Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovih dana svjedočimo nečemu što se u literaturi zove 'katalizator'
preko pola prometa do sada pripada DLKV
zna se i zašto :)

zašto?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Izgleda da je euforija prošla, dok pršte kako velite uplate na fondovske račune, tržište je bonaca.

Vjerojatno će biti povremenih, pojedinačnih skokova…..fokusiranih oko DLKV, BELJA, PEVECA, ATPL, …. a ostalo so so…..

Vidjet ćemo

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Rast proizvodnje siječanj 16/17 – 4%

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

17/16

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Izgleda da je euforija prošla, dok pršte kako velite uplate na fondovske račune, tržište je bonaca.

Vjerojatno će biti povremenih, pojedinačnih skokova…..fokusiranih oko DLKV, BELJA, PEVECA, ATPL, …. a ostalo so so…..

Vidjet ćemo

Bilo je zadnjih mjeseci nekoliko , kako vi kažete , bonaca , pa opet poslije njih ………

Pauza dok se ne skupi lova pa opet kupovina

meni je vrlo interesantna ova strategija fondova koji su iznadprosječno krcati cashom i suzdržavaju se,apstiniraju,samokontroliraju a sa kojim ciljem ?
kao nebi htjeli dizati cijene pa će oni nešto….
i za koji dan kad osvane ocjena moodysa koja će biti ili pozitivna ili vrlo pozitivna pa će navalit u stampedo?
zar nije bilo mudrije kupovati u zadnje vrijeme prije objave značajne pozitivne vijesti?
jučer volumen 10 danas još manje tko je tu lud?
a oni se pune kešom kao da će biti objavljena negativna vijest?
ili nešto propuštam ili mi logika počela štekati?
nećemo dugo čekati da otkrijemo kome je “mozak ostao doma na klaviru”
kako bi to slikovito izrekla jedna hrt voditeljica ukinutog kviza.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

erste adriatic prije 14 dana 298 miljuna kuna sada 358.A cijena udjela nije makla.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

erste adriatic prije 14 dana 298 miljuna kuna sada 358.A cijena udjela nije makla.

postavlja se legitimno pitanje ako kupiš udjel u nekom fondu nije li njihova dužnost,obaveza za deponirani novac kupiti najpovoljnije za novog udjelničara?
a šta oni rade?
čekaju da kao cijene dionica padnu,pa nismo u 2009 nego 2017 kada je svako odgađanje kupnje “prženje” love.
pa u zadnjih godinu dana je ugrubo vrijednost casha smanjena za 40% ako nije bio pretvoren u dionice??
tko je tu lud?
poslije će se fondovi žalit da ljudi ne ulažu?
ovdje vrlo lako može u roku par sati sijevnuti vijest nakon koje će cash “preko noći” vrijediti
još 10% manje.
to nebi bila neka senzacija već je upravo to naizgledniji scenarij.
ako moj “mozak nije ostao doma na klaviru” a nećemo dugo čekati da saznamo čiji je.
e moji “profesionalci” a taman sam počeo razmišljati da veći dio prebacim u fondove da imam više slobodnog vremena.
iako nikad nisam,nejednom napiao da neću ali opet sam bio blizu.
mislim da nebi mogao mirno spavati da svoju lovu prepustim u ruke takvih profesionalaca.
što ne znači da za druge nije to dobro ili najbolje rješenje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U trgovanju dionicama danas najslabiji trgovinski dan od početka 2017.. Promet svega 8,5 mil. kuna. Ponestao entuzijazam. Oni u kešu čekaju pad cijena

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

kad vidimo koliko milijardi kuna je povučeno sa štednje u prosincu a trend tek krenuo, postavlja se pitanje gdje je taj novac. nemože biti u čarapama, jastucima, pod krevetom…..u nekretnine nije sigurno otišao. moj zaključa je da se većina usmjerila u fondove, dio u dionice, a to se ne vidi po prometima jer i fondovi bi trebali kupovati dionice.
kad ce krenuti, nitko nezna fond menađžeri se dogovaraju o kupnji.

dan je pametniji od noći!


erste adriatic prije 14 dana 298 miljuna kuna sada 358.A cijena udjela nije makla.

To je promjena imovine za veljaču. 298 mil. kn im je imovina bila 31.1. dok je imovina od 358 mil. kn od 28.02. U tom periodu porasli su oko 3%. Crobex je u istom periodu porastao oko 3,5%.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close