Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neće on prodati ništa. možda će ih čak dodatno zadužiti.

...povijest se ponavlja...



teško je ovo za gledati. crobex u plusu više od 1%, a sve moje dionice u minusu

Grobi ide gore a ja na jedvite jade za sad ove godine samo +3% na portfelj. Nezadovoljan sam… imao par dionica koje su pale također.
[/quote]
Bez građevinskog dijela porfelja kojem sam bio najizloženiji,dobit iz financijskog dijela bi mi jedva pokrila gubitak iz Todexa nutris/VPIK i BELJE/pa bi i ja imao rast ispod rasta Crobexa.
Većina ulagača koji nisu bili u građevincima i Crobex dionicama su ispodprosječni.
Ipak ako smo spušili trebamo biti strpljivii čekati da i naše dionice povuku. Ako povuku?
Lako mi je pametovati,kratim građevinare da im ne budem previše izložen i lagano dokupljujem one koje stagniraju ili padaju.Keš nije moja opcija.Uvijek nastojim biti 100% u dionicama ,sada trenutno
na cca 98% u dionicama.
Turisti su preskupi,građevinari su se zaletili..da li će satati.Što kupovati?Brodari ne dolaze u obzir
dok vozarine padaju ATPL raste.Meri to jako.jako smrdi.
Ostaje mi samo Todex.Belje i Vupik se relativno lako kupuju,ali slabo padaju da bi jače dokupio.VIRO je možda interesantan radi velike cijene šećera,ali ne kupujem na ASKU jer imam malo keša s obzirom na porfelj.Možda Podravka?
Ipak dobit od preko 10% netto na cjelokupni portfelj je fantastičan rezultat u nepuni mjesec dana.
med i mlijeko se prelijeva u mojoj čaši,želim to i vama!
Bitno je sačuvati mir.

@
lopina
Nisam prorok ali što ako slijedećih 10 ak dana vozarine krenu gore ….aj izbaci onda viđenje..
ja svoje imam

A BALVANA!!! :) :) :)

U zadnjih par godina ATPL nije rasla u periodu od kraja siječnja do kraja veljače. Doduše, nije ni padala. Uglavnom se radilo o stagnaciji.
Vidjet ćemo što nas čeka u ovoj godini…

@lopina

Imaš jako zanimljiv “kontrarijanski” pristup investiranja.
To je strategija sa puno grča i rizika (igraš protiv trenda!), ali daje veliki potencijal za rast.
Upravo zbog ovakve tvoje strategije na tvom mjestu ne bih bio jako zabrinut.

Jako je zanimljivo štivo izvještaj ZSE za 2016. g.
Tamo se mogu pronaći inspirativni podaci.

Npr. tijekom 2016. ukupno gledajući, dioničari na ZSE su postali bogatiji za 20 milijardi kuna!

U svijetlu dobrih gospdarskih kretanja, pozitivnih očekivanja te sve veče boli koju osjećaju oni sa oročenom štednjom u bankama za koju dobiju sve manju i to oporezovanu kamatu (uz dodatno očekivano povećanje inflacije), rast našeg tržišta mi se čini naša sudbina!

Gledano po sektorima tijekom 2016. najviše su rasli turizam, industrija i transport.
Najslabije su rasli prehrana i građevinarstvo. Ovo ne znači da svi nabrojani sektori neće imati idalje svoj uspon.

Ako sam u pravu da su pred nama dobri dani (to je hipoteza 1. koju vlastitim kapitalom namjeravam potvrditi u stvarnosti) očekujem da će svoj rast “morati” napraviti i oni sektori koji su nešto tromiji (hipoteza 2. koju također namjeravam potvrditi svojim investicijama)
Siječanj je u sektoru građevine potvrdio obje ove hipoteze pa sam tu u značajnom plusu.

Ono što me posebno intrigira jest pomisao da će prehrana tek napravati ono što “mora”.
Hoće li biti u veljači ili listopadu 2017, 2018 ili kad, ne znam jer nemam čarobnu kuglu, ali znam da posjedujem imovinu koja tek treba napraviti nešto veliko. Kada to jednom budu potvrdila i financijska izvješća kompanija (a to ona uvijek rade sa vremenskim otklonom), priča će biti tako očita da će privlačiti i one koji sumnjaju u vlastitu snagu imaginacije.

La vita e bella!

Lopina… pa kud ćeš više da padaju Belje i Vupik, oni su na dnu kao što je i građevina bila do nedavno…

“amerikanac”
Nakon priče o bankrotu Agrokora odlučio sam se za “reži i bježi strategiju”.U Belju živa glava ostaje
jer sam ulazio od 23 do 24.I tu bi ostvario porezno neutralan rezultat.
U prodaji VUPIKA sam trebao ostvariti veliki porezni gubitak jer mi dolaze na red dionice kupljene od 30-32.I na kraju odustao od prodaje i BELJA i VUPIKA.A zašto ne bi Vupik ponovno na 30 ,Agrokor se trese.Ili možda ne?.Ali ja se tresem.A ako ne prodajem znaći da kupujem,ako imam keša.Ali ja bi nisko,niže ,najniže a keša imam malo.
Izgleda da je strah od Agrokora splasnuo,pa mi je sada drago da nisam proda.
Med i mlijeko navire u mom portfelju.

Lopina..
Iskreno ja uopce ne sporim u tvoju strategiju dok ti donosi lovu.
Ja sam prodao 8000 belja i 1000 vupika..
I uopve nisam rekao da se necu vratiti..
Samo je pitanje kada… Za par mjwseci pola gidine ili godinu…
Uz ovakvo stanje mi se ne drzi novac zarobljen u tim dionicama kada mi neke druge donose prinos od 50-100%…
Lako se ja vratim

Makar i po vecim cijenama.
Kao sto snate ja sam fokusiram iskljucivo na brodare i nase i strane.
Apsolutno sam uvjeren u eksploziju marketa ili brzi oporavak ove godine..
Naravno da je to moje misljenje i da nemora biti tocno..
Inace u brodare ulazem od 2004…i svega sam se nagledao..
Mogu samo javnosti kazati jednu cinjenicu i informaciju sa portala..
Bridari vise nikada poslije. Ove najveve krize u povjesti nece biti toliko ciklicke dionice..
Daoace ponuda i potraznja te vizarine ce biti strigo kontrolirane… Te ce se u narednih 50 gidina napraviti okan po koje m ce svi mirno ploviti uz male oscilacije.
Ovakvih extremnih situacija vise nece biti.
Izjavio difektor dianna shippinga..
Eto gospodo… Svatko svog konja hvali..
Ja hvalim ono za sto nesto znam a i……
Poz

A BALVANA!!! :) :) :)


Lopina… pa kud ćeš više da padaju Belje i Vupik, oni su na dnu kao što je i građevina bila do nedavno…

Svi oni cekaju belje nize ali ne ide
Sa 80 kn na 23 kn u vrlo kratkom roku je pad i vise nego nerealan ali je izveden uspjesno od strane drzave (cerp) koji je silom prodavao dionice kao da nema sutra i tako mjesecima
Netko je te “jeftine” dionice i kupovao, ne?
Sve je to dobro dirigirano za neciju korist


Lopina..
Iskreno ja uopce ne sporim u tvoju strategiju dok ti donosi lovu.
Ja sam prodao 8000 belja i 1000 vupika..
I uopve nisam rekao da se necu vratiti..
Samo je pitanje kada… Za par mjwseci pola gidine ili godinu…
Uz ovakvo stanje mi se ne drzi novac zarobljen u tim dionicama kada mi neke druge donose prinos od 50-100%…
Lako se ja vratim

Makar i po vecim cijenama.
Kao sto snate ja sam fokusiram iskljucivo na brodare i nase i strane.
Apsolutno sam uvjeren u eksploziju marketa ili brzi oporavak ove godine..
Naravno da je to moje misljenje i da nemora biti tocno..
Inace u brodare ulazem od 2004…i svega sam se nagledao..
Mogu samo javnosti kazati jednu cinjenicu i informaciju sa portala..
Bridari vise nikada poslije. Ove najveve krize u povjesti nece biti toliko ciklicke dionice..
Daoace ponuda i potraznja te vizarine ce biti strigo kontrolirane… Te ce se u narednih 50 gidina napraviti okan po koje m ce svi mirno ploviti uz male oscilacije.
Ovakvih extremnih situacija vise nece biti.
Izjavio difektor dianna shippinga..
Eto gospodo… Svatko svog konja hvali..
Ja hvalim ono za sto nesto znam a i……
Poz


Doi prije desetak dana moja straegija ulaganja je bila:.40% građevinari,max.50% hrana,i financijski sektor i industriski sektor 10% i više sve ostalo.Za brodare nije bilo mjesta.I dalje ću ih zaobilaziti jer mi nikako ne paše da BDI pada,a cijena ATPL je obrnuto proporcionalna varijabla prema trenutnom kretanju BDI.A zdravi seljački razum mi kaže da se tu mulja,tj da je ATPL postala visokošpekulativna dionica.Volio bih da pogriješim,da BDI počne rasti i da u tom trenu ATPL bude upravo proporcionalna
varijabla sa BDI.
Za sada promatram sa strane i ATPL mi je samo jednodnevna trejd meta,ako ocijenim da ima mesa!
Dugoroćno :Non me interessa!



Lopina… pa kud ćeš više da padaju Belje i Vupik, oni su na dnu kao što je i građevina bila do nedavno…

Svi oni cekaju belje nize ali ne ide
Sa 80 kn na 23 kn u vrlo kratkom roku je pad i vise nego nerealan ali je izveden uspjesno od strane drzave (cerp) koji je silom prodavao dionice kao da nema sutra i tako mjesecima
Netko je te "jeftine" dionice i kupovao, ne?
Sve je to dobro dirigirano za neciju korist

[/quote]

tebi su 4 g pada vrlo kratki rok!!!??? što tek onda za tebe znači dugoročno?

Belje će ili okrenuti u plus u ovom sad ili idućem izvješću ili neće nikad. Imam ga dosta i zapravo sam se zaletio, ali ajde, downside vjerovatno nije velik, a ako se bude ušminkavalo za prodaju ili kolateral moglo bi biti jedna lijepa priča.
A inače ta priča s diverzifikacijom, apsolutno da. Samo kako? Po meni, ne treba robovati fiksnim omjerima, sve je promjenjivo ovisno o ciklici i trenutnoj situaciji. Kako je broj buy and hold investitora vrlo mali za običnog poluinvestitortrejdera kakvi smo zapravo svi bitno je da u svakom trenutku imaš cca. 7-12 dionica u nekom razumnom rasponu postotaka portfelja. Burek metoda, ali seljački logična.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close