Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


MNOGI SU NA BURZI IZGUBILI A NEBI DA NISU PRODAVALI,DRUGI PUT ĆE PAMETNIJE,TREĆI JOŠ PAMETNIJE

blago onima koji još drže kupljeno po ovim cijenama-BD62-830,IMZV-630,INGR-52000,DLKV-1600,INDG-1800,IGH-14500,LKPC-6000,LKRI-850,JDPL-700,ATPL-3200,THNK-11000,TISK-1500,VIRO-1600,VART-230,ZVZD-19000, a gdje ovi biseri DKVS,MGMA,DIOKI,JDKM itd. da dalje ne nabrajam.
svi ti sretnici su slušali nekog poput nekolicine na ovom forumu i stalno su strpljivi.valjda će dočekati svoje cijene kada im vi to obećavate.

AKO ĆE MO NA OVAKAV NAČIN RAZMIŠLJATI I STALNO SE VRAĆATI U PROŠLOST , ONDA NAJBOLJE DA NIKO NIŠTA NE ULAŽE I DA ZATVORIMO BURZU1 ALI TO SE NE ĆE DOGODITI , NA ŽALOST NEKIH. PA I USA I SVE VEĆE SVJETSKE BURZE SU DOŽIVILE SLIČAN KRAH I NESTALE SU MILIJARDE , ALI ONI NE ŽIVE U PROŠLOSTI , VEĆ SU SE RESETIRALI I KRENULI DALJE , OPTIMISTIČNO ….SAMO SE KOD NAS JOŠ NEKI STALNO OSVRĆU U PROŠLOST I HRANE SE TOM NEGATIVNOŠĆU .PITANJE JE SAMO ZAŠTO’ ZAKLJUČITE SAMI .:)


MNOGI SU NA BURZI IZGUBILI A NEBI DA NISU PRODAVALI,DRUGI PUT ĆE PAMETNIJE,TREĆI JOŠ PAMETNIJE

blago onima koji još drže kupljeno po ovim cijenama-BD62-830,IMZV-630,INGR-52000,DLKV-1600,INDG-1800,IGH-14500,LKPC-6000,LKRI-850,JDPL-700,ATPL-3200,THNK-11000,TISK-1500,VIRO-1600,VART-230,ZVZD-19000, a gdje ovi biseri DKVS,MGMA,DIOKI,JDKM itd. da dalje ne nabrajam.
svi ti sretnici su slušali nekog poput nekolicine na ovom forumu i stalno su strpljivi.valjda će dočekati svoje cijene kada im vi to obećavate.



mnogi su na burzi izgubili a nebi da nisu prodavali,drugi put će pametnije,treći još pametnije….

koji put da ponavljam da ovo nije istina,
prestanite varati ovaj napačeni narod
[/quote]

tako je,da večina nije prodavala cijene nebi pale niti približno kako jesu.
neke koje su pale su i povratile značajni dio pada,mnoge su sada započele taj proces a ako će ciklus dovoljno potrajati sve će doći na red u nekoj mjeri.
ovo je buza i svi na svemu nemogu zaraditi a ako je netko samo takve izabrao napravio je više grešaka na kojima je naučio,na kojima će drugi naučiti zar ne?
škola se mora platiti i nema besplatnog ručka zar ne?
znate li vas dvojica koliko bi po meni bio danas na kraju trgovanja crobex?
3000-4000,a znate zašto?
jer ne prodajem,ne prodajem još,niti izlažem svoje naloge na ask.
da se večina tako ponaša.
1.nikad pad nebi imao razmjere koje je imao,i da vjerujem da niti više neće.
2. rast bi bio još značajniji i brži,jači
zato će izgledno večina prerano prodati dionice i brzo se rješiti svog tereta i pridružiti se svima koji nisu niti ušli jer su sami sebe do te mjere ispesimizirali da si nisu dali šansu da im netko pomogne otvoriti oči.
sada im još samo preostaje prizivati crnjake i likovati ako se nešto i ostvari.
to će ih učiniti bogatijim i sretnijim,bogatijim nema sumnje.
svi takvi mogu samo sanjati da će kupovati moje dionice prije crobex 3000,sretno u crnjačenju i zaplašivanju onih koji su već propustili čuda slušajući strašenja u zadnja 3Q.
izgledno imaju se još i čuda za propustiti.
poštujem one koji ne žele riskirati,da poštujem ,svakih par dana se na tome na neki način zahvalim jer to je ono što mi je omogućilo kako jesam i kako izgledno hoću.
zar su oni koji su pisali kao vi prije 9mj meni nešto ooduzeli?
hahaha….
ja čekam dizanje rejtinga i strani kapital,meni nije neophodna domaća pamet koja radije štedi,da štedi da opet pukneš od smijeha.
dali se može nešto zvati štednjom ako za 1g imaš realno manje nego si položio?
uz vrlo malo rizika samo u zadnjih godinu dana zaradio sam više nego štediše u zadnjih 10(ok kada bi danas prodao,pomalo ima vremena)
najbolji dio je da je sve više nego debelo pokriveno nekretninama.
samo vi strašite ljude,upozoravajte na rizike,opasnosti kao neku veliku mudrost koju svi već odavno neznamo a to je da u životu bez rizika ne postoji.
štednja je rizik
nekretnine su rizik
nastavite niz….
rizicima se upravlja a ne dozvoljava da strahovi upravljaju nama.
tko nezna sam neka angažira profesionalce,osobnog bankara….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


AKO ĆE MO NA OVAKAV NAČIN RAZMIŠLJATI I STALNO SE VRAĆATI U PROŠLOST , ONDA NAJBOLJE DA NIKO NIŠTA NE ULAŽE I DA ZATVORIMO BURZU1 ALI TO SE NE ĆE DOGODITI , NA ŽALOST NEKIH. PA I USA I SVE VEĆE SVJETSKE BURZE SU DOŽIVILE SLIČAN KRAH I NESTALE SU MILIJARDE , ALI ONI NE ŽIVE U PROŠLOSTI , VEĆ SU SE RESETIRALI I KRENULI DALJE , OPTIMISTIČNO ….SAMO SE KOD NAS JOŠ NEKI STALNO OSVRĆU U PROŠLOST I HRANE SE TOM NEGATIVNOŠĆU .PITANJE JE SAMO ZAŠTO' ZAKLJUČITE SAMI .:)

Znas koja je razlika? Sto je jedan Dow Jones dosegao predkrizne razine 5 godina nakon svog ATH a danas je 40% visi od predkriznog ATH-a. Mi smo nakon 9 godina na niti 40% od predkriznog ATH. Cisto da bude jasnije, da bi usporedba sa SAD-om pila vodu, Crobex bi danas bio na 7782 bodova ilitiga skoro 4 puta vise nego sto je danas.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Bravo migra, najbolji post do sada !



Nastavlja se razvaljivanje CROBEXa: 2180… ludilo…

Kolega da je RIVIP i Zaba ostale na razini 35 kn/45 kn, CROBI bi bio oko 2.000 bodova.
Građevinci koji su napravili 100 % u o.g. nemaju utjecaj.
A vjerujem da ima i onih koji zbrajaju minuse u o.g. pr. tko je tipovao todorićeve dionice…

[/quote]

Iznenadio bi se se za ZABU. Ukupni rast Crobexa u novoj godini je 9,7%. Najvece pozitivne doprinose tom rastu imaju RIVP (+2,9%) i KOEI (+2,0%). Dakle ove dvije daju vise od 50% doprinosa rastu indeksa. ZABA-in doprinos je (+0,5%). Bez iznenadenja, najznacajniji negativni doprinos daje LEDO (-0,5%).

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

@Crobiz

Imaš neku tablicu po kojoj računaš ove doprinose rastu Crobexu?
Možeš to staviti kao privitak?

La vita e bella!



@Crobiz

Imaš neku tablicu po kojoj računaš ove doprinose rastu Crobexu?
Možeš to staviti kao privitak?

Evo kolega. Radim na Macbooku pa ne znam jel dobro exportiralo sve formule u excel format. Takodjer revidirao sam sa danasnjim podacima pa je doprinos KOEI-a +1,9% a ZABE +0,6%.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Tablica nije napisana za javnost pa znajte da je “broj dionica” zapravo “broj dionica u free floatu” a “mcap” je “mcap free floata”. Stupac “Tezina” je beskorisan.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


MNOGI SU NA BURZI IZGUBILI A NEBI DA NISU PRODAVALI,DRUGI PUT ĆE PAMETNIJE,TREĆI JOŠ PAMETNIJE

blago onima koji još drže kupljeno po ovim cijenama-BD62-830,IMZV-630,INGR-52000,DLKV-1600,INDG-1800,IGH-14500,LKPC-6000,LKRI-850,JDPL-700,ATPL-3200,THNK-11000,TISK-1500,VIRO-1600,VART-230,ZVZD-19000, a gdje ovi biseri DKVS,MGMA,DIOKI,JDKM itd. da dalje ne nabrajam.
svi ti sretnici su slušali nekog poput nekolicine na ovom forumu i stalno su strpljivi.valjda će dočekati svoje cijene kada im vi to obećavate.


kolega pa nisu valjda svi kupovali na ath razinama.slobodno si pogledajte početne cijene npr dlkv, atpl i ernt i onda nam recite da li su ti ljudi i na ovim razinama u plusi ili minusu.

who dares, wins

Pa gdje ste Vi kolega Verdi? Crobex buja Vas nema, sigurno u toplim krajevima…

u to vrijeme visokih cijena dionica dnevni prometi su bili 100-200 miliona kuna i u dionice su se utukle silne pare pa su ovi današnji prometi smiješni i siguran sam da još ima dosta nasukanih iz tih vremena ili su njihova djeca i unuci naslijedili te dionice pa se sada igraju sa njima.

Zanimljivo je ovo prepucavanje optimista i crnjaka .

Uglavnom, jedan kolega je na jednostavno opisao trgovinu dionicama :
– Kupujem sada u nadi da ću prodati nekoj budali skuplje .

Zašto budali ? Pa vjerujem da svi mislimo da smo dovoljno pametni da prodamo na ATH !!! Ali , kako to napraviti, ako netko to kupuje u namjeri da zaradi ? ( Naravno, svaka čast izuzecima, koji dogovorno prodaju svoje dionice po apsolutno nevjerojatnim cjenama fondovima, ali to je van naše lige ) .

Smisao dioničarenja, u osnovi, bilo je nabava kapitala vlasnicima tvrtki, a dioničarima zarada od dividende, te eventualno i neki rast kroz duže razdoblje držanja dionice, ukoliko sve ide kako treba .

A kako je to kod nas ?

– dividenda je skoro zaboravljeni pojam, čast izuzecima, a ako je i ima, kreće se u rasponu 1-10%, što je sasvim dobar razlog za ulaganje . Samo, problem je što je nema…

– kupuju se dionice , bez prave analize vrijednosti tvrtke, najčešće zbog ” kreativnog ” knjigovodstva, bez pravih i pravovremenih objava o stanju u tvrtci . Problem pravnog sustava i kontrole jednostavno je ogroman, te su malverzacije nekažnjene .

– Fondovi , osuđeni da ulupaju sredstva na ZSE, osuđeni da kupuju samo usku grupu vrijednosnica, sami sebi podižu vrijednost, bez realne osnove u poslovanju poduzeća koje kupuju, bez mogućnosti odlučivanja u poslovanju ( zbog nestručnosti ).

– Kako netko može reći da je sada super vrijeme za kupovinu, npr RIVP, uz komentar, kako se ne kupuje sadašnjost tvrtke, nego budućnost, kada je sadašnja vrijednost RIVP njena pretpostavljena za 10 godina? Ne kužim, zašto sada platiti nešto što će tek za 10 godina toliko vrijediti ? I to možda ! Zar će onda dionica vrijediti opet kao za 10 godina unaprijed ? Malo sutra…

Kupovali su mirovinci ZVZD prije 8 godina po 19000, niti danas ona ne vrijedi toliko, a dionica se ne trži čak ni po toj cijeni . Kriza ? Zašto je onda JMNC , koja je u krizi pala na 17000, doživjela svoj povrat na 145000 ? Izgleda da netko pak nije odradio domaću zadaću, ili je lijepo pomogao ekipi , nekažnjeno .

Što je sa svim poduzećima koja su završila u stečaju, delistana, razbijena, nikad privatizirana , u stečajnom postupku opljačkana… nitko nije štitio male dioničare . Koliko se još vodi sporova? Ovo je mala bara sa puno krokodila .

I onda ekipa euforično govori kako se lova vraća na burzu ? O rastu CROBEXA na 5000, 7000… , ma , neki su se prekalili u krizi, naučili osnove, platili školu, i nadam se da više nikad neće biti Crobi na 5000, jer je to bilo apsolutno NEREALNO, jednostavno, to je bila organizirana pljačka neukog naroda, kako direktno, tako i preko mirovinskih fondova , koji još uvijek imaju ogromne gubitke ( realno ) . Sjetite se kako je Luković uvaljao svoje papire… a on je samo jedan . Naravno , nije on kriv što je iskoristio situaciju, nego sustav koji je to omogućio .

Ovaj linearni rast jako me podsjeća na to vrijeme, JAKO ! Nemojte me krivo shvatiti, nisam u ekipi crnjaka, veselim se svakom uspjehu bilo koje tvrtke, i lijepo je kada to ulagači osjete, ali ovaj rast bez opravdanja u poslovanju, jednostavno nije normalan . Nemojte govoriti o ” otključavanju vrijednosti “, na rast od 100-400% .I to redom firmi koje imaju dug veći od svoje vrijednosti .

Pričate o povratku malih ulagača, svježem kešu…ispada da vrijednost dionica mora rasti samo zato jer je potražnja . OK, ali onda je to igra ” tko zadnji – magarac “. Tu prestaje ulaganje, a počinje kocka .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close