Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sutra bi mogo bit veci rast indeksa rastu sastavnice crobexa – fondovske recimo atlantik, končar,podravka,plastika,ero, ht,adris,rip..ma večina njih…. evo čisto da vidim hoce li bit tak

pepe7


iako je crobex danas na solidnih +0,6%, stječe se dojam da nema više onog entuzijazma koji je ovdje vladao zadnjih mjeseci, kao da tržište postaje pregrijano…

Nije tržište pregrijano , nego smo pomalo navikli na ovo , pa zato nema tolikog uzbuđenja . :)Kad krenu nove , veće razine i još veći dnevni prometi , ne brinite vratit će se i uzbuđenje .

OK BDP, Niske kamatne stope, buđenje građ.sektora, odličan turizam i naravno ljudi su počeli ostvarivati PROFIT na burzi.

Upravo ovo zadnje privlači nove investitore + fondove i to vam je ljudi to.
+ Najavljen porast kreditnog rejtinga HR.

Što vam treba više pa to je baraža dobrim vijestima. Dodajte i pomalo bolja fin. izvješča. Kvragu, pa tržišta moraju u bull jednom brate mili !

Osim sistemskog rizika naš rizik je : Demografija. To je tihi ubojica i ako se tu nešto ne pomakne ni dobrega…


mislim da su fondovske dionice svoje odradile pa sam izašao iz njih. imam samo LURA koja će postati fondovska kad još malo naraste i tako postane likvidna. ostatak novaca čuvam za dokap Đure

Povećanje kapitala namjerava se provesti uz potpuno isključenje prava prvenstva postojećih dioničara.

LURA sa free floatom od *6,3%* ce postati fondovska dionica?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Brokerica mi veli da uplate pljušte.

Ti njoj vjeruješ sve što ti kaže (bez uvrede)? Pa u opisu posla joj je da nagovori klijente da kupuju/prodaju…
Pogledaj The Wolf of Wall Street ako već nisi 😉

http://www.businessin.hr/turizam/1912-itb-ministar-turizma-gari-cappelli-najavio-rast-turizma-unutar-10-posto

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



iako je crobex danas na solidnih +0,6%, stječe se dojam da nema više onog entuzijazma koji je ovdje vladao zadnjih mjeseci, kao da tržište postaje pregrijano…

Nije tržište pregrijano , nego smo pomalo navikli na ovo , pa zato nema tolikog uzbuđenja . :)Kad krenu nove , veće razine i još veći dnevni prometi , ne brinite vratit će se i uzbuđenje .
[/quote]

nebi se baš s time složio.
OK,nema kod nas koji smo unutra ali da sam u cashu od uzbuđenja nebi mogao mirno spavati ali dobro to sam ja NNN optimista i nismo svi jednaki.
neki od nas ipak griješe više a neki manje a nepogriješivih nema pa….
imam nekoliko kandidata za full mokre snove koji su mi oponirali i propustili iznimno velike prinose a da stvar bude gora i dalje su na suprotnoj strani a najizgledniji scenarij im prijeti kao puno soli na otvorenu ranu.
ma doći će i nova kriza jednog dana u nekoj budućnosti ali pošto smo tek počeli izlaziti iz prošle red je da bude malo i po našem,optimističnom scenariju zar ne?
da se još dodatno nakrcamo u sljedećih nekoliko godina pa nek im bude pesimistimapo volji.
do tada bi za pesimiste ako sui dalje pesimisti i pri silnoj hrpetini + vijesti možda bilo bezbolnije da manje prate u realnom vremenu.
nije nagovor,nije savjet,prijedlog,nije ništa samo dobronamjerno razmišljanje naglas pa neka mi ne bude zamjereno.
ako mi netko ipak zamjeri ja njemu neću zamjeriti na zamjeranju.

danas redovni volumen 10,5 mil kn?
opstinencija,suzdržavanje,samokontrola ili krivo gledam?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


iako je crobex danas na solidnih +0,6%, stječe se dojam da nema više onog entuzijazma koji je ovdje vladao zadnjih mjeseci, kao da tržište postaje pregrijano…

Tržište je postalo pregrijano. Odavno nije ovoliko poraslo u relativno kratkom roku. Protekle godine su navikle ljude da je nakon ovolikog rasta pametno prodati i čekati da padne. Zbog toga bi mogli imati pauzu…

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Brokerica mi veli da uplate pljušte.

Ti njoj vjeruješ sve što ti kaže (bez uvrede)? Pa u opisu posla joj je da nagovori klijente da kupuju/prodaju…
Pogledaj The Wolf of Wall Street ako već nisi 😉
[/quote]

Koja?




iako je crobex danas na solidnih +0,6%, stječe se dojam da nema više onog entuzijazma koji je ovdje vladao zadnjih mjeseci, kao da tržište postaje pregrijano…

Nije tržište pregrijano , nego smo pomalo navikli na ovo , pa zato nema tolikog uzbuđenja . :)Kad krenu nove , veće razine i još veći dnevni prometi , ne brinite vratit će se i uzbuđenje .
[/quote]

nebi se baš s time složio.
OK,nema kod nas koji smo unutra ali da sam u cashu od uzbuđenja nebi mogao mirno spavati ali dobro to sam ja NNN optimista i nismo svi jednaki.
neki od nas ipak griješe više a neki manje a nepogriješivih nema pa….
imam nekoliko kandidata za full mokre snove koji su mi oponirali i propustili iznimno velike prinose a da stvar bude gora i dalje su na suprotnoj strani a najizgledniji scenarij im prijeti kao puno soli na otvorenu ranu.
ma doći će i nova kriza jednog dana u nekoj budućnosti ali pošto smo tek počeli izlaziti iz prošle red je da bude malo i po našem,optimističnom scenariju zar ne?
da se još dodatno nakrcamo u sljedećih nekoliko godina pa nek im bude pesimistimapo volji.
do tada bi za pesimiste ako sui dalje pesimisti i pri silnoj hrpetini + vijesti možda bilo bezbolnije da manje prate u realnom vremenu.
nije nagovor,nije savjet,prijedlog,nije ništa samo dobronamjerno razmišljanje naglas pa neka mi ne bude zamjereno.
ako mi netko ipak zamjeri ja njemu neću zamjeriti na zamjeranju.

danas redovni volumen 10,5 mil kn?
opstinencija,suzdržavanje,samokontrola ili krivo gledam?

[/quote]

migra , pa i mislio sam na nas koji smo unutra 😊

ovih dana svjedočimo nečemu što se u literaturi zove ‘katalizator’
preko pola prometa do sada pripada DLKV
zna se i zašto 🙂

New Report

Close