Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

najbolji i najsigurniji rast je dvije stepenice gore jedna dolje i opet tako
prebrz rast odgovara samo špekulantima da mogu naivčine pelješiti
zato predlažem da na ovim razinama ne prodaj a neka lagano ide gore, neka se i drugi ulagači, prvenstveno novi i ulože, da ojača burza, povećaju se prometi, aktiviraju se i dionice koje nisu odradie svoje
tada će nam svima biti bolje, ja tome navijam da u ovome uživa čim veći broj igrača-građana, tada će mi i ovi dosadašnji prinosibiti draži.

dan je pametniji od noći!


Kako se povijest ponavlja pa to nisu istine. Ovdje i ovi koji su u dionicama i najavljuju eksploziju će na kraju ponoviti Newtona i pogubiti pare skupa s onima koji sada nisu u dionicama… Nažalost, al eto… Ko ne uči iz prošlosti osuđen je da ju ponovi…

Jednostavno ce se dogoditi mali rast, većina ovdje ljudi će misliti "to je to", mi smo pametni, znamo mi pa će izaći i gledati kako burza raste… I onda će vidit da drugi zarađuju dok oni gledaju, ući i zarađivati ponovo. I onda pljooooos…. Jbga… Tako to ide… Izvućiće se samo oni koji znaju da "ne znaju" i ulažu na temelju vrijednosti koje doduše ne mogu točno izračunati, ali mogu otprilike. A svi ovi koji gledaju trgovanje i kako "kumice na placu pričaju o dionicama" osuđeni su skupa s kumicama ponoviti prošlost…

E, da…baš će se tako dogoditi…a ti ćeš biti među onima koji će se izvući jer ćeš ili biti u cashu ili u RIVP-u…

Necu, dragi. Biti cu u dobro dverzificiranom portfelju i pretrpiti odredeni gubitak. Sve su to normalni ciklusi koje se ne moze predviditi al ih se moze prebroditi sa CIM MANJE STETE.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Tek smo se odlijepili od dna….ovo je tek početak jednog podužeg perioda rasta burze (vjerujem da rastemo idućih nekoliko godina)…rekao bih da smo sad kao kad smo bili 2003-2004 godine…

Kolega, ja nisam tako optimističan – rekao bih da je trenutno stanje kao 2006. godine

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Jedino važno je da se na burzu vrati povjerenje i likvidnost.
Mali trejdali su ionako pogubili skoro sve .
Nisam Nostradamus niti to želim biti ali sam uvjeren da ćemo ove godine pa i slijedeći rasti i više nego oni najoptimisticniji očekuju.
Rast svakako neće biti expolozivan…Ali da će biti konstantan i umjeren to svakako očekujem.
Svatko ima svoje favorite i neka se drži toga.
Meni je u redu ako netko nema vjeru u građevinu pa ulaze u turizam…Ili brodare ili sta ti ja znam.
Svatko neka svoju lovu stavi tamo di smatra da će biti oplodjena.
Poanta je da neće svi zaraditi..
Zaraditi će samo strpljivi ….Sretni i disciplinirani sa onim u što vjeruju da valja..
Ostali će biti namagarcio kao i uvjek

A BALVANA!!! :) :) :)


Ne kužim zašto zbrajati promet dionica i obveznica? To je kao da zbrajaš kruške i jabuke.
Koji je smisao toga?

zato što se odvija u istoj “trgovini”. kao npr. u konzumu PROMET je skupna cifra, a dijeli se na prehrambeni i neprehrambeni asortiman. pa dalje hrana, piće, odjeća i obuća, kozmetika,…..


Ne kužim zašto zbrajati promet dionica i obveznica? To je kao da zbrajaš kruške i jabuke.
Koji je smisao toga?

Tocno. Kao da na standu s vocem zbrajas promet od prodaje krusaka i jabuka. Smisao je da prikazes ukupan promet.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ova godina će se razlikovati od prehodnih zbog toga sta će rasti sektori koji imaju rezultate a zna se koji su,ostali mogu malo po inerciji ali nista znacajno,

spalato@
držim baš obrnto jer su takvi rasli prošlih godina značajno više,neki su i blizu svojih ATH.
posljedično veći potencijal rasta leži o onim dugogodišnje značajno podcijenjenim koje je nelikvidnost odvukla još više na dno u izljevima “emocija”.
ima već nekih dokaza u 2017 na dokaze iz 2016,ako ne griješim uskoro ćemo moći reći “hop”.
međusektorska arbitraža je započela.
u paketu osim izgledno većih prinosa idu i veći rizici.
dali baš tako veliki da bi opravdavali trenutne cijene
i dali su upravo to najbolje prilike za 2017?
živi bili..
p.s.
opći sentiment će bitno izglednije svima osim ljubiteljima cash-a,oročenja donjeti
priličnu količinu radosti,veselja….
sjetva je na jesen a žetva u lipnju rekli bi naši stari pa da vidimo…..

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

zaboravio sam nadodati da naši stari i još kažu da postoji i ranoproljetno sijanje za one koji nisu stigli na jesen,da nije to kao jesensko ali da je puno bolje nego nikakvo i da nije mudro pametno u životu propuštati žetve.+ da su oni koji ipak jesu propuštali nakon toga bili,mudriji,pametniji i nakon toga bolje u budućnosti planirali…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


zaboravio sam nadodati da naši stari i još kažu da postoji i ranoproljetno sijanje za one koji nisu stigli na jesen,da nije to kao jesensko ali da je puno bolje nego nikakvo i da nije mudro pametno u životu propuštati žetve.+ da su oni koji ipak jesu propuštali nakon toga bili,mudriji,pametniji i nakon toga bolje u budućnosti planirali…

koja su ovo lupetanja, strašno….

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

zar doista 10 minuta nema niti jedne transakcije na ZSE?? koma….

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close