Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-analiza-slovenskih-novinara-je-li-ovo-kraj-ivice-todorica/944392.aspx

Banke ocito vise na daju..HBOR moze pomoc ali pitanje je do kad

Agrokorovim tvrtkama kredit HBOR-a od 48,3 milijuna eura

Pozdrav

A onda možemo očekivati nekakav IPO , makar gazda nikad nije volio dijeliti sa drugima i ne biti glavni , ali izgleda će morat!



http://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-analiza-slovenskih-novinara-je-li-ovo-kraj-ivice-todorica/944392.aspx

Banke ocito vise na daju..HBOR moze pomoc ali pitanje je do kad

Agrokorovim tvrtkama kredit HBOR-a od 48,3 milijuna eura

Pozdrav

pa Agrokor kada je potpisivao ugovor za Mercator je i morao dati potpis da ide na londonsku burzu 2018
da bi mogao obaviti transakciju

A onda možemo očekivati nekakav IPO , makar gazda nikad nije volio dijeliti sa drugima i ne biti glavni , ali izgleda će morat!
[/quote]

Koje mrtvilo…

maratonac@
nestašica,traže se prodavači,ako želite dajte svoj doprinos u protivnom čekamo rezultat najnovije rovovske borbe kojih je od ljeta bilo….
do sada su kupci gubili sve bitke a dalje….živi bili…
vibra u zraku je takva da je to i dalje najizgledniji scenarij.
garancije nema a jednog dana će i pesimisti moći “slavodobitno” uskrsnuti.
tog dana biti će to jedan veliki win-win sretni oni-mi sretni
jedina dilema će biti tko će biti sretniji?
ako i nećemo mi biti sretniji barem ćemo biti bogatiji a nije ni to za baciti zar ne?
+ u toj korekciji će opet netko iskoristiti priliku za kupovinu sa popustom kao zalog opet neke buduće win-win situacije i sveopće sreće,veselja,prosperiteta…
to su ta bogom dana vremena o kojima…..
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

maratonac@
evo kako se pisalo na crobex 1975(-100 bodova) početkom prosinca

…držim da su prošla ta vremena kada su se prodavači trebali "bojati "malog" prometa.
barem je to dokazano u zadnjih 6mj.držim da kupci i dalje imaju bitno više razloga za nervozu,strah,neizvjesnost…
kada dođe vijest o dizanju kreditnog rejtinga i ostale pozitivne vijesti cijene će rasti pa makar na malom ili iznimno malom volumenu.posvjedočili smo previše puta da bi sumnjali.
kupci imaju priliku krcati ako neće po jeftinije kupovati će po skuplje.
u zadnjih desetak godina nisam bio često tako u nešto uvjeren.
volumen trgovanja je bio još slabiji na 15xx i ne vidim da je to bio dokaz nečega?
osim da strpljivi gotovo uvijek naplate pa ne vidim razlog sumnjati da će upravo to biti budući scenarij.
možda i griješim,nebi bilo….

sve izneseno vrijedi i danas kako ja vidim a
možda i griješim,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U ovom optimizmu, mislim da bi bilo pogrešno pretjerivati.
Za očekivati je da će biti zanimljivog trgovanja do kraja tjedna.
Očekujem puno veće promete na ZSE do petka, jer mi se ovo
čini kao zatišje pred buru. Osjeća se oluja Donald u zraku, a
bura i zahlađenje su u jačanju.
U svakom slučaju vidjet ćemo, samo strpljivo.

Barikb , pa ne pretjeruje se sa optimizmom , već govorimo o realnom optimizmu , zar ne !?

Barikb@
napisao sam jasno da će doći dan za korekciju.
a zašto je bilo bitno mudrije i u ćemu sam vidio temelje za to još od ljeta može se lako naći,pročitati.
i tada su neki na crobex 15xx pozivali na “oprez pri optimizmu”.
može se uvijek,može se i danas,da je bilo mudro biti pesimista nije a dali i kada će biti i koji će biti rezultat pesimizma a koji optimizma?
odnosno koliko će zaraditi pesimisti a koliko optimisti?
time will tell.
p.s.
crnjaka je bilo kroz cijelu povijest pregršt a opet su optimisti bitno bolje prošli pa…
ulažući dugoročno naš je rizik značajno manji a ako netko ulaže isključivo kratkoročno pa
mu se optimizam neće isplatiti sam si je kriv i ne žalim ga.
svatko ima pravo na svoj izbor,neznam za poštenije od toga.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Gdje se mogu online naci financijski izvjestaji za firme iz Slovenije? Pandan nasem FINA RGFI.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

vječiti optimisti neka slobodno preskoče komentare na moj post jer nemam volje prepucavati se oko očitih stvari:
svakodnevno trgovanje na ZSE potvrđuje da je rast iscrpljen – cijene stagniraju ili lagano klize u iščekivanju crvenila vani pa da se i crobex žešće zatuče dolje…. svježeg keša nema, stranci u bitnijem obimu ne dolaze (tj.već su kupili što ih je zanimalo), građani nakon pušinga u nedavnoj krizi nemaju namjeru ulagati novi kapital na ZSE (eventualno samo manji dio AKO bude išao HEP), mali ulagači su keš uglavnom već potrošili na dionice, fondovi sad samo održavaju cijene “svojih” desetak dionica do korekcije, tako da novog kapitala nema niti će ga skoro biti na ZSE.

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

U ocekivanju izvjesca je mir, kakva su ocekivanja?

belupo
Brini svoje brige. Doista misliš da ikome treba tvoje dušebrižništvo?
Odi malo na tradingeconomics pa čitaj o stanju svjetske ekomomije, možda nešto i naučiš.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close