Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CROBEX 2210……ODE
PROMET PREKO 24 MILJE

dan je pametniji od noći!

Neke dionice su još na razinama crobex 1800 i to dobre dionice…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ide prodaja drzavnog udjela u LRH,HUP,VALAMAR,OPTIMA…pocetna cijena definirana cijenom na trzistu..ako se ne proda svakih 5 dana 3% niza…
Znaci sad ne odredjuju razni revizori,konzultanti ili neznam tko pocetne cijene nego trziste…

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/Sjednice%20UV%20CERP-a%202017/Sjednica%2016.02.2017/Pokretanje%20prodaje%20u%20modalitetu%20redovite%20trgovine.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Zašto ne prodaju sve nego ostavljaju određeni postotak dionica u vlasništvu..

Gušt je ovo gledat

Kakva prilika za dokup.Bit ce OPTE-a i RIVP-a kao salate! Tko ce apsorbirati silne dionice LRH i HUPZ-a?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ovakav promet i rast čisto je melem za oči…
Zanimljivo je da su rasle dionice iz različitih sektora, a ne samo trend dionice, pr građevinci, brodari….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

10.02.2017. crobex =2163

jučer volumen 12 milkn?
dali su fondovi koordinirano apstinirali ili?
možda smo ih i mi pisanjem ovdje potaknuli na modifikaciju strategije?
ako i jesmo dugo se neće moći suzdržavati jer sve što se preljeva morat će isplivati na površinu.
što se pračka -katapult više špana dalje će dobaciti.
i to je jedan od jačih zakona prirode praktično dokazanih od prošlog ljeta nemalo puta.
prodavači”jašu” i diktiraju tempo kupcima koji i dalje pomalo u šoku i nevjerici nakon 10 g teško prihvačaju nove realnosti, a tko im može zamjeriti?
za pomjenu tog trenda na srednjeročnoj skali nema potpore
živi bili…

“novčanici” fondova su se danima punili ali badava im strpljivost kada ….
kada počne jedan krenu svi u stampedo…
dok je još pred kotom nekako se “štopa ” ali kada ju se preskoči izgledno parkiranje tek pred sljedećom…
barem se do sada ponovilo više puta,nije garancija ali ne vidim temelj za promjenu trenda.
mogu ga promjeniti samo oni koji upumpavaju likvidnost,može li im netko zamjeriti pri onome što izgledno sljedi?
tko sam ja da sudim a smanjio sam cash sa 10% na 5%?
da sam ranije bilo bi mi mudrije,profitabilnije.
kada nisam htio prije kupio sam poslije,pošteno,čestitam,hvala na doškolovanju…

može anketa?
odgovori može i na privat da ne privatiziramo ovdje?
koliko dana će proći do pada kote 2300?
A)<7
b)7-14
c)14-21
d)>21

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


10.02.2017. crobex =2163

jučer volumen 12 milkn?
dali su fondovi koordinirano apstinirali ili?
možda smo ih i mi pisanjem ovdje potaknuli na modifikaciju strategije?
ako i jesmo dugo se neće moći suzdržavati jer sve što se preljeva morat će isplivati na površinu.
što se pračka -katapult više špana dalje će dobaciti.
i to je jedan od jačih zakona prirode praktično dokazanih od prošlog ljeta nemalo puta.
prodavači"jašu" i diktiraju tempo kupcima koji i dalje pomalo u šoku i nevjerici nakon 10 g teško prihvačaju nove realnosti, a tko im može zamjeriti?
za pomjenu tog trenda na srednjeročnoj skali nema potpore
živi bili…

"novčanici" fondova su se danima punili ali badava im strpljivost kada ….
kada počne jedan krenu svi u stampedo…
dok je još pred kotom nekako se "štopa " ali kada ju se preskoči izgledno parkiranje tek pred sljedećom…
barem se do sada ponovilo više puta,nije garancija ali ne vidim temelj za promjenu trenda.
mogu ga promjeniti samo oni koji upumpavaju likvidnost,može li im netko zamjeriti pri onome što izgledno sljedi?
tko sam ja da sudim a smanjio sam cash sa 10% na 5%?
da sam ranije bilo bi mi mudrije,profitabilnije.
kada nisam htio prije kupio sam poslije,pošteno,čestitam,hvala na doškolovanju…

može anketa?
odgovori može i na privat da ne privatiziramo ovdje?
koliko dana će proći do pada kote 2300?
A)<7
b)7-14
c)14-21
d)>21
[/quote]

A)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ponavljam: živimo u zanimljivim vremenima, a ako je za povući neke paralele s prošlosti (što nije potpuno korektno jer su sada firme uglavnom bolje, iskusnije, prošle sito i rešeto) ovo što sada imamo se može linearno vući još ove godine do 2700-3000, a onda kad rast ubrza na 4.5-5.0% slijedi parabolika.
Kao što kaže kolega migra: bit će suza i jala u potocima, rijekama, oceanima, zbog propuštenih prilika, ali i izgubljenih novaca. Tko zadnji magarac.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ponavljam: živimo u zanimljivim vremenima, a ako je za povući neke paralele s prošlosti (što nije potpuno korektno jer su sada firme uglavnom bolje, iskusnije, prošle sito i rešeto) ovo što sada imamo se može linearno vući još ove godine do 2700-3000, a onda kad rast ubrza na 4.5-5.0% slijedi parabolika.
Kao što kaže kolega migra: bit će suza i jala u potocima, rijekama, oceanima, zbog propuštenih prilika, ali i izgubljenih novaca. Tko zadnji magarac.

svakim danom ima sve manje onih koji ne vjeruju u izglednost dole boldanog scenarija…
između rijeka i oceana idu mora ali nećemo cijepidlčiti ako nešto preskočimo u scenariju 🙂

01.12.2017 oporavak burze str 328

…baš si i ja mislim kako je sve zrelo za preskok kote 2000 več neko vrijeme ali kao da su se više sile uplele i nedaju pa nedaju.
barem imamo zanimaciju pračenja kada će brana puknuti.
što će se više odugovlačiti,štopati,kočiti to će se “pračka” više nategunti,pa bi mogli još dalje dobaciti.
to nas uči iskustvo a
možda i griješim,nebi bilo…
prije nekog vremena sam izrekao svoju prognozu da očekujem da će 2017=2005
upravo ovo štopanje kočenje, se uklapa u taj scenarij.
kao da se za rezanje konopa na katapultu čeka nova kalendarska godina.
ako je tako i to drugima odgovara tko sam ja da proturječim 🙂
strpljen spašen + za ovu godinu smo se dovoljno nagrabili,treba ostaviti prostora da 2017 bude još uspješnija.
temelji su tu pa da vidimo kako tko “vidi” i kako će tko naplatiti
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://www.hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/zse-danas-crobex-presao-psiholosku-granicu-od-2-200-bodova-45803

Prvih deset izdanja po likvidnosti svi u zelenom.
Što reći osim, ponovilo se uskoro !

New Report

Close