Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mnogi bi rado bili u dionicama, al nemaju keša….Pa kaj to treba značiti?!?

Pa kaj se ide bez one stvari na svadbu?

pa većina još nije prodala kupljeno davnih dana..dakle, oni tek trebaju prodati da bi imali keš…možeš li shvatiti da ljudi nemaju novaca? ja mogu.

...povijest se ponavlja...


Kaj očekujete sutra? Nastavak u istom tonu kao u petak ili? :-))

to su već gatanja iz graha ako netko …
pa vidjelo se još početkom prosinca da crobex ne smije preko 2000,bilo je tu egzibicija,zahvata,vratolomija za anale zse.
pračka katapult se toliko nategnula da smo u par dana došli na prag 2100.
ako će se opet netko lomiti,boriti da se tu zadrži možda će se isti obrazac ponoviti opet.
ne vidim u tome problem jer kako sada stvari stoje trend je takav da samo nepametan istrčava pred krdo i nudi se da bude zgažen.
neki to zovu hrabrost,neki ludost,neki…
na bazi temelja projekcije za godinu su dugogodišnje ne tako optimistične pa…
a najveći ubrzivač dizanje rejtinga je još na putu.
najizgledniji scenarij je iznimno pozitivan za 2017.
a ove prognoze pon,uto,sri….mogu biti razbibriga da ubijemo vrijeme,da se nasmijemo,da….
sve ovisi dali je neki štediša čitajući forum prosvjetljen,nek se skupi par takvih i ode crobi u danu na 2300 ili tko zna kud,tu sad više nema nemogućeg scenarija.
napisao sam nedavno ako padne 2100 uskoro otvara se put za ubrzani scenarij,neka ostane na sporom i ja sretan.
a eto radi empatijskih sklonosti da unesemo i tračak pesimizma za naše kolege pesimiste.
jednog dana doći će sigurno i red za korekciju,kolikogod to u ovom trenutku izgledalo nestvarno,sigurno će doći,mora,nebi bilo fer da…
biti će sigurno i među optimistima čija su očekivanja nadmašena onih koji će pozdraviti,sa oduševljenjem dočekati i tu korekciju.
to će biti interesantan dan iz više razloga,o tom potom…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Oni koji nemaju novaca nisu predmet rasprave. Ovdje govorimo o max. 10% stanovnistva iliti kucanstava kao potencijalnim malim i nesto vecim ulagacima, a stvarnih ulagaca ce biti manje od petine tog broja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

da, ali zanemaruješ one koji su i dalje u dionicama iz onog vremena, ali su to “zaboravili”…vrlo je mali broj potencijalno novih ulagača jer sad je tek kriza završila, nekima još i nije, mnogi su bez posla, a većina bez ušteđevine…ljudi su u strahu. a 2004-05 krize nije bilo, barem ne u ovakvom obliku i opipljive. imalo se love, trošilo se, išlo se svaki vikend na more – gužve su bile svakog petka u proljeće, a zadnjih godina nema nikoga)…itd..itd…koliko je auta prodano onda, a koliko sada…kupovali su se stanovi, renovirali se, novi namještaj, išlo se na putovanja…sada toga svega nema, a ti novci po računima su od 200 bogatih obitelji i njihovih manekena….zato ne sanjajte od crobexu na 5000 jer zasad samo nas nekoliko trguje i prodajemo jedni drugima.

...povijest se ponavlja...

Sutra rastemo a ponajviše na krilima HT-a pošto se najavljuje daljnje širinje u regiji i nove akvizicije.

ekipa ne priznajem tu spiku ljudi bi kupovali dionice kada bi imali.
nisam niti ja imao pa sam prodao ono što nisam koristio.
koliko ima danas nekretnina koje se u hr ne koriste već su trošak?
dali je apartman na moru koji se koristi avg 3 tjedna godišnje opravdana investicija ili trošak veći od plačenog ljetovanja?
koliko ih imamo?zašto se ne prodaju i ne ulaže na burzu pa za par godina kupi nekoliko apartmana?
vjerojatno jer se nas koji tako radimo drži za b-d-le.
svatko ima pravo na svoj izbor.
potražnja za nekretninama raste kako već dugo godina nije,mudri će iskoristiti priliku.
ovo je izgledno savršen tajming za arbitražu između nekretnina i dionica.
baš me zanima tko će se sjetiti…
da se samo 1% sjeti,to je dodatni priljev od 7 mlrd kn na burzu
realno ili ne?

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/imovina-prosjecne-hrvatske-obitelji-vrijedi-81000-538094

Građani su vlasnici nekretnina vrijednih otprilike 700 milijardi kuna

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


ekipa ne priznajem tu spiku ljudi bi kupovali dionice kada bi imali.
nisam niti ja imao pa sam prodao ono što nisam koristio.
koliko ima danas nekretnina koje se u hr ne koriste već su trošak?
dali je apartman na moru koji se koristi avg 3 tjedna godišnje opravdana investicija ili trošak veći od plačenog ljetovanja?
koliko ih imamo?zašto se ne prodaju i ne ulaže na burzu pa za par godina kupi nekoliko apartmana?
vjerojatno jer se nas koji tako radimo drži za b-d-le.
svatko ima pravo na svoj izbor.
potražnja za nekretninama raste kako već dugo godina nije,mudri će iskoristiti priliku.
ovo je izgledno savršen tajming za arbitražu između nekretnina i dionica.
baš me zanima tko će se sjetiti…
da se samo 1% sjeti,to je dodatni priljev od 7 mlrd kn na burzu
realno ili ne?

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/imovina-prosjecne-hrvatske-obitelji-vrijedi-81000-538094

Građani su vlasnici nekretnina vrijednih otprilike 700 milijardi kuna

Ono što su needucirani građani doživjeli i izgubili novac (vjerojatno oko 200.000 dioničara 2008_2015) neće zaboraviti i jako će se teško odlučiti uložiti u dionice. Ja bi rekao na žalost.
Kultura ulaganja u hrvatskoj je oko “0”
Daj bože da naš bloger napravi kvantni skok u školstvu kod ulaganja u robotiku…….i ……..

Vjerujem da će tim doć i učenje o ulaganju, pravna kultura, razne vještine i tako dalje što je esencijalno u životu
A ne kad je bio ZAVNOH, tko je bio drug, kad se rodio, što je jeo i išao spavati….. zašto nisi pročitao lektiru i.e……
Kad sam se već raspisao, curica prvi razred OŠ pa je za vrijeme praznika imala zadaću pročitat i napisati dvije lektire, a tek uče slovo LJ, NJ…. krasan sustav….

živjele dionice…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Ono što su needucirani građani doživjeli i izgubili novac (vjerojatno oko 200.000 dioničara 2008_2015) neće zaboraviti i jako će se teško odlučiti uložiti u dionice. Ja bi rekao na žalost.
Kultura ulaganja u hrvatskoj je oko "0"
Daj bože da naš bloger napravi kvantni skok u školstvu kod ulaganja u robotiku…….i ……..

Vjerujem da će tim doć i učenje o ulaganju, pravna kultura, razne vještine i tako dalje što je esencijalno u životu
A ne kad je bio ZAVNOH, tko je bio drug, kad se rodio, što je jeo i išao spavati….. zašto nisi pročitao lektiru i.e……
Kad sam se već raspisao, curica prvi razred OŠ pa je za vrijeme praznika imala zadaću pročitat i napisati dvije lektire, a tek uče slovo LJ, NJ…. krasan sustav….

živjele dionice…

Je da, sve to stoji ali da nam je nacija educirana, nebi onakvog rasta nikada ni bilo. Pa to se kupovalo po astronomskim multiplama, nije se pitalo. Uzmite si za primjer VDKT, promatrajte 2005-2010. Najviši postignuti EPS u tom petogodišnjem razdoblju bio je 18 kn (2007 godine). To vam uz ovako jednu skuplju multiplu od P/E 20 daje “fer” cijenu od 360 kn. E sad odite na MD i pogledajte po koliko se tržila te godine (ili godinu prije ili poslije, nevažno). Sad vi zazivajte nekakvo obrazovanje pa bi vidjeli svi skupa koliko bi se novaca dalo zaraditi na burzi da nema b*dala koje su voljne kupovati dionice na 200 earninga.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ma ne trebaju svi ulagači na burzi znati sve o dionicama. Neke osnove da, ali sami raditi analize… hmm.
Za to postoje profesionalci, pa se njih u razvijenim tržištima njih pita. A hrvati se vole praviti pametni. A pitati za savjet profesionalca i to platiti, ni u ludilu!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


ekipa ne priznajem tu spiku ljudi bi kupovali dionice kada bi imali.
nisam niti ja imao pa sam prodao ono što nisam koristio.
koliko ima danas nekretnina koje se u hr ne koriste već su trošak?
dali je apartman na moru koji se koristi avg 3 tjedna godišnje opravdana investicija ili trošak veći od plačenog ljetovanja?
koliko ih imamo?zašto se ne prodaju i ne ulaže na burzu pa za par godina kupi nekoliko apartmana?
vjerojatno jer se nas koji tako radimo drži za b-d-le.
svatko ima pravo na svoj izbor.
potražnja za nekretninama raste kako već dugo godina nije,mudri će iskoristiti priliku.
ovo je izgledno savršen tajming za arbitražu između nekretnina i dionica.
baš me zanima tko će se sjetiti…
da se samo 1% sjeti,to je dodatni priljev od 7 mlrd kn na burzu
realno ili ne?

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/imovina-prosjecne-hrvatske-obitelji-vrijedi-81000-538094

Građani su vlasnici nekretnina vrijednih otprilike 700 milijardi kuna

Ma tko je lud da proda sigurnu imovinu i ulazi u rizičnu investiciju?? Nemoj to pisati. Još će te netko poslušati i sve popušiti na burzi. 98% ljudi na burzi gubi. To zapamtite svi. O vi ćete biti među njima jednom. Ja neke nelikvidne dionice nisam mogao prodati 2007. Nije bilo kupaca…preko noći postanes gubitnik…dakle, nemojte prodati kuću da bi kupili dionice nego obratno. Kad narastu, prodajte dionice i kupite kuću

...povijest se ponavlja...


Sutra rastemo a ponajviše na krilima HT-a pošto se najavljuje daljnje širinje u regiji i nove akvizicije.

I Podravke – najava dividende, izbacivanja politike iz uprave i kupovina od strane Tedeschia.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close