Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad već govorite o Hypu, ne znam jeste primjetili ovo jučer. Možda je i to djelomičan razlog njihova izlaska.

Izvješće o preuzimanju društva
Olt d.d. Osijek

http://www.zse.hr/novosti/718-07-HYBA_OLT.pdf

No respect

I ja se slažem s Timom, sve što sam zaradio zaradio sam sam, s početnih 4.000 kuna i to posuđenih prije par godina. Naravno, bilo je i puno sreće ali i znanja i predviđanja. Nikada i nijednom ijedna inside informacija, samo zalaganje, rad i trud.
A to što će stati na kraj nekim pojedincima nisam baš siguran, ti si uvelike moćni i bogati pa se mogu braniti ako ih netko i napadne.

Možda ne mora ništa značiti, ali Hypo na IPKK podebljava poziciju.

Pozdrav

kaj je sad ovo,,to je čisto manipuliranje,,,tržištem, dioničarima,,,za ovo ili za ono prije netko bi trebao odgovarat…

http://www.vecernji.hr/home/manager/1112914/index.do

29.06.2007 17:43
UZNEMIRENI DUHOVI Vrijednost dionica Holdinga pala 20-ak posto
Popust braniteljima srušio cijenu Đakovića
Autor Ljubica Gatarić
Većina zaposlenih dijeli mišljenje da su dionice previše platili još 1993. godine

Premda zbog afere Maestro na adrese svih 682 branitelja, bivših i sadašnjih zaposlenika Đure Đakovića koji su u vrijeme pretvorbe bili mobilizirani na ratištima, još nisu stigli ugovori za kupnju odobrenog paketa od 748 dionica ĐĐ Holdinga nominalne protuvrijednosti 20 tisuća DEM, ta odluka HFP-a, kao i pad cijena Holdingovih dionica na burzi zbog naglo osnažene ponude, uzburkali su duhove među malim dioničarima.

Sada se osjećaju izravno oštećenima oni koji su 1993. po znatno nepovoljnijim uvjetima mogli kupiti najviše 200 dionica Holdinga po tadašnjoj cijeni od 100 DEM. Zbrajajući sve popuste (na radni staž, jednokratnu uplatu i dr.), prosječna cijena po kojoj su branitelji kupovali dionice iznosi 30 kuna po dionici, a trenutačna cijena na burzi je oko 250 kuna u odnosu na 300-tinjak kuna prije mjesec dana.

Izračun štete
Lako je iz toga izračunati, tvrde oštećeni mali dioničari, da su državni proračun i oni oštećeni za stotinjak milijuna kuna. Dugogodišnji zaposlenik ĐĐ Montaže Antun Luketić upisao je 1993. polovicu od dopuštenog paketa, ali ni to nije otplatio.

– Upisao sam 100 dionica i otplatio samo 67 zbog nepovoljnih novčanih uvjeta i tada slabe tržišne vrijednosti. Uz to što je braniteljima sada dopuštena kupnja 748 dionica, mislim da je najveći problem u tome što je u ovim ugovorima trebalo ugraditi klauzulu da se dionice ne smiju prodavati određeno razdoblje. Ovako su se razmahali i mešetari pa je cijena dionica pala 20-ak posto. Ispravljanjem jedne učinjena je druga, još veća nepravda – smatra Antun Luketić.

Uspješno završenu akciju kupnje dionica s popustom Đakovićevim braniteljima organizirano je vodio Klub Specijalnih vozila Udruge hrvatskih veterana Domovinskog rata čiji čelnik Ivan Barić ima sasvim suprotno viđenje nezadovoljstva kolega.

– Prijevara prema malim dioničarima ĐĐ Holdinga nije učinjena danas zbog kupnje dionica branitelja, nego u vrijeme pretvorbe 1993. godine, kad je Holding procijenjen na 1,2 milijarde kuna, a jedna dionica prodavala se po 100 njemačkih maraka. Dioničarstvo je rizik i svi koji su kupovali dionice Holdinga mogli su ga umanjiti prebacivanjem udjela u tvrtke u vlasništvu Holdinga – ističe branitelj i radnik Specijalnih vozila Ivan Barić.


Možda ne mora ništa značiti, ali Hypo na IPKK podebljava poziciju.
Pozdrav

Očito kako se Hypo, tj. Slavonska banka prebacila na domaći teritorij. OLT, IPKK…

No respect


Možda ne mora ništa značiti, ali Hypo na IPKK podebljava poziciju.

Pozdrav

Nije to isti. Ovaj na IPKK je Hi-growth fond skrbnicki. Ovaj koji bjezi je HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

stvarno taj Hypo smrdi!!!

čitam jutros u Slobodnoj Dalmaciji neki lik koji je bio predsjednik HFP-a u vrijeme SDP-ove vlade na brzinu kupio sebi par kuća , automobila itd , itd …..

a zamislite gdje se zaposlio nakon pada SDP-ove vlade ?????

pogađate: HYPO banka “podpredsjednik uprave” ako se ne varam!!!!!!![smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General


stvarno taj Hypo smrdi!!! čitam jutros u Slobodnoj Dalmaciji neki lik koji je bio predsjednik HFP-a u vrijeme SDP-ove vlade na brzinu kupio sebi par kuća , automobila itd , itd ….. a zamislite gdje se zaposlio nakon pada SDP-ove vlade ????? pogađate: HYPO banka “podpredsjednik uprave” ako se ne varam!!!!!!![smiley7][smiley7][smiley7]

Ne varaš se baš tako piše!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Počelo je rokati u Velikoj britanij,prvo u Londonu neka podmetnuta bomba a onda danas u Glasgow-u zapaljeni automobil uletio u aerodromsku zgradu.
Baš me zanima što će biti u ponedjeljak na Londonskoj burzi???
Nek žešća korekcija

Novac je kisik burze!

treba pokrenuti anketu da se vidi koliko ljudi stvarno vjeruje da su to teroristi postavili te aute, i da li su isti ikad trebali eksplodirati.. pa ti englezi jadni stvarno zive pod opsadom i u stalnoj opasnosti.. nije cudo da kupuju nekretnine u drugim zemljama[smiley1]
taman da malo ucvrste novog premijera na vlasti i postave jos koju kameru..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

SVIM FORUMASIMA I MALIM DIONICARIMA BEZ OBZIRA DI SE NALAZE(u koje firme ulazu) ZELIM DA NAREDNIH POLA GODINE OSTVARE JOS VECE PRINOSE.[smiley2][smiley2][smiley2]

SmileyCentral.com

New Report

Close