Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas bi u zadnjim satima trgovanja moglo biti iskrcavanja na više dionica, čak i s minusima prodavatelja, a sve s ciljem da si smanje poreznu osnovicu za porez na dobit koji će plaćati u siječnju

Ignore: KressoM, delux

avax možeš pojasniti tu superhik teoriju, koja je svrha toga??

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Naravno da nema nikakve svrhe. Kako se čini bismo mogli zatvoriti godinu preko 2000 kao Trumpolin za iduću.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


avax možeš pojasniti tu superhik teoriju, koja je svrha toga??

bolje izgubiti, nego platiti porez, to je valjda nešto novo na ZSE, tko zna, možda je kolega već krenuo s “laganim pripremama” za doček, i ja sam lagano u predprazničkom raspoloženju, živjeli i Sretna Nova godina svima


danas bi u zadnjim satima trgovanja moglo biti iskrcavanja na više dionica, čak i s minusima prodavatelja, a sve s ciljem da si smanje poreznu osnovicu za porez na dobit koji će plaćati u siječnju

Nije istina..
to je važilo zaključno sa srijedom…jer dionice od četvrtka se već knjiže u ponedjeljak tj. u novoj godini u skdd..
Ne zaboravi…kad kupiš…ili prodaš + 2 radna dana..

A BALVANA!!! :) :) :)

Hoce li ga uspjet namjestit okruglo na 2000…. haha

pepe7

pa da im propadne 2 mjeseca glumljenja kvislinga i prodaje dalmacije? taman posla. Grobi ostaje Grobi do nečijeg znaka, ročilda, augusta šenoe i ili paje patka nebitno je, u svakom slučaju netko će upaliti motore kad mu se prohtje.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@bearg
ne, nego je bitan datum prodaje, a ne datum knjiženja u SKDD!

Ignore: KressoM, delux

Ovako se ne voli Hrvatska.
Krenimo redom.
Proračun je u minusu. Dolazi na naplatu veliki iznos duga sljedeće godine i treba nam 30 milijardi kuna (čini mi se) i usprkos svemu kupuje se INA novcem od prodaje HEP-a, jedinog preostalog većeg izvora sredstava s kojim Hrvatska može puno više od kupnje kompanije koja vrijedi trenutno više od MOL-a (istina još ne znamo cijenu po kojoj se misli kupiti, ali svejedno).

http://www.index.hr/vijesti/clanak/plenkovic-objasnio-kako-planira-kupiti-inu-prodat-cemo-dionice-hepa/941054.aspx

Netko nas doista mrzi (ili mi sami sebe) kada želimo potrošiti novce na kupnju kompanije koju smo prodali da bismo je kupili i to još jedinim novcem kojeg se možemo dočepati “bez rada”, a da nije izvor turistička djelatnost.

Imamo dva moguća odgovora:

– s našom imovinom upravljaju strane sile i možemo samo šutjeti
– naši mrze naše pa žele sve upropastiti

I ja sam osobno spominjao prodaju 20% HEP-a ovdje tu na forumu kao jedno od mogućih rješenja nelikvidnosti u državi te poticanje tržišta kapitala, ali nikako kupnje kompanije u ovom obliku.

Također, može biti i teorija zavjere, npr. kako javnosti se obratiti i reći da HEP ide na prodaju pa izmisliš da ćeš s tim novcem kupiti INU i time pridobiješ simpatije (prvo pričaš o INI da svaki trag zataškaš, a tek kasnije o HEP-u, a zapravo ćeš novac iskoristiti za naplatu velikog duga sljedeće godine pa kasnije javnosti pričaš kako je kupnja INE ipak neisplativa).

Politika je kurva pa je svaki scenarij moguć.

Vaš forumski drug

Bože dragi pomozi. Ne kužim zašto oni uopće kupuju i prodaju. Samo nek se fino MOL upiše na razmjerni dio HEP-a i ne bude trebalo nikakvih priprema, kredita, stresa, novaca, izvještaja, optužbi ni ništa.
Mi onda imamo INU, a MOL, ako su pametni, nek grickaju polako HEP. što im od svega srca želim i što jeftinije.
Svaki saborski zastupnik u iduće 4 godine mora dovući u HR jednu svjetsku kompaniju. Jedan na jedan. Inače nek idu doma.
lijepi pozdrav. Sretna nam NOVA

beti

Analiza
Ni sam ne znas koliko si u pravu. S teorijom zavjere. To je jedino realno.
Pogotovo ako se moze razumno pretpostaviti da ce Ugri traziti papreno, a za kvarat Hepa se moze dobiti kifla, oliti puno manje nego oni fantaziraju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close