Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I još nešto, kolega farmaceutu, ja ne drukam, jer bih onda navlačio na pojedine dionice, nego komentiram tržište i svjetska gibanja, nešto što ti nisi u stanju jer vjerovatno ne čitaš engleski baš najbolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Dobro se sjećam dana 2.11.2016. kada je kolega Serislav, dakle prije dobra dva mjeseca, napisao sljedeće:


Razine koje ja čekam nisu 1500 bodova, nego 700. Ne nužno ubrzo, ali kroz godinu do dvije sigurno.

Sada ovu izjavu usporedite s današnjim Crobexom i s koleginim izjavama na zadnje dvije stranice ove teme.

Npr.:


belupo
Ovo je pocetak uspona Crobex-a na preko 5000 bodova. A ti laj na mesecinu i propustaj vlakove. Hrvatski GDP ce kroz 2-3 godine dosegnuti onaj iz 2008. Sto znaci isti takav Crobi. Mozda i vise. Ne razumijem te uopce, sto ti je?

[/quote]
čovjek samo piše u skladu sa svojim nickom, nema tu nikakvih zamjerki, tržište je živo i nepredvidivo

Opet nije dobro 🙁

http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

meni su ovi likovi koji su svakakvom smeću davali AAA i dalje nisu neki važan orjentir.
sada kada ne mogu ništa naći u makroekonomiji jer rastu:bdp,ind prioz,izvoz ,pada deficit pada,dug pada nakon 8g…..
oni našli razlog u “političkoj nestabilnosti”???
ako ćemo tako trebali bi srušiti rejting odmah USA sa novim predsjenikom.
uskoro francuskoj,njemačkoj….
koji su njihovi motivi ili su samo i dalje nesposobni napraviti kvalitetnu procjenu meni je nebitno.
očekujem da će se još u 2017 posipavati pepelom.
neće im biti teško ako u ničemu u tome su profesionalci…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

A vidi ovog…

Vaš link …[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

migra
Pun pogodak! To je mafija koja je u vlasništvu banaka i oni jednostavno moraju zezati na takav način jer kome bi inače naplaćivali kamate? Velikima ne mogu, njima moraš dati AAA ili ti pošalju inspekciju i zatvore ured, a onda se iživljavaju na nama i Africi. Ali istinabog nama je isto bolje da se pokrijemo po ušima, tek nedavno se nešto počelo raditi ozbiljnije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

meni su ovi likovi koji su svakakvom smeću davali AAA i dalje nisu neki važan orjentir.
sada kada ne mogu ništa naći u makroekonomiji jer rastu:bdp,ind prioz,izvoz ,pada deficit pada,dug pada nakon 8g…..
oni našli razlog u "političkoj nestabilnosti"???
ako ćemo tako trebali bi srušiti rejting odmah USA sa novim predsjenikom.
uskoro francuskoj,njemačkoj….
koji su njihovi motivi ili su samo i dalje nesposobni napraviti kvalitetnu procjenu meni je nebitno.
očekujem da će se još u 2017 posipavati pepelom.
neće im biti teško ako u ničemu u tome su profesionalci…


Samo valja naglasiti da ovo nije procjena rejtinga nego općenito izvješće.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Svi mi znamo kakvi su i zasto sluze..ali kakvi bili bili ..odredjuju visinu kamata koju netko vraca..rizik koji se veze uz ulaganja..itid..itd… Ovakve poruke sigurno nisu poticajne za strane ulagace a time ni zse…i malo koga briga sta vi i ja mislimo.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

I to je rezime prošle ocjene, a ne procjena buduće. Uključuje katastrofalno stanje ekonomija nakon SDP-a i nestabilnost prošle Vlade.

“Out of the CEE-8, four countries started 2017 with stable outlooks, two with negative outlooks and two with positive outlooks. Seven out of the eight CEE countries are now rated investment grade for the first time since 2012. This reflects the region’s improved resilience to global economic challenges as a result of strong growth dynamics and relatively prudent fiscal starting positions.

The negative outlooks on the ratings of Poland and Croatia reflect the vulnerability of their fiscal and structural policies, and ultimately their economies, to rising domestic political risks. ”

https://www.moodys.com/research/Moodys-Mixed-2017-outlook-for-CEE-sovereigns-reflects-solid-growth–PR_360534

Tako da ovaj tendenciozan i senzacionalistički naslov Yutarnjeg nema smisla, kao ustvari i ostatak članaka tih novina…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Svi mi znamo kakvi su i zasto sluze..ali kakvi bili bili ..odredjuju visinu kamata koju netko vraca..rizik koji se veze uz ulaganja..itid..itd… Ovakve poruke sigurno nisu poticajne za strane ulagace a time ni zse…i malo koga briga sta vi i ja mislimo.

Pozdrav

takve su poruke omogučile da jesmo kako jesmo,ćemo kada oni promjene svoje”poruke”.
u interesuje je i njihovih banaka da u hr kupuju što jeftinije zar ne?
treba li onog tko je nama,tko će nama ,njima prodavati žaliti???
svatko će dobiti,je dobio kako si je izabrao,i koliko je tražio za toliko je prodao zar ne?
do sada od 2010 nisam nikad nigdje napisao da bi nešto trebalo,bilo mudro,pametno prodavati
pa se valjda iz toga može pretpostaviti u kojem smjeru idu moja razmišljanja,te kako postupam sa svojim ulogom.
možda i griješim,nebi bilo…..

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


I to je rezime prošle ocjene, a ne procjena buduće. Uključuje katastrofalno stanje ekonomija nakon SDP-a i nestabilnost prošle Vlade.

"Out of the CEE-8, four countries started 2017 with stable outlooks, two with negative outlooks and two with positive outlooks. Seven out of the eight CEE countries are now rated investment grade for the first time since 2012. This reflects the region's improved resilience to global economic challenges as a result of strong growth dynamics and relatively prudent fiscal starting positions.

The negative outlooks on the ratings of Poland and Croatia reflect the vulnerability of their fiscal and structural policies, and ultimately their economies, to rising domestic political risks. "

https://www.moodys.com/research/Moodys-Mixed-2017-outlook-for-CEE-sovereigns-reflects-solid-growth–PR_360534

Tako da ovaj tendenciozan i senzacionalistički naslov Yutarnjeg nema smisla, kao ustvari i ostatak članaka tih novina…


i da smo “zlobni”,”zločesti” ili nešto slično postavili bi pitanje dali je netko ovo “naručio” i ako je tko je taj kome treba?
nisu vremena za zlobu,zločestoću,zavist,jal….
bilo je na temelju argumenata starih >1g bitno pametnijih rješenja ima ih i danas
tko će se sjetiti,primjeniti….
živi bili….
ako ne griješim nećemo dugo čekati odgovor po meni nisu godine u pitanju već je to nešto između mjeseci i tjedana .kome trebaju rješenja na dnevnoj bazi ima kladionicu iza prvog zavoja.
sretno mu bilo,trebati će mu bitno,bitno više sreće nego ovdje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U svakom slucaju bi bilo ljepse i pozitivnije cut da smo u skupini stabilnih…pa Rumunji su sigurniji od nas…I nije vazno sta mi sami o sebi mislimo vec kako nas drugi ocjenjuju..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close