Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidim da je 99% forumaša “ALL IN” u dionicama….odlično! :-))

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Mislim da treba svemu pristupiti staloženo i smireno. Niti je sada potrebna prevelika euforija, niti je bila potrebna prevelika depresija kao do sada. Sve su ovo normalni ciklusi koji dolaze i prolaze. Treba se nastaviti baviti svojim poslom i marljivo “delati” a novac mora biti isključivo posljedica, a nikako primarni cilj jer zamagljuje moć rasuđivanja. Vrućeg srca i hladne glave rekli bi neki…
Pozdrav svima!



Moglo bi se isto reći da ti navlačiš ljude da prodaju , dok ti istovremeno kupuješ 🙂 Oladi malo , da ti srce ne otkaže .

ne laži! nigdje ne savjetujem ljude da prodaju, samo savjetujem da se sada ne kupuju dionice nakon višemjesečnog rasta, tj. na vrhu cijene jer se očekuje jača korekcija
[/quote]

Ma kakva jača korekcija kolega? O čemu pričate? I kolika je to jača korekcija?
Hoćete li molim Vas nestati s foruma ako ne dođe do te jače korekcije?
Pa Crobex je u korekciji već 8-9 godina (izuzev turista i još par dionica)…konačno se gospodarsvo u Hrvata malo oporavlja i makroekonomski pokazatelji su sve pozitivniji…ovo je konačno nakon toliko godina suza i škrguta zubiju točka preokreta i svjetlo na kraju tunela, a Vi ne sugerirate kupnju dionica….
Pa kada ćete kolega kupovati ako nećete sada?!? Ovo je trenutak koji čekamo već skoro 10 godina….halo , 10 godina..


@ migra
samo sam iskren po pitanju ulaganja u građevince, ništa drugo, te shodno tome prihvaćam odgovornost, kritike, nisam nikada napisao da u mom žitu nema kukolja, ali ga čistim koliko mogu, za sada ga je sve manje, ali sve neću nikada počistiti, jer se pojavljuje na drugim dionicama, osim da krenu svi odjednom, lp



@migra
građevinci su toliko duboko da je i mali pomak kad se izrazi u postotcima ogroman. imam neke od prije sa minusom i još nisam zagrijan da tamo vršim dokup. sve u svoje vrijeme. pogrešno bi bilo misliti da su za ovaj rast zaslužno mali ulagači koji su se gle čuda od jednom osvijestili. po veličini naloga se vidi da su institucionalni igrači malo otpustili kočnicu. samim time ovaj rast je ponuđena mrkva malima. na kraju krajeva nije bitno kako raste dok raste.

dečki ja vas čekam na temi građevinski sektor za raspravu avi ovdje,dobro da nema i više tema kako bi se tek tada “našli” 🙂

svi mi vidimo svojim očima iste stvari drugačije,u tom paketu idu i velike prednosti.
napisao sam tamo pa ću ovdje …


1.EU fondovi(potencijal 70mlrd kn)
2.turizam 5mlrd kn kratkoročno a tek srednjeročno,dugoročno…
3.domaća industrije koja u naizgled malim ali brojnim investicijama…
rast prizvodnje će ubrzati investicija
4.stanogradnje…
5.javna potrošnja se takoder budi a i tu leže investicije mjerrljive na skali u mlrd-ama

Uskoro kreće gradnja nove dnevne bolnice od 23.000 kvadrata vrijednosti 250 milijuna kuna

puno jakih,iznimno močnih generatora investicija
tsunami poslova je na putu kolikogod mi šutili o tome
izgledno neviđen na ovim prostorima
proći će još nešto vremena dok se to ne pretoči u nešto konkretno ali[/b]
dali će trenutne promotivne,akcijske valuacije čekati ?
ovisi o više faktora ali bitno izglednije da neće.
isplati li se riskirati pri imovini koja se može kupovati značajno ispod Bv što rizik čini gotovo zanemarivim a sve pri činjenici da je rast profitabilnosti neizbježan???
time will tell

meni vrijeme nije presudni faktor,ulazim često prerano,ne žalim se…
rast je bio i biće skokovit ,za ukrcavanje “na vrijeme” jaaaaako riskantno je odgađanje
možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


vidim da je 99% forumaša "ALL IN" u dionicama….odlično! :-))

šteta da nemaš za prodati.
šta ćeš kad je život okrutan i kada na zse nemožeš prodati prije nego kupiš.
jako dobro za tebe da je tako jer bi do sada bio jedan od najvećih gubitnika u zadnjih 8 godina.
s druge strane tko je tebe pravilno “protumačio” mogao se je hebeno obogatiti.
evo mogao je i danas nemalo ugrabiti.
izdrži,trebamo te…
ako ćeš biti i dalje tako uspješan pokrenuti ćemo ovdje peticiju kandidature za predsjednika države,vlade…
sam izaberi…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Moglo bi se isto reći da ti navlačiš ljude da prodaju , dok ti istovremeno kupuješ 🙂 Oladi malo , da ti srce ne otkaže .

ne laži! nigdje ne savjetujem ljude da prodaju, samo savjetujem da se sada ne kupuju dionice nakon višemjesečnog rasta, tj. na vrhu cijene jer se očekuje jača korekcija
[/quote]

Ko laže ?! Iz tvojih postova se to tako može tumačit. Isto si pisao ako se sjećam i prošle godine , tijekom zadnjih par mjeseci , zato……..


vidim da je 99% forumaša "ALL IN" u dionicama….odlično! :-))

Ne bih se htio nabacivati brojkama ali daj mi Belupo procjeni s koliko novca(dionica) aktivni forumaši ovog foruma raspolažu?!
Ja bih rekao s maximalno “dan prometa” na zse.
I što onda ima veze ko je u čemu?!






zar doista 10 minuta nema niti jedne transakcije na ZSE?? koma….

olega
pa poduzmi nešto!
[/quote]

nisam lud kupovati po ovim cijenama, čekam korekciju…i to malo jaču
[/quote]

uz dužno poštovanje, kolega, mislim (ne samo ja) da ćeš se i načekati!
[/quote]

pa meni je vrlo drago da ste ti i ekipa do grla u dionicama, imat će tko prodavati i rušiti cijene kad uskoro krene korekcija 😉
[/quote]

odlično, win-win situacija! ti prizivaš korekciju, a ja je se ne plašim jer faktor vrijeme uvijek odradi svoje, a papiri postanu još skuplji nego što su bili prije korekcije. na takve stvari ne reagiram prodajom, nego kupnjom.

Dobro se sjećam dana 2.11.2016. kada je kolega Serislav, dakle prije dobra dva mjeseca, napisao sljedeće:


Razine koje ja čekam nisu 1500 bodova, nego 700. Ne nužno ubrzo, ali kroz godinu do dvije sigurno.

Sada ovu izjavu usporedite s današnjim Crobexom i s koleginim izjavama na zadnje dvije stranice ove teme.

Npr.:


belupo
Ovo je pocetak uspona Crobex-a na preko 5000 bodova. A ti laj na mesecinu i propustaj vlakove. Hrvatski GDP ce kroz 2-3 godine dosegnuti onaj iz 2008. Sto znaci isti takav Crobi. Mozda i vise. Ne razumijem te uopce, sto ti je?

dali to tada znači da sve ove kolege koji sipaju teške crnjake danas će za 2 mj biti veliki optimisti?
može li si to netko pojmiti zamisliti,predočiti….?
i dali tada mi koji nismo i zadnji cash potrošili griješimo?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

jasno je da se druka kao nekad. kad kupuju, pljuju. kad prodaju hvale. i to je to. jedino ja i još nekolicina uvijek držimo hladnu glavu shvaćajući da forum ne može preokrenuti trend u bilo kojem smjeru. ja nikad nisam mogao lagati da prodajem, a kupovao sam i obratno. jednostavno, to mi se gadi i to je jadno i odlika bijednika. zato me ovdje mnogi i mrze. ja sam njihova savjest koja ih podsjeća što su sve spremni napraviti za šaku kuna. prodali bi i vlastitu obitelj…kamoli neće nepoznate uvaliti u probleme.

...povijest se ponavlja...

PersJesus
Točno, ne povlačim što sam rekao jer sam tada zaista tako i mislio.
A onda sam objavio revidirano mišljenje, što također možeš pronaći, negdje između ta dva posta.
Tada sam držao zlato bojeći se sloma o kojem sam govorio, a onda kad sam vidio da od toga najvjerovatnije nema ništa u skorije vrijeme zlato sam prodao uz 12% zarade te s tim i drugim cashom kupio dionice. I to nakon objave revidiranog mišljenja. U nekoliko većih kupovina. I zasad sam pogodio.
Nadam se i ubuduće.
P.S.
Ja sam ti ko barba Luka, j…š čovjeka koji ne mijenja mišljenje. Bitno je samo da si ga svjestan. Bolje uočiti zabludu nego ne.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close