Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


držim da je pokušaj dokazivanja da na zse NE stiže svježi kapital više od promašaja.
a čega bi još mogao biti posljedica kontinuirani i snažan rast indexa u zadnjih 6 mj na zse?
nije valjda da će netko insinuirati da je to posljedica našeg pisanja ovdje?:-))
nemamo sve podatke koji bi bili potrebni za cijelu sliku ali.
iz glava svi znamo da je godinama volumen avg dnevni bio oko 5 donedavno 10 a ide već prema 15….
te da se broj transakcija povečao sa <500 na 500 sada je blizu 1000….
zar treba biti mudar da se izvede zaključak i bez detaljne analize statistike?
a koliko točno? neznam a nije mi niti od neke važnosti dali je to trentno mojih izjavljenih 5 ili 3,8 ili 6,8 mil kn.
svježi kapital stiže,najizglednije najveći dio od štediša koji imaju više nego jake motive da tako postupe pa očito i dio njih tako postupa.
domino efekt je započeo a sve ostalo je meni manje važno.
ako tome dodamo najizgledniji scenarij sa bitno više + od – vijesti to je za mene ono što na burzi možeš samo poželjeti.
DA,na burzi gdje su rizici povečani ali i mogućnost velike zarade.
kome to sve nije interesantno naravno da neće na burzi biti.
biti će interesantno jednog dana iz naftalina izvući ovu raspravu kada će rejting omoućavati značajniji priljev stranog kapitala koji neće imati problema sa kupovinom po ovim valuacijama gdje je normalno da imovina najčešće i not rev nema kupca niti po 0,4 Bv a da je poslovanje na +0 ili na putu da će biti bolje.
ako ne griješim biti će to još jedna šloica za 5 iz financijskog opesminjavanja za široke mase.za sve nove i stare koji nisu utvrdili gradivo u prošlom krugu.
možda i griješim ,nebi bilo…

NItko ne dokazuje da se kolicina novaca ne povecava ali barem onda budite objektivni kad pisete, a ne navest informaciju, a onda presutit ono sta vam ne odgovara, a ti migra mali savjet malo smiri euforiju kad pises nekad treba znat mjeru jer to moze postat kontraproduktivno otkad je gradjevinski sektor narasta ne da si dobio krila nego si jos s tim popio i red bull i africku sljivu zajedno 🙂

Naravno da raste pritok novaca al ovo sta je navedeno u mom citatu nije taj izvor ako netko ukaze na tocnu informaciju po tebi ispada da on druka, a ne ovi sta je dao krivo prikazanu informaciju.

Pritok novaca raste svake godine lako dokazivo od mirovinskih fondova, podaci postoji narasli su vise od duplo izvor hanfa, pa onda svake godine od dividende koja se vrati nazad, od turisticke sezone sezone postojecih dionicara koji dio uloze ovdje jer vide dobre prilike i onda od novih ulagaca.

Ignore : renči


Pojavio se novi fenomen na ZSE! Svi se boje poreza i pobjegli s prodaje, jer se boje što ako nastavi rast ( imam trošak brokera, kapit dobit itd) Činimi se da mali burekđije mjenjaju taktiku iz gerilaca (kupi-prodaj do 2016 tj guranje po 1 lipu) u dugvječne ( tj barem 2 g da neplate porez)…… poteci ce med i mlijeko rekao bi jedan ….

na temi uvođenje poreza na kapitalnu dobit nekolicina nas,neda mi se sad tražit “crno na bijelo” je tvrdila da bi taj porez mogao biti nešto najbolje što se tržištu kaitala dogodilo godinama.
sam po sebi to nemože biti ali u sinergiji sa drugim stvarima definitivna potvrda izrečenog prije više od godinu dana.
gubitak porezne olakšice za dionice kupljene prije 2016 može biti guitak veći od naizgled mnogostruko većeg dobitka.
večina je toga svjesna i ne prodaje a time su napravili sebi i svima koji su unutra veliku uslugu.
ponavljam jučer izrečeno
cash dolazi nazaustavljivo i mora kupovati nešto..
mudrom i pametnom je sve jasno i izbor je u njegovim rukama.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

onaj osjecaj kad gledas sto da kupis a sve ti je pobjeglo 🙂

NItko ne dokazuje da se kolicina novaca ne povecava ali barem onda budite objektivni kad pisete, a ne navest informaciju, a onda presutit ono sta vam ne odgovara, a ti migra mali savjet malo smiri euforiju kad pises nekad treba znat mjeru jer to moze postat kontraproduktivno otkad je gradjevinski sektor narasta ne da si dobio krila nego si jos s tim popio i red bull i africku sljivu zajedno 🙂

znači u svemu se slažemo samo ti meni nemožeš oprostiti što točno?
da sam bio u gotovo svemu u pravu i da sam uspješan i…
znači li to da si i ti iz kategoriju suze,žuć,jal…..?
ako jesi nema razloga za to jer kako ja vidim potoci će se uskoro pretvoriti u rijeke a postoje još i mora i oceani pa….
svatko ima pravo na svoj izbor,neznam za poštenije…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


NItko ne dokazuje da se kolicina novaca ne povecava ali barem onda budite objektivni kad pisete, a ne navest informaciju, a onda presutit ono sta vam ne odgovara, a ti migra mali savjet malo smiri euforiju kad pises nekad treba znat mjeru jer to moze postat kontraproduktivno otkad je gradjevinski sektor narasta ne da si dobio krila nego si jos s tim popio i red bull i africku sljivu zajedno 🙂

znači u svemu se slažemo samo ti meni nemožeš oprostiti što točno?
da sam bio u gotovo svemu u pravu i da sam uspješan i…
znači li to da si i ti iz kategoriju suze,žuć,jal…..?
ako jesi nema razloga za to jer kako ja vidim potoci će se uskoro pretvoriti u rijeke a postoje još i mora i oceani pa….
svatko ima pravo na svoj izbor,neznam za poštenije…

[/quote]

Haha smjesan si joj da mi je tvoj ego niti me znas niti znas koliko iman ni koliko zaradjujem nit iman potrebe svoj ego gradit na tudjem misljenju to je odlika malih ljudi koji se imaju potrebu dokazivat u ocima drugih ljudi ako ne mozes prihvatit normalnu raspravu i normalnu kritiku onda imas problem ne ja, a to mjerilo uspjesnosti jos smjesnije da na burzi svi zaradjuju dosli su u pravi trenutak nisu nista nikad izgubili pogodili su dno i vrh i brutalno zaradili i onda to objavili na forumu i onda su se hvalili na sva vrata i tako je ostalo zapisano da su oni najbolji bravo.S ovim zavrsavam svoju komunikaciju s tobom jer znam gdje vodi prepirka s takvim tipom ljudi punih sebe, a u to ne zelim ulazit dovoljno sam se toga nagledao na forumima zaradio ti meni jos 10 miljuna pozz

Ignore : renči


Samo sta ste s ovim zaboravili spomenit bitne cinjenice, a to je da taj rast imovine otpada na novcane i obveznicke fondove, dok se kod dionickih fondova blago smanjio od 1.2014, a kod mjesovitih blago povecao i jedno i drugo zanemariva promjena. Jedino su se novcani i obveznicki povecali s 10 na 15 miljardi.

Kolega, nije točno da rastu samo obveznički i novčani fondovi što navodite. Iako na njih nominalno otpada najveći dio ovog rasta, što jest istina, dionički fondovi od 6/16 do danas rastu sa 1,47 miljardi na 1,79 milijardi, što vam u pola godine daje stopu rasta od 21,8%. Za mene ovo uopće nije “zanemarivo”, kako vi kažete.

Pa vas ja pitam:
Koju bi imovinu imali radije, – onu koja u dvije godine raste 42,6% ili onu koja u pola godine raste po stopi od 21,8 % sa velikom tendencijom daljnjeg rasta te stope?

Ja nemam dvojbe oko toga! 🙂

La vita e bella!

StatusQuo@
ostavi se moje beznačajne malenkosti koja ti “neda spavati”
imaš li ti odvažnosti za razliku od mene napisati javno što očekuješ od budućnosti
to je ono što mene zanima?
i ako da kako ju vidiš?za godinu dana?
što kupiti?
ako ništa onda što prodati?
u protivnom naša je rasprava završena jer ovdje nisam tema ja nego nešto drugo pa raspali ako želiš.
ako ne puno uspjeha u investiranje neinvestiranju ili ćemu već jer se nisi izjasnio.
osim da ti smeta nešto u vezi mene.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega, nije točno da rastu samo obveznički i novčani fondovi što navodite. Iako na njih nominalno otpada najveći dio ovog rasta, što jest istina, dionički fondovi od 6/16 do danas rastu sa 1,47 miljardi na 1,79 milijardi, što vam u pola godine daje stopu rasta od 21,8%. Za mene ovo uopće nije "zanemarivo", kako vi kažete.

Odlucite se od kojeg datuma uzimate uporedbu prvo je je pocelo od 12/2014 sta sam ja procita kao od 1/2014 pa se nadoveza od krivog datuma al od tada ima vecu vaznost ako cemo pratit pa sad usporedjujete od 6/2016 opet sta vam odgovara kad je imovina u tom razdoblju bila najmanja uvjek se gleda duzi period da bi imao vecu statisticku vaznost, znaci kazes 6/2016 je narasla imovina dionickih fondova od 1,47 na 1,79 milijardi mislim da ce se svi slozit da je taj rast imovine posljedica porasta vrijednosti same imovine, a ne posljedica same uplate u dionicke fondove jer je od toga datuma do kraja godine samo dionicko trziste narastalo oprilike za toliko.

Sad ako gledamo to na duze razdoblje stanje imovine na dan je bilo ovako

01.2014———- 12.2014 ——–12.2016

Obveznicki 387 260 —— 934 891 —— 4 048 794

Dionicki 1 872 021 ——-1 696 259 —–1 790 136

Mjesoviti 752 738 ——-749 748 ——–866 564

Crobex 1 804 ———–1 785 ————1 986

Znaci ocigledno je da je obveznicka imovina narasla za nekoliko puta od 1.2014, dionicka imovina je realno gledajuci cak i pala gledajuci da je u tom razdoblju do danas sama vrijednost imovine narasla gledajuci po crobexu znaci zapravo imamo odljev novaca za pretpostavit iz dionickih fondova, dok su mjesoviti nesto narasli vecim dijelom zbog samog povecanja vrijednosti imovine znaci skoro pa nikakvog povecanja tu nije bilo od 1.2014


Pa vas ja pitam:
Koju bi imovinu imali radije, – onu koja u dvije godine raste 42,6% ili onu koja u pola godine raste po stopi od 21,8 % sa velikom tendencijom daljnjeg rasta te stope?

Ja nemam dvojbe oko toga! 🙂

Sad po tvome rezoniranju kako si mi prezentira s obzirom da je obveznicka imovina narasla 10 puta, a u dionicku se bas i nije ulagalo onda bi vjerovatno trebalo ulagat u obveznicku, a ne u dionicku tako si nam prezentira al znam da tako ne mislis :=)

Ignore : renči

vrijedi li ovo išta:

Rekordan skok industrijske proizvodnje od 14,9 posto

ma ne vrijedi nista..

..samo 23 mjeseca zaredom….pih..bezveze 😀

.. to nije ni 2 godine 😀

Dakle, da zaključimo.

Imovina fondova je u zadnje dvije godine narasla za više od 5 milijardi kuna od čeka se u zadnjih šest mjeseci vidi iznimni rast dioničkog udjela što se može objasniti porastom vrijednosti dionica i novim uplatama. To potvrđuju i praktički svakodnevni napisi u medijima. Obveznice su OUT, dionice su IN, a da je to tako dovoljno je pogledati trenutno stanje na tržištu.
Pred nama je rast uz kratke predahe, koji su sasvim normalna pojava.
Tko zadnji dođe na party dobije ostatke, a vrlo će vjerojatno morati i pospremiti nered! 🙂

La vita e bella!


Dakle, da zaključimo.

Imovina fondova je u zadnje dvije godine narasla za više od 5 milijardi kuna od čeka se u zadnjih šest mjeseci vidi iznimni rast dioničkog udjela što se može objasniti porastom vrijednosti dionica i novim uplatama. To potvrđuju i praktički svakodnevni napisi u medijima. Obveznice su OUT, dionice su IN, a da je to tako dovoljno je pogledati trenutno stanje na tržištu.
Pred nama je rast uz kratke predahe, koji su sasvim normalna pojava.
Tko zadnji dođe na party dobije ostatke, a vrlo će vjerojatno morati i pospremiti nered! 🙂

Napisem ti crno na bijelo o fondovima i imovini u zadnje dvije godine, a ti i dalje o iznimnom rastu dionickih fondova bas si nevjerovatan, obveznicka imovina narasla 10 puta, a ti napises da su out ono ne mogu da vjerujem

Ignore : renči

New Report

Close