Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BANKARI bliski MARGIN KREDITIMA…..podigli tržište kapitala…

Ako ste slučajno počeli tražiti davatelje margin kredita vidjet ćete – da ovdje ima posla …za izvjesne
strukture..

Nakon što se na portalu UGLEDNE HRVATSKE BANKE …pojavila PONUDA ZA dodjelu
MARGIN KREDITA za kupnju proizvoda na tržištu kapitala…..u vrijednosti od
50.000- 2.000.000.00 kuna ….. vrlo brzo ćete doći do podatka…..
………….da takav kredit NIJE MOGUĆE PODIĆI…..jer, je to bilo samo…za KOGA? …..nešto su
malo plasirali…………….

ZAR OPET ???

Bankari plasiraju kredite i onda unutar jedni drugih PREMEĆU NOVAC podižući svoje pozicije
pravdajući poslovne rezultate ili jednostavno manipulirajući tržištem, stvarajući sliku
velikog rasta CROBEX-a….

Pa, zar opet?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


U svakom slucaju bi bilo ljepse i pozitivnije cut da smo u skupini stabilnih…pa Rumunji su sigurniji od nas…I nije vazno sta mi sami o sebi mislimo vec kako nas drugi ocjenjuju..

Pozdrav


očekujem na temelju solidnih “temelja” da će i ta procjena biti dignuta na gore.
držim to najizglednijim scenarijem a u tom slučaju će i današnje valuacije izgledati kao nešto što nije bilo
mudro,pametno propuštati ako ne griješim….
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

meni su ovi likovi koji su svakakvom smeću davali AAA i dalje nisu neki važan orjentir.
sada kada ne mogu ništa naći u makroekonomiji jer rastu:bdp,ind prioz,izvoz ,pada deficit pada,dug pada nakon 8g…..
oni našli razlog u "političkoj nestabilnosti"???
ako ćemo tako trebali bi srušiti rejting odmah USA sa novim predsjenikom.
uskoro francuskoj,njemačkoj….
koji su njihovi motivi ili su samo i dalje nesposobni napraviti kvalitetnu procjenu meni je nebitno.
očekujem da će se još u 2017 posipavati pepelom.
neće im biti teško ako u ničemu u tome su profesionalci…

ako detaljno pročitaš, vidjet ćeš da su njihove procjene uvijek realne i objektivne. drugo je to što mi sami sebe ne vidimo, ali realnost je drukčija od naših zamisli. bez tih agencija, odnosno bez njihovih visokih ocjena NEMA niti će biti većih stranih ulagača jer oni polažu račune svojim bankarima i svojim uplatiteljima udjela u fondove. dakle, nemojmo se rugati stručnjacima koji dobro rade svoj posao. sve što kažu ne odgovara političarima, ali je realno. obveznice naše države su u ranku junka, dakle ne mogu ni dionice biti puno bolje u takvoj državi. a vidim i među forumašima kao osobama koje bi morale biti iznad posjela postoje žestoki nacionalisti, promiče se mržnja, netrpeljivost, vrijeđaju se druge nacije…sve to se gleda i računa i u takve države nitko pametan ne ulaže.

...povijest se ponavlja...

Sve to stoji, ali talijanski kreditni rejting je viši od hrvatskog, a javni dug trenutno stoji na 132.6% GDP-a, deficit sličan kao naš.
Ali oni su u eurozoni i uvijek mogu nažicati otkup obveznica od ECB-a prijeteći da će pucanjem sebi u glavu zakrvaviti i ostale.
To ti je kreditni rejting. Svašta.
Ali dobro je da su ovi naši sad ipak svjesni da to više ne ide pa se bar ne zaletavaju sa ziđanjima cesta i sl.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

pazi, italija i hrvatska se ne mogu uspoređivati po ničemu. talijani su sposoban narod, brzo prilagodljiv na promjene, posebno u industriji gdje se vrlo brzo mijenjaju strojevi ako nešto ne prolazi na tržištu i kreće proizvodnja novog proizvoda. nešto slično su još samo turci. svi ostali su pasivni i nesposobni za zaraditi veliku lovu. ako si ikad bio u regiji veneto, dovoljno je pogledati uz autocestu pa ćeš vidjeti halu do hale koje proizvode od igle do lokomotive. uz to, italija je izmislila banke i bankarski sustav kakvog danas poznajemo i peta je ekonomska sila svijeta. a mi smo jedna banana republika koja na žalost još uvijek živi od turizma a ne proizvodimo gotovo ništa prepoznatljivo. stoga je logično da italija ima beskonačno kredita, a mi baš i nemamo – iako, ne može se reći da nam rejting agencije nisu sklone – jesu jer jako su oklijevali u spuštanju rejtinga, no kad su vidjeli našu nesposobnost promjena, spustili su rejting i neće ga tako skoro podići.

...povijest se ponavlja...



http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

meni su ovi likovi koji su svakakvom smeću davali AAA i dalje nisu neki važan orjentir.
sada kada ne mogu ništa naći u makroekonomiji jer rastu:bdp,ind prioz,izvoz ,pada deficit pada,dug pada nakon 8g…..
oni našli razlog u "političkoj nestabilnosti"???
ako ćemo tako trebali bi srušiti rejting odmah USA sa novim predsjenikom.
uskoro francuskoj,njemačkoj….
koji su njihovi motivi ili su samo i dalje nesposobni napraviti kvalitetnu procjenu meni je nebitno.
očekujem da će se još u 2017 posipavati pepelom.
neće im biti teško ako u ničemu u tome su profesionalci…

ako detaljno pročitaš, vidjet ćeš da su njihove procjene uvijek realne i objektivne. drugo je to što mi sami sebe ne vidimo, ali realnost je drukčija od naših zamisli. bez tih agencija, odnosno bez njihovih visokih ocjena NEMA niti će biti većih stranih ulagača jer oni polažu račune svojim bankarima i svojim uplatiteljima udjela u fondove. dakle, nemojmo se rugati stručnjacima koji dobro rade svoj posao. sve što kažu ne odgovara političarima, ali je realno. obveznice naše države su u ranku junka, dakle ne mogu ni dionice biti puno bolje u takvoj državi. a vidim i među forumašima kao osobama koje bi morale biti iznad posjela postoje žestoki nacionalisti, promiče se mržnja, netrpeljivost, vrijeđaju se druge nacije…sve to se gleda i računa i u takve države nitko pametan ne ulaže.
[/quote]

delboy , ovo je ocjena moodysa , ok , a šta smo zaboravili nedavno ocjenu s&p-a , koja je drukčija( u pozitivnom smislu) od ove ! I šta sad , obje relevantne rejting agencije , a ocjene različite !? Izgleda je migra u pravu kad kaže da mu je to malo sumnjivo.

delboy@
ako se apostrofira u njihovoj ocjeni “polička nestabilnost” to znači da je to out of date.
to je moglo vrijediti za period oreškovićeve vlade a sada su stvari značajno drugačije,pozitvnije po pitanju političke stabilnosti,makroekonomija je dodatno stisnula gas.
radi iznesenog držim i očekujem od moodysa da će u sljedećoj ocjeni kreditnog rejtinga izglede dignuti na stabilne a nebi bila senzacija da ih podignu i stepenicu gore u pozitivne.
temelja ima a vrijeme će napraviti svoje.
uskoro će netko moći reći “hop” pa…
pričekajmo da rezimiramo tko je bolje vidio.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

dok smo imali nestabilnu vladu i bili bez iste, rezultati gospodarstva su nam bili najbolji do sada.
neka bude političke nestabilnosti, a smjer kretanja i dalje ostane pozitivan, jer vlada i političari ništa svakako ne čine za boljitak i razvoj gospdarstva.

dan je pametniji od noći!

“To nije pravorijek, već samo izvješće s pregledom stanja na ulasku u 2017.”, rekao je Marić. Ta agencija, pojasnio je, nema unaprijed određen kalendar objava, ali njezina se nova ocjena očekuje vjerojatno u ožujku, prije čega bi novu ocjenu trebala objaviti i agencija Fitch, dodao je….

http://www.vecernji.hr/hrvatska/maric-najavio-zaduzenje-drzave-u-prvom-tromjesecju-1141821

u kojem svemiru žive ovi likovi iz moodysa?
bolje bi im bilo da se poklope ušima.
prinos na 10-Year Bond Yield pada značajno a oni o pojačanim rizicima?
pa da, oni vide ono što ne vidi cijeli svijet.
zato su i davali smeću AAA jer su tako vidoviti.
imat ćemo se kome smijati kada će se posipavati pepelom.
još će ispasti da su ovi domaći komedijaši nepopravljivi pesimisti stručnjaci kamilica 🙂

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

delboy
Komentar u vezi Italije ti je korektan, zaista sam na čizmi bio svugdje, od Catanie i Palerma na Siciliji preko Rima, Genove, Milana, srednjih gradova pa do Trsta. I jest, veliki su, igra se na količinu, nered je popriličan, ali pozitiva. Čak mi je dojam da su Talijani kao onaj pametan, ali lijen đak u razredu, napravit će kad ga stisneš, a dotad ljenčari. Iako i njima je turizam dosta velik % GDP-a, nie 20%, ali nije ni daleko, ispravi me ako griješim. A banke, molim te, spašavaju ih sve redom, hehe. Too big to fail… Izum dobar, tu se slažem;-).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

sigurno je da će iduće izvješće moody’s-a biti bolje. ono na što oni aludiraju vjerojatno je koalicija mosta i hdz-a gdje je doista upitno hoće li se ta vlada slomiti na prvoj prepreci (hep, ina i slično). ja mislim da je taj izvještaj korektno napisan jer se manje više svi slažemo sa time. no, to ne znači da burze nije prepostavila buduća pozitivna izvješća koja će uslijediti. nas to ne treba brinuti . nas jedino treba brinuti daljnja slaba likvidnost burze. jest da je bolje, ali je daleko od zadovoljavajućeg. cijene može napuhati svatko, čak i pojedinci među nama, ali održavati cijenu visoko je teško bez novih ulagača. a oni zasad ne dolaze u većem broju. i mislim da ove godine neće ni dolaziti.

...povijest se ponavlja...


delboy
Komentar u vezi Italije ti je korektan, zaista sam na čizmi bio svugdje, od Catanie i Palerma na Siciliji preko Rima, Genove, Milana, srednjih gradova pa do Trsta. I jest, veliki su, igra se na količinu, nered je popriličan, ali pozitiva. Čak mi je dojam da su Talijani kao onaj pametan, ali lijen đak u razredu, napravit će kad ga stisneš, a dotad ljenčari. Iako i njima je turizam dosta velik % GDP-a, nie 20%, ali nije ni daleko, ispravi me ako griješim. A banke, molim te, spašavaju ih sve redom, hehe. Too big to fail… Izum dobar, tu se slažem;-).

Turizam im je velik u apsolutnim brojevima, ali u relativnim ni priblizno – 2,1% im je udio turisticke potrosnje u BDP-u za 2014 (HR – 17,2%, danas jos i vise)

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Travel_receipts_and_expenditure_in_balance_of_payments,_2010–14_YB16.png

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

New Report

Close