Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

delboy
Slažem se oko Moody-a i oko toga da likvidnost još uvijek nije zadovoljavajuća. A opet, sad se dan s 10 mil. redovnog dioničkog prometa smatra lošim, a do prije pola godine se dan s 5 mil. smatrao odličnim, jer ih je bilo s 1 i 2 mil. Novi ulagači dolaze, polako, i zato indeksi rastu polako. A kad naraste do 2500 onda će dolaziti u većem broju. To je čista psihologija: ljudi neće kupiti cipele od 400 kn na popustu za 200 kn, jer oni su too fancy shmency za to, ali zato hoće po 2200 kn cipele koje ne vrijede više od 800 kn, jer oni jelte imaju, ne? Samo neka bude tako, jedva ih čekam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


sigurno je da će iduće izvješće moody's-a biti bolje. ono na što oni aludiraju vjerojatno je koalicija mosta i hdz-a gdje je doista upitno hoće li se ta vlada slomiti na prvoj prepreci (hep, ina i slično). ja mislim da je taj izvještaj korektno napisan jer se manje više svi slažemo sa time. no, to ne znači da burze nije prepostavila buduća pozitivna izvješća koja će uslijediti. nas to ne treba brinuti . nas jedino treba brinuti daljnja slaba likvidnost burze. jest da je bolje, ali je daleko od zadovoljavajućeg. cijene može napuhati svatko, čak i pojedinci među nama, ali održavati cijenu visoko je teško bez novih ulagača. a oni zasad ne dolaze u većem broju. i mislim da ove godine neće ni dolaziti.

ima dokaza da “novi ulagači”dolaze(niste li i vi jedan od?),bolje im je da ne čekaju da stranci opet prvi nakrcaju pa im prodaju.
da,vjerujem da su razočarani i da nebi htjeli kupovinom dizati sebi cijenu.
da,život je okrutan kad si nedaš godinama dokazati pa dođe i dan da to treba “platiti”.
da, da se mene pita bili bi već kupili prije koju godinu i tako bi propustili manje ali…
da,srećom za njih za propustiti ima još bitno više.
da,očekujem da sljedi rovovska borba u trgovanju.
da,i prošlo ljeto je na 15xx volumen bio mizeran jer nije bilo zainteresiranih prodavača.
da,očekujem da će kupci i dalje gubiti večinu bitaka jer argumenti i vrijeme rade protiv njih.
da,želim puno sreće i uspjeha svima koji su sada prepoznali priliku i žele ući,time će podići indexe i ne samo nama podići vrijednost portfelja već i sebi pa smo svi u win-win zar ne?
da,ima još više nego dovoljno dionica sa značajno podcijenjenom imovinom i nema razloga za strah i paniku,to će ostati rezervirano samo za najnevjernije tome.
da,možda i griješim nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



sigurno je da će iduće izvješće moody's-a biti bolje. ono na što oni aludiraju vjerojatno je koalicija mosta i hdz-a gdje je doista upitno hoće li se ta vlada slomiti na prvoj prepreci (hep, ina i slično). ja mislim da je taj izvještaj korektno napisan jer se manje više svi slažemo sa time. no, to ne znači da burze nije prepostavila buduća pozitivna izvješća koja će uslijediti. nas to ne treba brinuti . nas jedino treba brinuti daljnja slaba likvidnost burze. jest da je bolje, ali je daleko od zadovoljavajućeg. cijene može napuhati svatko, čak i pojedinci među nama, ali održavati cijenu visoko je teško bez novih ulagača. a oni zasad ne dolaze u većem broju. i mislim da ove godine neće ni dolaziti.

ima dokaza da "novi ulagači"dolaze(niste li i vi jedan od?),bolje im je da ne čekaju da stranci opet prvi nakrcaju pa im prodaju.
da,vjerujem da su razočarani i da nebi htjeli kupovinom dizati sebi cijenu.
da,život je okrutan kad si nedaš godinama dokazati pa dođe i dan da to treba "platiti".
da, da se mene pita bili bi već kupili prije koju godinu i tako bi propustili manje ali…
da,srećom za njih za propustiti ima još bitno više.
da,očekujem da sljedi rovovska borba u trgovanju.
da,i prošlo ljeto je na 15xx volumen bio mizeran jer nije bilo zainteresiranih prodavača.
da,očekujem da će kupci i dalje gubiti večinu bitaka jer argumenti i vrijeme rade protiv njih.
da,želim puno sreće i uspjeha svima koji su sada prepoznali priliku i žele ući,time će podići indexe i ne samo nama podići vrijednost portfelja već i sebi pa smo svi u win-win zar ne?
da,ima još više nego dovoljno dionica sa značajno podcijenjenom imovinom i nema razloga za strah i paniku,to će ostati rezervirano samo za najnevjernije tome.
da,možda i griješim nebi bilo…

[/quote]

ja novi ulagač? pa ja sam na burzi bez prestanka od 2002, a sporadično od 1997. jeste li čuli za varaždinsku burzu. uzalud ti pišeš, ljudska psiha ne funkcionira ovako kako ti govoriš nego obratno. i to nije dobro jer nakon iduće krize, naše burze više neće biti. ovi koji možda i dođu na vaš nagovor će opet doći prekasno. i opet će popušiti. i više se nitko od njihovih potomaka 3. nasljednog reda neće vratiti na burzu.

...povijest se ponavlja...

a novi ulagač? pa ja sam na burzi bez prestanka od 2002, a sporadično od 1997. jeste li čuli za varaždinsku burzu. uzalud ti pišeš, ljudska psiha ne funkcionira ovako kako ti govoriš nego obratno. i to nije dobro jer nakon iduće krize, naše burze više neće biti. ovi koji možda i dođu na vaš nagovor će opet doći prekasno. i opet će popušiti. i više se nitko od njihovih potomaka 3. nasljednog reda neće vratiti na burzu.

kakva su to pitanja dali sam čuo za varaždinsku burzu?
nije tajna od kad sam na burzi.
i ćemu takva nervoza,isprovociranost?
koliko pratim a pratim prilično intenzivirao si svoje pisanje otprilike početkom 2016 (ispravi me ako griješim,i mene zanima) sa
stavom da je najbollje neivestirati na zse,od tada si propustio nemalu priliku ako su tvoji izneseni stavovi pratili i tvoju ulagačku strategiju.
znam,znam napisao si nekad da sad ne tražim da si “sretan”kada propuštaš.
čak sam ti se tada i “naklonio” za tu moralnu veličinu koju ja vjerojatno neću nikada razumjeti,dostići.
dali je i dalje tvoj stav da je najbolje neinvestirati na zse,pitam da možemo napraviti rezime u nekoj budućnosti?
nadam se da ti nije problem izraziti svoj stav, očekivanja.
mislim da su moji prilično jasno artikulirani a spreman sam i dodatno ako ti misliš….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

u kojem svemiru žive ovi likovi iz moodysa?
bolje bi im bilo da se poklope ušima.
prinos na 10-Year Bond Yield pada značajno a oni o pojačanim rizicima?
pa da, oni vide ono što ne vidi cijeli svijet.
zato su i davali smeću AAA jer su tako vidoviti.
imat ćemo se kome smijati kada će se posipavati pepelom…

nemojte samo da ovo vide ovi likovi iz moodysa jer još će više zaprijetiti rušenjem rejtinga
🙂
http://lider.media/aktualno/izvanredan-skok-industrijske-proizvodnje-na-mjesecnoj-godisnjoj-razini/

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra
Kakav pogodak! Ma neće, teško mogu zadržati negativne izglede ako se brojevi popravljaju, nekako je neintuitivno i sami bi sebi rušili kredibilitet. Vjerovatno stabilni izgledi, a onda i dizanje rejtinga kad se objavi GDP i pad duga.
Bitan moment će biti i emisija obveznica koji je Marić spominjao danas, a za 1. kvartal. Jako je dobro da će ići ugrubo pola-pola vani i ovdje, jer može balansirati s tim. Istina je da se država tuži s bankama, ali s obzirom da im se omogućuje otpis loših kredita uz priznanje troška, što smanjuje rezervacije, mislim da će dogovoriti ok uvjete.
Momenti su zasad pozitivni i treba ih zadržati. A da je sve to još fragilno, jest. Nema mjesta krivim koracima. Iako sam glasao za SDP, ova Vlada mi se čini stručnija i suvislija od one prije, mada u dobrom dijelu nastavlja njihovu politiku (porezno rasterećenje i sl.). Ne manje važno je to što će ipak lakše otavrljati pritiske interesnih skupina poput branitelja nego da se radi o SDP-u. Malo mrkvice, ali ne previše.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

migra
Kakav pogodak! Ma neće, teško mogu zadržati negativne izglede ako se brojevi popravljaju, nekako je neintuitivno i sami bi sebi rušili kredibilitet. Vjerovatno stabilni izgledi, a onda i dizanje rejtinga kad se objavi GDP i pad duga.
Bitan moment će biti i emisija obveznica koji je Marić spominjao danas, a za 1. kvartal. Jako je dobro da će ići ugrubo pola-pola vani i ovdje, jer može balansirati s tim. Istina je da se država tuži s bankama, ali s obzirom da im se omogućuje otpis loših kredita uz priznanje troška, što smanjuje rezervacije, mislim da će dogovoriti ok uvjete.
Momenti su zasad pozitivni i treba ih zadržati. A da je sve to još fragilno, jest. Nema mjesta krivim koracima. Iako sam glasao za SDP, ova Vlada mi se čini stručnija i suvislija od one prije, mada u dobrom dijelu nastavlja njihovu politiku (porezno rasterećenje i sl.). Ne manje važno je to što će ipak lakše otavrljati pritiske interesnih skupina poput branitelja nego da se radi o SDP-u. Malo mrkvice, ali ne previše.

serislave sve mi je jasno ali daj ti meni reci dali jednoj od dvije najveće rejting ag na svijetu priliče nekakvi out of date copy-paste uradci kojih bi se posramili i studenti ekon. faksa?
a komentiraju rejting jedne države(članice EU) koja je kakva je ali ima nemalo neusporedivo gorih na svijetu.
i onda se čudimo što su takvi gurnuli svijet u najveću fin krizu u povijesti dajući najvećem smeću AAA?????
i kako se onda čovjek neće iz tih likova sprdati?
takvi likovi se za takve analize časte u mil.usd.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


a novi ulagač? pa ja sam na burzi bez prestanka od 2002, a sporadično od 1997. jeste li čuli za varaždinsku burzu. uzalud ti pišeš, ljudska psiha ne funkcionira ovako kako ti govoriš nego obratno. i to nije dobro jer nakon iduće krize, naše burze više neće biti. ovi koji možda i dođu na vaš nagovor će opet doći prekasno. i opet će popušiti. i više se nitko od njihovih potomaka 3. nasljednog reda neće vratiti na burzu.

kakva su to pitanja dali sam čuo za varaždinsku burzu?
nije tajna od kad sam na burzi.
i ćemu takva nervoza,isprovociranost?
koliko pratim a pratim prilično intenzivirao si svoje pisanje otprilike početkom 2016 (ispravi me ako griješim,i mene zanima) sa
stavom da je najbollje neivestirati na zse,od tada si propustio nemalu priliku ako su tvoji izneseni stavovi pratili i tvoju ulagačku strategiju.
znam,znam napisao si nekad da sad ne tražim da si "sretan"kada propuštaš.
čak sam ti se tada i "naklonio" za tu moralnu veličinu koju ja vjerojatno neću nikada razumjeti,dostići.
dali je i dalje tvoj stav da je najbolje neinvestirati na zse,pitam da možemo napraviti rezime u nekoj budućnosti?
nadam se da ti nije problem izraziti svoj stav, očekivanja.
mislim da su moji prilično jasno artikulirani a spreman sam i dodatno ako ti misliš….

[/quote]

Ja stalno pišem i provociram, nekad više, nekad manje. Na burzama trgujem ponekad, ali ne investiram već dugo jer nisam uvjeren u oporavak dok je zlato ovako skupo. Ništa ne držim dugo, osim nekoliko pickova u inozemstvu. Ovdje imam svega dvije dionice. Nemam kamo investirati pa se igram. I dalje smatram da tu ne treba ozbiljno ulagati , što ne znači da vi nećete zaraditi. Ja ću manje od vas, ali meni je i to dovoljno. A ako krene nizbrdo, ja ću prvi biti vani. Našao sam tako dobar sistem kratkoročnog ulaganja i uživam u njemu. Razvijam mozak a kapne i fina lova. Ideju mi je dao najinteligentniji forumas alias, indirektno doduše, a ja sam to sebi prilagodio. Njega ste otjerali. Šteta. Hvala mu.

...povijest se ponavlja...


http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

meni su ovi likovi koji su svakakvom smeću davali AAA i dalje nisu neki važan orjentir.
sada kada ne mogu ništa naći u makroekonomiji jer rastu:bdp,ind prioz,izvoz ,pada deficit pada,dug pada nakon 8g…..
oni našli razlog u "političkoj nestabilnosti"???
ako ćemo tako trebali bi srušiti rejting odmah USA sa novim predsjenikom.
uskoro francuskoj,njemačkoj….
koji su njihovi motivi ili su samo i dalje nesposobni napraviti kvalitetnu procjenu meni je nebitno.
očekujem da će se još u 2017 posipavati pepelom.
neće im biti teško ako u ničemu u tome su profesionalci…


migra
Kakav pogodak! Ma neće, teško mogu zadržati negativne izglede ako se brojevi popravljaju, nekako je neintuitivno i sami bi sebi rušili kredibilitet. Vjerovatno stabilni izgledi, a onda i dizanje rejtinga kad se objavi GDP i pad duga….

serislave sve mi je jasno ali daj ti meni reci dali jednoj od dvije najveće rejting ag na svijetu priliče nekakvi out of date copy-paste uradci kojih bi se posramili i studenti ekon. faksa?
a komentiraju rejting jedne države(članice EU) koja je kakva je ali ima nemalo neusporedivo gorih na svijetu.
i onda se čudimo što su takvi gurnuli svijet u najveću fin krizu u povijesti dajući najvećem smeću AAA?????
i kako se onda čovjek neće iz tih likova sprdati?
takvi likovi se za takve analize časte u mil.usd.

[/quote]

nismo dugo čekali potvrdu iznesenih teza.

Izazvali svjetsku krizu? Agencija pristala platiti 864 milijuna dolara kazne

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

koliku su štetu napravili prošli su lišo. to je trebalo biti izraženo u milijardama. platili su samo amerikancima kao da se to drugih država nije ticalo.

who dares, wins

i još uvijek rade isti posao
trebalo im je zabraniti posve rad.
dovesti ih kaznama do bankrota i propasti, a pojedincima potpuno zabraniti obavljasnje bilo kakvog posla vezanim za dosadašnje poslove i to sve dokazuje da je sustav bio uvezan. a za cilj da se našteti prvenstveno ne američkom gospodarstvu, nego da se podebljaju novčarke, omnima koji najviše imaju.
od krize 2007 naovamo, u svijetu kao i kod nas, oni što su imali sada imaju još puno više, a srednih domaćina više nema, svi su sada svrstani u one koji pšreživljavaju.

dan je pametniji od noći!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-analiza-slovenskih-novinara-je-li-ovo-kraj-ivice-todorica/944392.aspx

Banke ocito vise na daju..HBOR moze pomoc ali pitanje je do kad

Agrokorovim tvrtkama kredit HBOR-a od 48,3 milijuna eura

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close