Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, prelijeva se sa štednje, još uvijek vrlo malo i u konačnici uopće neće puno. Možda 10-15 mlrd u 2-3 godine prije vrha i na samom vrhu. Ne očekujem više. Narod je star, konzervativan i inertan. Ni ne treba. Ali je važno da naši ljudi kupuju sada dok nam još nisu digli kreditni rejting i da onda mi skuplje prodajemo strancima, a ne da je obrnuto. Imali bi odljev kapitala boli glava.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




@Crobiz

Imaš neku tablicu po kojoj računaš ove doprinose rastu Crobexu?
Možeš to staviti kao privitak?

Evo kolega. Radim na Macbooku pa ne znam jel dobro exportiralo sve formule u excel format. Takodjer revidirao sam sa danasnjim podacima pa je doprinos KOEI-a +1,9% a ZABE +0,6%.
[/quote]

Sa zakašnjenjem zahvaljujem!

La vita e bella!

kolega IVA09@ me stavio” na sto muka”
počinjem se polako osječati kao naši ekonomski “stručnjaci” ,”analitičari,””profesionalci” koji se godinama preznojavaju jer čim daju prognozu već su u debelom podbačaju i tako godinama nikako da dostignu ostvareno bilo čega:-))
zaslužuje i to neki posebni naziv jer radi se o definitivno potvrđenom sindromu.
molim jezikoslovce da daju svoj doprinos kako nazvati ovaj hrvatski sindrom?

a suosjećam sa njima i ja sam sada u toj koži jer sam jučer ponovo napadnut od moćnog pesimizmus croatizmus povisio svoju prognozu procjene preljevanja sa štednje na tržište kapitala u iznosu 5 milkn na 6 milkn dnevno.
i sada samo dan kasnije moram korigirati svoju prognozu sa 6 na 7 mil kn.
molim da niste preoštri prema meni ali neće biti nezasluženo pa…
a možda i griješim jer nebi bilo…pa ću prekosutra opet korigirati pa…
joj,joj,joj…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

IVA09@
kao kontinentalac sa dalmacijom u srcu i još kao ljubitelj janjetine ne mogu odbiti.:-)
moje muke su druge prirode a ne tko će platiti:-)
prva je što neće stati zima pa dane provodim pred ekranom,a druga je što me ispezimiziralo do te mjere da su mi progoze pale ispod razine konzervativnog a to sa mojim image NNN ptimiste je nespojivo.
a to može značiti samo jedno,vrijeme je za godišnji i to more a dalmacija zvuči jaaako dobro.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Da, i ja sam sa svojom analizom baziranom na fondovskim izvještajima već zakasnio. Jer stvar UBRZAVA.
Dobro je da na vlastiti pogon i štednju kupimo svoju burzu do 3000 pa onda stranci neka dođu. Hehe.
Šta ću kad sam nacionalist, ovaj financijski, rodoljublje na neki drugi načim me ne tangira.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Iva, to broker nema automatizirano?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



@Iva
, to broker nema automatizirano?

nemam ja prijatelju, nije ista banka, a uplatio sam jutros i skeniro uplatnicu.

dan je pametniji od noći!


Da, prelijeva se sa štednje, još uvijek vrlo malo i u konačnici uopće neće puno. Možda 10-15 mlrd u 2-3 godine prije vrha i na samom vrhu. Ne očekujem više. Narod je star, konzervativan i inertan. Ni ne treba. Ali je važno da naši ljudi kupuju sada dok nam još nisu digli kreditni rejting i da onda mi skuplje prodajemo strancima, a ne da je obrnuto. Imali bi odljev kapitala boli glava.

oporavak burze 342

može anketa?

na koliko od 165 mlrd kn sa oročenja očekujete prebacivanje na zse u 2017-2018?
a) <10
b) 10-20
c) 20-30
d) >30
naravno ovo nisu aludiranja na moguće posljedice već samo čista znatiželja
odgovori može i na private

anketa i dalje otvorena pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

c-odgovor

dan je pametniji od noći!

b) 10-20

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

a odgovor. imam i ja pitanje: DLKV – kupuju mali ulagači , prodaju mirovinski fondovi i Kapitalni fond. Koje su šanse malih?

na uzorku od 10 odgovora avg odgovor je bio između A i B
a sa novim odgovirima se približavamo prema B što je dodatni dokaza da se
investicijska klima poboljšava,da je prinos na štednji takav da usmjerava novac na tržište kapitala.
kotač zamašnjak je pokrenut i svakim danom se vrti mrvicu više.
ogromna količine vode ide prema mlinu zse-a pa bi usprkos rizicima bilo mudro razmotriti barem djelomično participirati.to naravno vrijedi za one koji razmišljaju o tome a ne za nas koji već jesmo u nekoj mjeri unutra.
dvije potencijalno brutalno pozitivne vijesti su pred nama u ovoj godini koje bi mogle tu hrabrost i strpljene “pozlatiti”
1. izlazak i procedure prekomjernog manjka
2.dizanje kreditnog rejtinga
garancije nema u ničemu u životu pa niti na burzi ali da nisam unutra nebi mogao mirno spavati.
i dalje držim ovo bogom danim vremenima kojih nema puno u životu
potrebno je i malo strpljena te preuzeti rizik ,bez toga ne ide…
najpametniji na svijetu ako nije riskirao nije zaradio na burzi ništa.
ali bi kupnja imovine značajno ispod njezine vrijednosti trebala biti dovoljan poticaj ohrabrenju.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close