjelničara?
a šta oni rade?
čekaju da kao cijene dionica padnu,pa nismo u 2009 nego 2017 kada je svako odgađanje kupnje "prženje" love.
pa u zadnjih godinu dana je ugrubo vrijednost casha smanjena za 40% ako nije bio pretvoren u dionice??
tko je tu lud?
poslije će se fondovi žalit da ljudi ne ulažu?
ovdje vrlo lako može u roku par sati sijevnuti vijest nakon koje će cash "preko noći" vrijediti
još 10% manje.
to nebi bila neka senzacija već je upravo to naizgledniji scenarij.
ako moj "mozak nije ostao doma na klaviru" a nećemo dugo čekati da saznamo čiji je.
e moji "profesionalci" a taman sam počeo razmišljati da veći dio prebacim u fondove da imam više slobodnog vremena.
iako nikad nisam,nejednom napiao da neću ali opet sam bio blizu.
mislim da nebi mogao mirno spavati da svoju lovu prepustim u ruke takvih profesionalaca.
što ne znači da za druge nije to dobro ili najbolje rješenje.

Po onome što vidim u nekim knjigama dioničara, sada veliki institucionalni investitori (od kojih je dio stranih) većinom prodaju ili drže dionice. Kupuje ih par domaćih fondova i mali investitori koji trenutno nemaju dovoljno snage da pomaknu cijelo tržište kroz tehnički otpor na ovim razinama.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Napisite otvoreno koju predstecajusu zelite da fondovi napucaju sljedecu, po mogucnosti onu koja vam cini najveci udio u portfelju. Meni je isto draze da mi je mirovina u INGR nego u drzavnim obveznicama, dokazalo se kao dobitna kombinacija u proslosti!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Izvoz kroz uvoz 69%. 5 mlrd manje na stednji, a depoziti ukupno veci. Firme razvaljuju. Ovdje slijedi takva pracka da ce se sve prasiti… Mudonjis ili sto vec, okidac se ceka. Ne kladite se protiv mene. Nije uputno. To ste mogli skuziti dosad… 😉

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Serislav,

Mislis na ZSE slijedi praćka uvis?

Rekao bi da ce tek nakon proboja Crobex 2360 uslijediti stampedo u dionice.

Affirmative. Ne zamaram se s TA nego samo s fundamentima. Rast ide sigurno, a do koje tocke ce biti linearan, a nakon koje parabolican, to ne znam. Ali sve ide sjajno, fundamentalno. Payback stize…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dobro, ja vidim na tehničkoj analizi dobru šansu za juriš do Crobex 3200 nakon proboja 2360.

Zivili! Ja vidim dobru priliku za juris na 4-5 tisuca ako gdp nastavi s rastom po 4% i vise.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Teško je davati prognoze.

Međutim nevjerovatno kako psihologija igra sada pozitivno. Evo ja sa mojim dobicima(za neke skromni), pa američki jobs report, pa jučer čujem na dnevniku da će ove godine(ili kvartal, ne sjećam se sada) u gotovo svim zemljama EU biti pozitivan! I nagovješta se dobra sezona. Pa Draghi pustio rate nisko,… itd itd…

U principu svaki put kad neka dionica skoči možemo računati da se malo prelije i na druge… i to je to…

Moje viđenje situacije je da nakon revizije Crobexa kreće intenzivniji rast i sa pojačanim volumenom trgovanja prelazimo otpor na 2360 a u ljetnim mjesecima i rast rejtinga a tada je moj target oko 2800 za ovu godinu. Međutim, imajući u vidu gledano sa psihološkog aspekta stanje svijesti prosječnog hrvatskog građanina koji je labilan te vrlo brzo prelazi iz depresije u euforiju nije isključen i proboj 3000 bodova pa i više…ps.. pohlepa je iracionalan patološki genom ponaosob svakog od nas tj.”to je jače od nas” 🙂

Yankee, u sridu!!! Sve to izgleda daleko, bar nekima, ali cim sunce malo promoli kroz oblake krece rock&roll.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.moodys.com/researchandratings/research-type/issuer-research/ratings-news/003004005/4294966708/4294966848/-1/0/-/0/-/-/en/global/rr

Evo Mudonja!! Stabilni izgledi. Dobro je. Nisu mogli vise.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-government-bonds

Pogledajte 5y. Ispod 2%. Sad ce uskoro i 10y na 2.5%, a za 6 mjeseci i na 2, max.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close