Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako se uzme u obzir jačanje dolara rast cijena dionica u USA je ogroman.
DAX je narastao jako puno.
Za CROBEX očekujem stabilno trgovanje između 1.962 i 1.989 bodova barem idućih godinu-dvije,
nema smisla mjenjati nešto što je u redu, možda je najbolje vrijeme za 4 godine nakon izbora
neki iskorak od 1.995 do 2.017 bodova.

P.S. Naravno psihološka granica je 2.000. Na to računati svakako.

Ne znam, možda se drži strogo blokirano da se uhvati dobar start i veliki početni prinosi u novoj godini
od fondova na dalje.

Dionice kao što su: RIVP, ADPL, ADRS, HUPZ, Podravka, Ledo, Solaris su puno bolje od gotovine
uz relativno mali rizik. Rekao bih da je najveća prilika fond Slavonac SLPF za mrvicu hrabrije.

Špekulativno Hoteli Maestral. Građevinske dionice su vrlo rizične i smatram da mali dioničari
tu preuzimaju velike rizike koji ih mogu baciti na koljena.

ovdje bih još stavio i ATPL .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Ako se uzme u obzir jačanje dolara rast cijena dionica u USA je ogroman.
DAX je narastao jako puno.
Za CROBEX očekujem stabilno trgovanje između 1.962 i 1.989 bodova barem idućih godinu-dvije,
nema smisla mjenjati nešto što je u redu, možda je najbolje vrijeme za 4 godine nakon izbora
neki iskorak od 1.995 do 2.017 bodova.

P.S. Naravno psihološka granica je 2.000. Na to računati svakako.

Ne znam, možda se drži strogo blokirano da se uhvati dobar start i veliki početni prinosi u novoj godini
od fondova na dalje.

kolega , ne znam je li se zafrkaješ ili si zbilja ozbiljan ovo za crobex .
pa on ako samo ne potegne u 2017. barem cca 300-400 bodova , to bi bilo jako loše , jer to znači da cijela ova akcija koju je provela Vlada , te daljnje očekivanje rasta bdp-a , sve pada u vodu , tj. investitori očekuju pad gospodarstva i Adio rastu kreditnog rating-a.
nadam se da se tvoje očekivanje ( ili zafrkancija 🙂 ) neće obistiniti.

u svakom slučaju pozdrav , nasmijao sam se , dobar post ! 🙂

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Jos par faktora koje te rejting agencije imaju na umu:

1) Skuplje zaduzenje u buducnosti – FED dignuo kamatne stope i obavjestio da ce ih nastaviti dizati
2) Proracun temeljen na vrlo optimisticnoj prognozi rasta BDP-a od 3.2% (2017 godine) te daljnji rast u narednim godinama iako sve institucije predvidaju nizi rast od predvidjenog i njegovo daljnje usporavanje
3) Sok analiza – svaki rast barela nafte za 10 USD spusta nas rast za nekih 0,4% ako se dobro sjecam.
4) usporavanje europskog gospodarstva u daljnjim godinama
5) bezobrazno ne-konzervatina fiskalna politika obzirom u kakvoj situaciji se nalazi drzava (Sanader sindrom u pred-kriznim vremenima)

Mislim da je najbolji scenarij dizanje izgleda iz negativnog u stabilni.

Ako se ovo ostvari:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prijetnja-proracunu-teska-najmanje-dvije-milijarde-kuna-jutarnji-u-posjedu-nacrta-novog-zakona-hrvatska-ce-placati-mirovine-vojnicima-hvo-a/5372691/

Novi izdatak za proračun 2-4 milijarde kn,piši kući propalo.

"Only dead fish swim with the stream"

bigfoot
Ne bu to išlo. Dat će 200-300 milja i bok. Nitko nije lud da si propuca nogu zbog 3 zastupnika u Saboru koje ima ovako i onako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

neznam gdje će se ti novci trošiti, tko je to zadužio ovu državu što uopće postoji, gdje je to se branila RH, tko je zapovjedao >HVO-om, na temelju kojih se sporazuma ratovalo u BiH i zbog čega, ,kako to partizani imaju mirovine, kako ustaše i domobrani…i milion drugih pitanja. moj narode što bi neki rekli iliti kazali

dan je pametniji od noći!

danas opet mrtvilo i bijeda od trgovanja…nemam više živaca sjediti pred ekranom, idem u grad na kavu

Ignore: KressoM, delux


danas opet mrtvilo i bijeda od trgovanja…nemam više živaca sjediti pred ekranom, idem u grad na kavu

ha ha, ponavljam, slobodno se možete vratiti cca 01.01.2017.
ništa specijalno i značajno se neće promijeniti.


danas opet mrtvilo i bijeda od trgovanja…nemam više živaca sjediti pred ekranom, idem u grad na kavu

pa normalno da je mrtvilo kad će neki i dalje držati lovu na banci da ju jede inflacija nego uložiti makar i u blue chip dionice i to isključivo dividendne koje daju u prosjeku 5-7%….banka je banka…makar bilo 0,5% godišnje …dok god štednja ne dođe u – kao u njemačkoj …nema od toga ništa…previše je zatucan naš narod…
Vani je normalno da svaka obitelj ima barem 20% investirane imovine u dionicama..

A BALVANA!!! :) :) :)

Da, Falco ironičan sam. Ali proći će bitno je imati dobre pozicije i biti strpljiv.

Šta je s kreditnim rejtingom? Jesu objavili?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close