Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Mislim da bi fond manageri mogli napucati Crobi na 2050-2100 pred kraj godine na blue chipovima tipa HT, ADRS i sl. I to s relativno malim parama. Ipak ljepše izgleda kad fond potegne godinu s kojim postotkom više.


oni već imaju za ovu godinu koji postotak više,zato baš i štopaju apstinirajući od kupnje kako bi početak 2017 bio što "upečatljiviji" a i u 2017 zagarantirali sebi još veći prinos nego u 2016.
ovdje se trenutno igramo igre praćke,katapulta…
tako ja vidim ovo sada već smiješno,zabavno ne prelaženje kote 2000 a da je već toliko puta dodirnuta.
navijam da uspiju ali mislim da je izglednije da će nekome ispasti mač iz ruke i da će se pračka,katapult aktivirati.
što će se duže otezati to će izgledno dalje dobaciti.
2017 mi opasno miriši na 2005
možda griješim,nebi bilo….
[/quote]
upravo tako. ja sam očekivao nekakvo napucavanje prije NG ali kako mi se čini od toga ništa. izgleda da je dosadnašnji rast sasvim dovoljno i da se čuva municija za iduću godinu. kad oni slijepci iz kd viktorije naprave preko 20% to je sasvim dovoljno za druge slijepce koji od kamate nemaju ni 1%. rast kakav je da je ipak je na zdravim temeljima. ide lagana distribucija na realnim osnovama. iduću godinu neselektivan rast svega i svačega i onda 2018. totalno divljanje ako ju dočekamo.

who dares, wins





Mislim da bi fond manageri mogli napucati Crobi na 2050-2100 pred kraj godine na blue chipovima tipa HT, ADRS i sl. I to s relativno malim parama. Ipak ljepše izgleda kad fond potegne godinu s kojim postotkom više.


oni već imaju za ovu godinu koji postotak više,zato baš i štopaju apstinirajući od kupnje kako bi početak 2017 bio što "upečatljiviji" a i u 2017 zagarantirali sebi još veći prinos nego u 2016.
ovdje se trenutno igramo igre praćke,katapulta…
tako ja vidim ovo sada već smiješno,zabavno ne prelaženje kote 2000 a da je već toliko puta dodirnuta.
navijam da uspiju ali mislim da je izglednije da će nekome ispasti mač iz ruke i da će se pračka,katapult aktivirati.
što će se duže otezati to će izgledno dalje dobaciti.
2017 mi opasno miriši na 2005
možda griješim,nebi bilo….
[/quote]
upravo tako. ja sam očekivao nekakvo napucavanje prije NG ali kako mi se čini od toga ništa. izgleda da je dosadnašnji rast sasvim dovoljno i da se čuva municija za iduću godinu. kad oni slijepci iz kd viktorije naprave preko 20% to je sasvim dovoljno za druge slijepce koji od kamate nemaju ni 1%. rast kakav je da je ipak je na zdravim temeljima. ide lagana distribucija na realnim osnovama. iduću godinu neselektivan rast svega i svačega i onda 2018. totalno divljanje ako ju dočekamo.
[/quote]

to bi bio idealan scenarij u kojem nikakvve turbulencije u svijetu n bi bilo.
ali to nije tako ocekivano.

“kad bi se nas deset sa foruma dogovorili pet minuta prije kraja trgovanja da trgujemo pojedinim dionicama, može se crobex dići lagano preko 2t, smo sa uloženip po 5t kuna krobi ide gore i imamo virtualne zarade kao u priči. tako rade fond menageri svaki dan.”
IVA09@
blizu ste istine ali…
1.nije nam svima u interesu da raste,meni bi odgovaralo za mjesec dana kada se full ukrcam
2.nije to tako bezazleno,može se dogoditi i stampedo,kolektivna histerija a sa time se nije za igrati.
može i nekog pesimistu nešto strefit a nijedan novac nije vrijedan toga.
3.gubi se efekt iznenađenja,to je kao da vam netko najavi unaprijed što ćete dobiti kao poklon, za rođendan,jednostavno nije to to,zar ne?
4.nestala bi omiljena rabzibriga na zse u zadnje vrijeme a to je pogađanje,gatanje dana kada će se to dogoditi
5.kada je već rast u 2016 solidan daljnim rastom smanjio bi se efekt rasta burze u 2017 a industriji to nije nevažno zar ne?

kada sve uzmem u obzir za mene ima malo razloga ZA a puno PROTIV kote 2000.
da nisam usamljen u tom stavu dokazuje i trgovanje u zadnjih 14 dana koje je na granici komedije ako već ne rubrike vjerovali ili ne.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Idući tjedan Dow prelazi 20000. A mi? Kod nas 2-3 cvikeraška geeka iz mirovinaca vode igru na tržištu kapitala. O tempora…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Činjenica je ta da se čeka ocjena kreditne agencije te ukoliko povećaju kreditni rejting očekujem jači rast do kraja godine a ukoliko ostave kreditni rejting nepromijenjen sa tendencijom pozitivnog očekivanja rasta gospodarstva u 2017.godini onda ćemo godinu završiti na okruglih 2000 bodova.

to bi bio idealan scenarij u kojem nikakvve turbulencije u svijetu n bi bilo.
ali to nije tako ocekivano.


turbulencije?
nadam se da pod tim niste mislili na 3.sv rat,asteroid,vanzemaljce,veliki potop,erupciju super vulkana….
sve ostale “turbulencije” su se kroz povijest pokazale kao “alat”
pomoću kojeg se je netko dočepao nečega a što je nekad kasnije prodao po cijeni nikad većoj u povijesti.
i tako kroz cijelu povijest,tu je uključena i najnovija povijest odnosno današnjica sa najvećim vrhuncima u cijeloj povijesti(usa) a još smo do prije koju godinu bili uvjeravani da neće biti sutra po tko zna koji puta u povijesti??
naravno da “narod” treba iznova uvjeravati da su nove turbulencije opasnije od svih dosadašnjih.
jednostavno je fascinantno kako je uvijek iznova taj narod u stanju biti…
nebi ni meni bilo kako je da nije tako ali nekad mi dođe da se jedva suzdržavam da nešto ne pitam taj “narod”?


Idući tjedan Dow prelazi 20000. A mi? Kod nas 2-3 cvikeraška geeka iz mirovinaca vode igru na tržištu kapitala. O tempora…

pa tako izgleda ali ne gledam na to tragično već više kao na predbožičnu komediju koja može završiti na samo jedan najizgledniji način.
jasno da im nije u interesu rast već krcanje po što nižim cijenama ali nisu svemogući ,sjetimo se šta su i po koliko plačali i to ne jer su htjeli već jer su morali.
uskoro će opet “morati” po više ili bitno više kupovati i neće to tako boljeti jer će to raditi sa tuđim novcima,sa našim i sa novcima istih ovih pesimista ovdje prisutnih koji se bore za pokal najnevjernijeg tome koliko god mi šutili o tome.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

To vam tako bijaše u životu…ne možeš biti “pošten i heben” istovremeno…ili pesimista i optimista istovremeno jer u protivnom imaš jedino sigurno postavljenu dijagnozu…

U Dalmacij jak potres.

kada spominjem turbulencije, pritom mislim na mogućnost (dosta realnu) da će se u svijetu (čitaj SAD, EU) dogoditi burzovni krah. Dionice su na ATH. Mogući uzrok takvog scenarija je nekontrolirano pumpanje novaca od strane centralnih banaka, što nije normalno i nije optimalno, a na kraju se pokazuje kao i upitno rješenje. Na koncu svega, vrlo vjerojatno su takvi postupci dozlogdrili određenim interesnim sferama.
Naš je problem što naša burzica nije pratila rast stranih burza, jer da je sada bi CROBEX bio na 3500 bodova.


Kod nas je svaki dan izgubljen, ljudi su se pun k opekli na burzi i smatram da tu nema nekog značajnijeg povratka malih (čitaj: običnih ljudi) dioničara.. A dok je god promet kao na malo većem placu nema tu sreće.. Informacije se ljudima nigdje ne plasiraju, financijska edukacija je nikakva, počevši odma od srednje škole pa na dalje.. Kod nas je još uvijek najbitnije, sine kupi ti stan na kredit i imaš svoj krov nad glavom, briga te, uvijek ćeš imat nešto pojest.. i tako će bit će još dugo vremena

jel to znaci da oni koji nemaju za stan i zive kao podstanari trebaju ulagati u dionice? ili da su dionice (koje) bolje ulaganje od stana/krova nad glavom? stan/krov nad glavom je (za nekog tko placa stanarinu) skoro uvijek bolje ulaganje od dionica

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Kod nas je svaki dan izgubljen, ljudi su se pun k opekli na burzi i smatram da tu nema nekog značajnijeg povratka malih (čitaj: običnih ljudi) dioničara.. A dok je god promet kao na malo većem placu nema tu sreće.. Informacije se ljudima nigdje ne plasiraju, financijska edukacija je nikakva, počevši odma od srednje škole pa na dalje.. Kod nas je još uvijek najbitnije, sine kupi ti stan na kredit i imaš svoj krov nad glavom, briga te, uvijek ćeš imat nešto pojest.. i tako će bit će još dugo vremena

jel to znaci da oni koji nemaju za stan i zive kao podstanari trebaju ulagati u dionice? ili da su dionice (koje) bolje ulaganje od stana/krova nad glavom? stan/krov nad glavom je (za nekog tko placa stanarinu) skoro uvijek bolje ulaganje od dionica
[/quote]

Mali osvrt, ako smijem…
Naš poznati ulagač N.B. je i dan danas podstanar i živi u iznajmljnoj kući…. a znamo u što ulaže.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

recimo da je stan/kuca pred koju godinu (pogotovo za kes) bila mnogo bolja investicija nego petrokemija..
rivp je u biti vrlo slicno ulaganje (u nekretnine). Sad, za nekog tko ima ozbiljnog viska love manje je bitno dal zivi ko podstanar, kad si moze priustiti sto god hoce..
tko je 2007-08 kupio stan umjesto dionica napravio je mnogo bolji posao. tko je kupio dionice 2005 i prodao 2007-08 napravio je bolji posao nego sa nekretninom, ali takve situacije su rijetke i iznimka

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close